Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Pokazy Walentynkowe w Kinie Muza!

Kiedy:
luty 14, 2020@5:00 pm – 11:00 pm
2020-02-14T17:00:00-01:00
2020-02-14T23:00:00-01:00
Gdzie:
Kino Muza w Poznaniu
Koszty:
od 12 zł
Kontakt:
Kino Muza w Poznaniu
Pokazy Walentynkowe w Kinie Muza! @ Kino Muza w Poznaniu

Bez względu na to, czy świętujecie Walentynki czy traktujecie je z pewną rezerwą – na pewno warto spędzić ten dzień w Kinie Muza! W planach mamy bowiem aż trzy pokazy skupione na – różnie interpretowanych! – uczuciach, emocjach i bliskości. A wśród nich aż dwie przedpremiery – “MATTHIAS I MAXIME” Xaviera Dolana i “CÓŻ ZA PIĘKNY DZIEŃ” z Tomem Hanksem! ♥

————-

[TERMINARZ PROJEKCJI] 🧡 godz. 17:00 | „PORTRET KOBIETY W OGNIU”
reż. Céline Sciamma | Francja 2019 | 120 min.
🎫 https://tinyurl.com/Portret-bilety

Opowieść o miłości wyprzedzającej swój czas i intymnej więzi zdolnej przełamać niejedno tabu, ubiera w kostium – akcja rozgrywa się w Bretanii w 1770 roku – jak najbardziej współczesne pragnienia i uczucia. Bohaterkami filmu są szykowana do aranżowanego małżeństwa arystokratka Heloiza oraz przybyła z Paryża malarka, Marianna. Ta druga ma namalować portret tej pierwszej, ale w sekrecie: Heloiza nie chce bowiem pozować, buntując się w ten sposób przeciwko przymusowemu zamążpójściu. Marianna dyskretnie obserwuje swoją modelkę, intensywnie tworzy, ale niszczy kolejne wersje obrazu. Czuje, że nie pozna prawdziwego oblicza młodej kobiety tak długo, jak sama będzie ukrywać własne.
Czasem burzliwa, jak ocean u wybrzeży Bretanii, czasem intymna, jak cisza panująca w malarskiej pracowni; relacja pomiędzy obiema kobietami przyjmie nieoczekiwany kierunek. Arystokratkę i artystkę połączy wspólna tajemnica. Ta mistrzowsko poprowadzona opowieść o zakazanym uczuciu działa jak iskra, rozpalając wyobraźnię widowni. Zmysłowy, romantyczny, a zarazem drapieżny, ”PORTRET KOBIETY W OGNIU” umyka melodramatycznym kliszom – przede wszystkim dzięki pełnokrwistym, odważnym bohaterkom, które rzucają wyzwanie swoim czasom.

🧡 godz. 19:15 | „CÓŻ ZA PIĘKNY DZIEŃ” – POKAZ PRZEDPREMIEROWY
reż. Marielle Heller | USA 2019 | 107 min.
🎫 https://tinyurl.com/CozZaPieknyDzien-bilety

Tom Hanks wciela się w postać pana Rogersa, we współczesnej historii o tym, jak uprzejmość triumfuje nad cynizmem. Całość oparta jest na prawdziwej historii przyjaźni Freda Rogersa i dziennikarza Toma Junoda. Kiedy znużony życiem dziennikarz (Matthew Rhys) poznaje Freda Rogersa, powoli porzuca swój sceptycyzm, ucząc się empatii, uprzejmości i przyzwoitości od najbardziej lubianego w Ameryce sąsiada.

🧡 godz. 21:15 | „MATTHIAS I MAXIME” – POKAZ PRZEDPREMIEROWY
reż. Xavier Dolan | Kanada 2019 | 119 min.
🎫 https://tinyurl.com/Matthias-i-Maxime-bilety

Maxime (Xavier Dolan zagrał we własnym filmie po raz pierwszy od 6 lat) właśnie wybiera się na dwa lata do Australii. Chce pozostawić za sobą nie tyle Kanadę, co pracę w barze, uczuciowe niespełnienie i nieustanne kłótnie z matką, którą musi się zajmować. Kilka ostatnich tygodni przed wyjazdem spędza z paczką starych przyjaciół: piją piwo, palą papierosy, grają w kalambury, obrażają się i godzą. Dla nieśmiałego Maxime’a, po którego twarzy, niczym łza, spływa czerwone znamię, kumple stanowią namiastkę kochającej i akceptującej rodziny. Jednym z najbliższych przyjaciół chłopaka jest Matthias (Gabriel D’Almeida Freitas), początkujący prawnik zmierzający wprost do kariery i ślubu. Sprecyzowane plany obu chłopaków pokrzyżuje jednak pewna impreza, podczas której zagrają w studenckim filmie, w scenie pocałunku. Spotkają się w niej, ubrane w almodovarowskie błękit i czerwień, tłumione latami uczucia i nieoczekiwanie odkryte pożądanie. Czy bohaterowie odważą się z nimi skonfrontować?

Bilety: 18/15/12 zł | Na pokazy przedpremierowe nie dokonujemy rezerwacji miejsc

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *