Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Scena nad Rusałką – Sad Smiles/ The Cassino

Kiedy:
czerwiec 27, 2024@7:09 am – 8:09 am
2024-06-27T07:09:00+00:00
2024-06-27T08:09:00+00:00
Gdzie:
Golęcińska 27, 60-626 Poznan, Poland
Koszty:
Bez opłat
Kontakt:
Scena nad Rusałką, Fundacja Pogoda
Scena nad Rusałką - Sad Smiles/ The Cassino @ Golęcińska 27, 60-626 Poznan, Poland
•Sad Smiles•
Ten zespół ma wszystko: pasję, charyzmatycznego wokalistę, urocze chórki i młodzieńczy, ale bardzo już dojrzały, bunt. „Gówniarze” – pomyślelibyście. A i tekstów, i grania mogą pozazdrościć im niejedni, którzy występują od dekad – pisze o zespole Sad Smiles Oliwia Kopcik w portalu Muzyka Interia.pl.
Sad Smiles to zespół złożony z czterech nastolatków, którzy kochają muzykę. Średnia wieku w kapeli to… 17 lat, a już piszą dojrzałe teksty, komponują muzykę i tworzą własne piosenki. Mają na koncie wygraną w kilku przeglądach (z Jarocinem na czele), zagrali też wiele koncertów, między innymi przed Pawłem Domagałą, zespołem Raz Dwa Trzy czy grupą Happysad, supportowali też The Subways podczas ich polskiej trasy. Sad Smiles wystąpili przed dwoma laty na na CieszFanów Festivalu, na Takt Festivalu (Serbia – jako headliner), jesienią zagrali na showcasie Great September. Tuż po występie na żywo otrzymali… propozycję kontraktu. I to niejedną. Nie ma się co dziwić, to sceniczne zwierzęta! Koncerty to ich największa siła! 2023 rok też był pełen dobrych wieści – Sad Smiles wystąpili m.in. na Jarocin Festivalu, OFF Festivalu oraz Watermill w Görlitz (Niemcy).
+++
IG ➝ instagram.com/sad.smiles.band
FB ➝ facebook.com/SadSmilesBand
 
•The Cassino•
Indie rockowe trio, które porywa tłumy! Zespół na scenie obecny jest już od 2013 roku, ale dopiero osiem lat później nakładem FONOBO Label ukazała się jego debiutancka płyta „Części”. Podczas wiosennej i jesiennej trasy w 2022 roku grupa wyprzedała z sukcesem kluby w największych polskich miastach. Materiał z płyty The Cassino zaprezentowali również występując u boku zespołu happysad oraz na scenie Męskiego Grania.
Hubert Wiśniewski – lider i wokalista, zagrał solowe koncerty przed brytyjską grupą Only The Poets, czym zaskarbił sobie pokaźną grupę nowych fanów. W ramach PL Music Video Awards artyści otrzymali nominację w kategorii najlepszy teledysk rockowy. Poza płytą „Części”, zespół ma na koncie cztery EP-ki. Na życzenie fanów w 2023 roku The Cassino ponownie wyruszyło w dwie trasy koncertowe i wystąpiło między innymi na głównej scenie festiwalu Great September. Jesienią zespół prezentował podczas występów materiał z najnowszej EP-ki „Prześwit”, świetnie przyjętej przez słuchaczy i dziennikarzy muzycznych.
+++
IG ➝ instagram.com/thecassino
FB ➝ facebook.com/thecassinoband
Wstęp wolny!
Organizator cyklu: Fundacja Pogoda
Partnerzy: Miasto Poznań, Restauracja Rusałka, Polska Fundacja Osób Słabosłyszących, Hotel Campanile, Hotel Mercure, Toi Toi
Patroni medialni: Radio Afera, Kulturalne Media, Radio Poznań, Radio Meteor, Fotokulturalni, Lokalny Fyrtel, lepszypoznan.pl oraz tenpoznan.pl
Dofinansowane z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2024. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *