Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Rubikowy Weekend

Kiedy:
kwiecień 20, 2024 – kwiecień 21, 2024 całodniowy
2024-04-20T00:00:00+00:00
2024-04-22T00:00:00+00:00
Gdzie:
Muzeum Iluzji, Nauki i Sztuki- Poznań
Koszty:
od 39 zł
50 lat temu Węgier Erno Rubik, chcąc pomóc swoim studentom zrozumieć przestrzeń, stworzył kostkę-zabawkę, której sam nie potrafił ułożyć przez miesiąc. Zabawkę, która zaraz po wejściu na rynek sprzedaży stała się absolutnym hitem na całym świecie, i która wciąż bawi (bądź frustruje  ) miliony ludzi. 17 kwietnia obchodzimy światowy dzień Kostki Rubika. Jako że sami jesteśmy pasjonatami tej wyjątkowej łamigłówki – chcemy uczcić te dwie okoliczności, organizując Rubikowy Weekend. 
 Harmonogram:
 20 kwietnia – godz. 10:00 – 19:00 – Przez cały dzień będziecie mogli obserwować sztukmistrza, współtwórcę i przewodnika po naszym muzeum – Michaela Allena, w procesie tworzenia mozaik z niemalże 500 kostek Rubika. Oczywiście nie zdradzimy jeszcze, co mozaiki będą przedstawiać, bo uwielbiamy kreować tajemnice, które odkrywać możecie podczas odwiedzin.
⬜️ 21 kwietnia – godz. 20:00 – “Jakoś to wykombinowali”, czyli godzinny spektakl iluzji w wykonaniu duetu – Michela Allena oraz Kuby Walkowiaka, z wykorzystaniem kostek Rubika i magicznych umiejętności jej układania.
 Przez cały weekend będziecie mogli przystąpić do rozwiązania QUIZU wiedzy o kostce Rubika, oczywiście z nagrodami! Najlepsi uczestnicy quizu otrzymają voucher podarunkowy do naszego Muzeum oraz drobny upominek.
 Oczywiście Rubikowy Weekend nie może obyć się bez zawodów w układaniu kostki na czas. A zatem przez całą sobotę oraz niedzielę będziecie mogli zmierzyć się z czasem, układając kultową już łamigłówkę i zawalczyć o nagrodę rzeczową, którą dla Was przygotowaliśmy.
 Dodatkowo deklarujemy, że każdy z was będzie mógł wyzwać kogoś z nas na pojedynek, o to kto pierwszy ułoży kostkę, którą przeciwnik mu pomieszał. Bo kostka, to przede wszystkim dobra zabawa i zdrowa rywalizacja 
Zapraszamy zatem do miejsca, gdzie iluzja, nauka i sztuka przeplatają się ze sobą, tworząc piękne kolaże, a kostka Rubika jest tego znakomitym, wspólnym mianownikiem.
Jeśli komukolwiek będzie brakowało wrażeń, przez cały weekend możecie przystąpić do rozwiązania naszego Questu po Muzeum Ponownie za darmo!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *