Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach




PDAK: dr Ewelina Waląg

Kiedy:
luty 20, 2020@6:00 pm – 7:30 pm
2020-02-20T18:00:00-01:00
2020-02-20T19:30:00-01:00
Gdzie:
NOVA. Czytelnia Komiksów i Gazet - Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu
Koszty:
Bez opłat
Kontakt:
NOVA. Czytelnia Komiksów i Gazet - Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu
PDAK: dr Ewelina Waląg @ NOVA. Czytelnia Komiksów i Gazet - Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu

Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu oraz Fundacja Instytut Kultury Popularnej serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie w ramach Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu, które odbędzie się w środę 20 lutego o godzinie 18.00 w NOVA. Czytelnia Komiksów i Gazet – Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu

Tytuł:
Komiksowo o kulturze Głuchych

Opis:
Spotkanie dotyczyć będzie krytycznego namysłu nad kulturowym wyrażaniem głuchej tożsamości, czemu służyć może forma komiksowa, będąca rodzajem wyzwania wizualnego w odniesieniu do języka migowego. Polski język migowy, w tym kontekście paradoksalnie prezentujący wizualny i przestrzenny sposób artykulacji, wymykać może się artystycznemu ujęciu. Zastanowimy się, czy wraz z nim przesunięciu ulegać będzie również definicyjność i/ lub widoczność kultury Głuchych.

Ewelina Waląg – doktora nauk humanistycznych, Liderka Filmoteki Szkolnej na Dolnym Śląsku, ambasadorka Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i Szkoły Tolerancji, certyfikowana trenerka WenDo, metody samoobrony i asertywności dla dziewcząt i kobiet, edukatorka oraz autorka materiałów edukacyjnych. Badaczka zainteresowana kulturą Głuchych, disability studies, deaf studies i tematyką prawnoczłowieczą.

Słuchacze kolejnych wykładów, oprócz wrażeń z ciekawych prelekcji mogą wynieść ze spotkania także prezent związany z tematyką poruszaną w ramach Akademii. Wśród słuchaczy lutowego wykładu zostaną rozlosowane dwa numery magazynu Zeszyty Komiksowe oraz komiks Macieja Sieńczyka “Wrzątkun” wyd. Lampa i Iskra Boża.

— — — — — — — — — — — — — —

PDAK to spotkania dla osób zainteresowanych komiksem i tych, którzy chcą go poznać z innej, ciekawszej strony.
PDAK to spotkania w formie wykładu lub prezentacji, podczas których ścierają się odmienne poglądy, widziane z różnych perspektyw naukowych.
PDAK to spotkania, na których równie ważne jak wykład są dyskusja i Twoje zdanie.
PDAK pozwoli zrozumieć, że komiks to coś więcej niż proste historyjki obrazkowe i odkryć fascynujący świat gry między słowem a obrazem. Spotkania odbywają się w każdą trzecią środę miesiąca w Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu przy ul. Ratajczaka 38/40, w NOVA. NOVA. Czytelnia Komiksów i Gazet – Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu godz. 18.

Organizatorami Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu są Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu oraz Fundacja Instytut Kultury Popularnej.

Spotkania są otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

Kontakt:
dr Michał Traczyk, Biblioteka Uniwersytecka/Fundacja Instytut Kultury Popularnej,
ul. Geodetów 30,60-447 Poznań;
tel. 603 079 750,
e-mail: kontakt@fundacja-ikp.pl
traczyk@amu.edu.pl
www: http://fundacja-ikp.pl/
http://lib.amu.edu.pl/pracownia_komiksu/

Bezpłatny wstęp

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *