Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Scena nad Rusałką – Dildo Baggins/Żurkowski

Kiedy:
czerwiec 20, 2024@7:30 pm
2024-06-20T19:30:00+00:00
2024-06-20T19:45:00+00:00
Gdzie:
Golęcińska 27, 60-626 Poznan, Poland
Koszty:
Bez opłat
Kontakt:
Scena nad Rusałką, Fundacja Pogoda i Dildo Baggins
Scena nad Rusałką - Dildo Baggins/Żurkowski @ Golęcińska 27, 60-626 Poznan, Poland
•Dildo Baggins•
(ur.04.11.2020, zm.12.14.2029) nie powstał z jakiejkolwiek wyższej potrzeby, tylko w myśl idei, że dobry pseudonim musi odnosić się zarówno do seksu, jak i bohaterów kultury masowej. Jest on artystą skończonym, który już w momencie poczęcia poznał dokładną datę swojej śmierci. Dildo Baggins nie ma twarzy, dlatego też nie może jej stracić bez względu na to co wyśpiewa albo przemilczy w swojej twórczości.
Dildo Baggins zadebiutował w 2021 roku albumem “Dla wszystkich dziewczyn nie dla wszystkich chłopców”, który – cytując dyr. muzycznego Radia Wnet – znacznie namieszał na polskiej arenie muzycznej, zdobywając tytuł ALBUMU ROKU. W październiku 2023 roku Dildo Baggins wypuścił na świat drugi album – “Samozadowolenie” z gościnnym udziałem Swiernalisa, Żurkowskiego oraz Panilas.
+++
IG ➝ instagram.com/d.baggins_
FB ➝ facebook.com/dildobagginsmusic
 
•Żurkowski•
Grupa założona w 2016 roku przez Łukasza Żurkowskiego – wokalistę, gitarzystę, autora tekstów oraz kompozytora. Muzycznie oscyluje wokół alternatywnego rocka z silnym wsparciem brzmień elektronicznych. W 2019 zespół z utworem “Ciemność” zwyciężył w konkursie Męskie Granie Young i wystąpił na scenie MG w Żywcu. W tym samym roku Żurkowski zagrał koncert w Muzycznym Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, niejednokrotnie też dzielił scenę z takimi zespołami jak ORGANEK czy COMA.
Druga płyty Żurkowskiego ukazała się na początku 2022 i z miejsca zdobyła serca słuchaczy gitarowego grania – świadczą o tym znakomite recenzje i wywiady udzielone dla Wysokich Obcasów, Teraz Rocka czy Polityki, a także miejsca w pierwszej dziesiątce takich list przebojów jak Eska Rock, Antyradio oraz Radio 357. Do tej pory zespół zrealizował z sukcesem autorską trasę promocyjną oraz zagrał dwukrotnie na Męskim Graniu i wystąpił na scenie głównej festiwalu Pol’and’Rock, a w 2023 ukazała się jego kolejna płyta “Lipcowi” wydana przy współpracy z Instytutem Pileckiego.
+++
IG ➝ instagram.com/zurkowski_
FB ➝facebook.com/LukaszZurkowski
 
Wstęp wolny!
Organizator cyklu: Fundacja Pogoda
Partnerzy: Miasto Poznań, Restauracja Rusałka, Polska Fundacja Osób Słabosłyszących, Hotel Campanile, Hotel Mercure, Toi Toi
Patroni medialni: Radio Afera, Kulturalne Media, Radio Poznań, Radio Meteor, Fotokulturalni, Lokalny Fyrtel, lepszypoznan.pl oraz tenpoznan.pl
Dofinansowane z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2024.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *