Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Noriaki w Starym Browarze: „Sejf jest za obrazem” – wystawa w Galerii na Dziedzińcu

Kiedy:
wrzesień 1, 2021 – październik 22, 2021 całodniowy
2021-09-01T00:00:00+00:00
2021-10-23T00:00:00+00:00
Gdzie:
Stary Browar
Koszty:
Bez opłat
Kontakt:
Stary Browar
Noriaki w Starym Browarze: „Sejf jest za obrazem" – wystawa w Galerii na Dziedzińcu @ Stary Browar
Na początku był ruch, rozpędzony mazak i piegi w oczach. Rysunek z 1990 roku, stworzony w przypływie dziecięcego natchnienia. Na tej kartce zaczął się najnowszy cykl obrazów Noriakiego. Malarski powrót do źródeł, kontakt z pierwotnym impulsem.

BUNT. Ciągły protest przeciw nijakości. Kolory mogą być dwa – czerń mazaka i biel kartki. Gruba spontaniczna kreska powołuje do istnienia tłum ikon z dzieciństwa. Z czasem wszystko staje się prostsze i dzieje się samo. Ręka robi ruch po kolor.

RUCH. Różne miasta, style, perspektywy – słowem: graffiti. Ruch ważny i prężny. Jego dynamika to bijące serce płócien Noriakiego. Nieskrępowana wolność daje nowe efekty. Wciąga i miesza w głowie. Takie jest malarstwo gestu, wyrastające z ulicy, gdzie wizja ma komunikować w okamgnieniu.

MIASTO. Czyli malarskie reminiscencje ulubionych miejsc. Miasto tworzy Noriakiego, a Noriaki miasto. Znak rozpoznawczy – Watcher. Ale plastyka Pana Peryskopa nie wzięła się całkiem z powietrza. Wzięła się też z „Piegów w oczach”.
Street art ma też swoją drugą stronę – malarsko-malarską.
Noriaki, pokazując swoje płótna, wpuszcza nas za kulisy. Mówi: „Sejf jest za obrazem”.​
Odwiedź Galerię na Dziedzińcu i zobacz, co napędza Pana Peryskopa.
„Sejf jest za obrazem”. Noriaki w Starym Browarze
Wystawa w Galerii na Dziedzińcu
Wernisaż: 1 września 2021 r.
Wystawa czynna do 31 stycznia
Bilety – informacje wkrótce
Wystawa Noriakiego w Galerii na Dziedzińcu jest częścią programu obchodów 18. urodzin Starego Browaru w Poznaniu. Projekt „Sejf jest za obrazem” będzie pierwszą tak obszerną prezentacją obrazów poznańskiego artysty i okazją, żeby odkryć mniej znane rozdziały twórczości „ojca” słynnego Watchera.
Galeria na Dziedzińcu w Starym Browarze nazywana jest „galerią popkultury”. To jedyne miejsce w Poznaniu z regularnym programem poświęconym multidyscyplinarnym projektom z pogranicza sztuki, muzyki i mody. Stary Browar do współtworzenia wystaw w Galerii zaprasza lokalnych artystów i animatorów, a także wybitnych twórców spoza Polski (m.in. Björk, Davida LaChapelle’a, Iris van Herpen). W Galerii na Dziedzińcu odbywają się jedne z najciekawszych wydarzeń kulturalnych poświęconych lokalnej scenie artystycznej oraz inicjowanych przez poznańskie instytucje: monograficzna wystawa Ryszarda Kai w 2019 r., wystawy Konkursu 30/30, Poznań Design Festival oraz prezentacje studentów i wykładowców Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *