Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Nieznane oblicza Japonii – przegląd filmowy

Kiedy:
luty 14, 2020 całodniowy
2020-02-14T00:00:00-01:00
2020-02-15T00:00:00-01:00
Gdzie:
Kino Pałacowe
Koszty:
od 13 zł
Kontakt:
Kino Pałacowe
Nieznane oblicza Japonii - przegląd filmowy @ Kino Pałacowe

W lutowy weekend już po raz drugi we współpracy z Ambasadą Japonii w Polsce zapraszamy Was na przegląd kina japońskiego. Przez trzy dni obejrzeć będziecie mogli cztery propozycje: zabawne, romantyczne, czasem magiczne. Razem z nami odkryjcie NIEZNANE OBLICZA JAPONII.

ALL SCREENING WITH ENGLISH SUBTITLES

HARMONOGRAM:

14.02., g. 18.30
DRŻYJ ILE CHCESZ,
reż. Akiko Ohku, Japonia, 2017, 117′

Yoshika, 24-letnia pracownica biurowa, jest od 10 lat nieszczęśliwie zakochana w Ichim („Pierwszy”), koledze z gimnazjum. Pewnego dnia Ni („Drugi”), kolega z biura, zaprasza ją na randkę. Nikt wcześniej tego nie robił, więc Yoshika czuje się mile wyróżniona. Niestety, raczej między nimi nie zaiskrzyło… Czego nie można powiedzieć o jej pościeli, która pewnej nocy staje w płomieniach po zetknięciu z piecykiem elektrycznym. Pożar udaje się ugasić, jednak bliskie spotkanie ze śmiercią uświadamia Yoshice tęsknotę za Ichim. Szukając okazji do spotkania, postanawia zorganizować szkolny zjazd absolwentów. Skupiona na swoim wyobrażeniu o „Pierwszym” i nieśmiała w stosunku do „Drugiego”, próbuje odnaleźć siebie; rozdarta między marzeniami i rzeczywistością, tym, czego pragnie, a czego nie.

15.02., g. 16.45
MORI
reż. Okita Shûichi, Japonia, 2018, 99′

Kumagai Morikazu, w skrócie Mori, jest 94-letnim malarzem. Dni upływają mu na obserwacji przyrody w przydomowym ogrodzie. Wizerunki drzew i żyjątek często odwzorowuje później na płótnie. Spokojne życie, które wiedzie wraz z żoną Hideko, zmienia się, gdy pewnego dnia dowiadują się, że tuż obok ich domu ma powstać blok mieszkalny. Nowy budynek poważnie zagraża okolicznej przyrodzie. Mori i Hideko decydują się podjąć walkę o to, co tak mocno kochają. Film w humorystyczny sposób ukazuje letni dzień z życia pary z ponad 50-letnim stażem, wprowadzając widza w atmosferę japońskich lat 70-tych.

15.02., g. 18.30
MIKST
reż. Ishikawa Junichi, Japonia, 2017, 120′

Tamako ma 28 lat i jest singielką. Wybitnie utalentowana w tenisie stołowym, od dziecka była rygorystycznie trenowana przez surową matkę. Po jej śmierci Tamako nareszcie ma okazję cieszyć się młodością, znaleźć normalną pracę i wieść zwykłe życie. Po jakimś czasie zakochuje się w Ejimie, przystojniaku, który dołączył do klubu tenisowego w jej firmie. Niestety – pewnego dnia widzi go w ramionach nowej członkini klubu, pięknej Airi. Zrozpaczona Tamako wraca do rodzinnej miejscowości, aby na miejscu dowiedzieć się, że klub tenisowy prowadzony niegdyś przez jej matkę ma poważne kłopoty finansowe. Jakby tego było mało, u obecnych członków na próżno szukać entuzjazmu. Są nimi: gospodyni-celebrytka, odchudzająca się para w średnim wieku, licealista-odludek i były zawodowy bokser Hagiwara, którego opuściła żona po tym, jak pobił jej szefa myśląc, że mają romans.

Gdy Tamako dowiaduje się, że Ejima i Airi startują w krajowych mistrzostwach w kategorii mieszanej, postanawia dołączyć do byłego klubu matki i doprowadzić jego członków do startu w zawodach. Na początku sceptyczni, szybko zaczynają treningi. Tamako ląduje w parze z Hagiwarą, jednak okazują się zupełnie niedobrani, co nieustannie rodzi konflikty. Z czasem jednak ich relacja zaczyna się zmieniać…

16.02., g. 18.30
PRZEZNACZENIE
reż. Takashi Yamazaki, Japonia, 2017, 129′

Gdy młoda kobieta, Akiko, poślubia pisarza Isshiki Masakazu i przenosi się z nim do Kamakury, jej życie z każdym dniem staje się coraz bardziej zaskakujące.

Zwykła przechadzka po mieście kończy się spotkaniem z jakąś istotą nadprzyrodzoną: zjawą, duchem, czy sympatyczną… kostuchą. Akiko szybko pojmuje, że Kamakura to miejsce, w którym ludzie i stwory żyją ze sobą w harmonii.

Jakby tego było mało, rezydencję państwa Isshiki zamieszkują wyjątkowe osobistości; pokojówka Kin, która ma chyba 130 lat, niepoprawny redaktor Masakazu – Honda, czy istota przyciągająca… nędzę. Mimo tego, że życie małżeńskie Akiko nie jest takie, jak sobie wyobrażała, okazuje się być nieustającą zabawą.

Pewnego ranka Masakazu odkrywa, że Akiko zniknęła. Jedyny ślad, jaki po sobie pozostawiła, to czuły list do męża… Wszystko wskazuje na to, że spotkało ją coś złego. Masakazu postanawia wybrać się do podziemnego świata i sprowadzić ją z powrotem. Na miejscu spotyka niezwykłe stwory, które zabrały mu żonę, a także kogoś jeszcze… Małżeństwo Isshiki w końcu dowie się, jakie jest ich przeznaczenie.

WSZYSTKIE FILMY Z POLSKIMI I ANGIELSKIMI NAPISAMI

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *