Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Premiera Saint Martin Croissant vol. 2

Kiedy:
listopad 10, 2023 całodniowy
2023-11-10T00:00:00-01:00
2023-11-11T00:00:00-01:00
Gdzie:
Tam Gdzie Zawsze
Kontakt:
Poznańskie Targi Piwne
Premiera Saint Martin Croissant vol. 2 @ Tam Gdzie Zawsze
Spróbuj Rogala Świętomarcińskiego w płynnej wersji (tylko dla pełnoletnich)
Rogale Świętomarcińskie to nieodłączny element świętowania obchodów Dnia Świętego Marcina, które przypada na 11 listopada, czyli Święto Niepodległości. W tym dniu poznaniacy zjadają kilkaset ton tego słodkiego przysmaku. Praktycznie w każdej poznańskiej kawiarni i cukierni znajdziecie te uwielbiane rogale z białym makiem. A gdyby tak spróbować tych rogali w wersji płynnej?
Rzemieślniczy browar Magic Road postanowił iść krok dalej. W kooperacji z Poznańskimi Targami Piwnymi uwarzył imperialny stout inspirowany rogalem Świętomarcińskim.
– Od dłuższego czasu mamy taką tradycję, że jadąc na piwne targi czy festiwal staramy się uwarzyć piwo, które nawiązuje do rejonu, w którym impreza się odbywa. Rogal Świętomarciński to wypiek pochodzący rodowodem z Poznania, dlatego akurat takie piwo wymyśliliśmy, aby uczcić dziesiątą edycję Poznańskich Targów Piwnych. W zeszłym roku mieliśmy pierwsze podejście do tego piwa. Również na PTP uwarzyliśmy piwo z dodatkiem prawdziwych rogali Świętomarcińskich i bakalii. Nie było tego dużo – zaledwie jedna beczka. W tym roku chcieliśmy to powtórzyć w większej ilości, ale ze względów technologicznych nie możemy dodać rogali. Do intensywnej czekoladowo palonej bazy dodaliśmy za to potężną ilość masy makowej z bakaliami, takiej samej jaką dodaje się do rogali Świętomarcińskich – wyjaśnia Bartek Packo, piwowar z browaru Magic Road.
Piwo ma aż 11 procent alkoholu (przypominamy, że alkohol przeznaczony jest tylko dla osób pełnoletnich), więc jest idealne by delektować się nim w ciemny, chłodny, listopadowy wieczór.
Premiera tego wyjątkowego piwa odbędzie w knajpce Tam Gdzie Zawsze na Śródce przy ul. Cybińskiej 13 w najbliższy piątek 10.11. Podłączony zostanie tylko jeden keg, więc kto pierwszy ten lepszy. Jeżeli nie zdążycie, to piwa będzie dostępne także na Poznańskich Targach Piwnych. Impreza odbędzie w dniach 24-25 listopada tradycyjnie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Bilety można kupić na stronie targipiwne.pl/kup-bilet

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *