Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Slam poetycki w KontenerART

Kiedy:
lipiec 24, 2019@8:00 pm – 9:30 pm
2019-07-24T20:00:00+00:00
2019-07-24T21:30:00+00:00
Gdzie:
KontenerART
Koszty:
Bez opłat
Kontakt:
Fundacja KulturAkcja
Slam poetycki w KontenerART @ KontenerART

Jeśli chcesz zobaczyć czym jest slam, to będzie to doskonała okazja do zapoznania się z energią sceniczną i siłą słowa młodej poznańskiej sceny poetyckiej. Slam jest świetną odtrutką leczącą z negatywnych skojarzeń na temat poezji, bo wraca do jej korzeni – żywej sztuki słowa.

Podczas turnieju publiczność będzie miała okazję wysłuchać i obejrzeć interpretacje tekstów wykonywanych na scenie przez same autorki i autorów, ale także kontrolować przebieg imprezy, głosując podczas wszystkich kolejnych rund na najlepszych z nich. Mocne, aktualne i dowcipne teksty w wykonaniu świetnych performerów, to według nas przepis na doskonały wieczór.

Każdy turniej jest inny, a poeci i publiczność nieprzewidywalni, ponieważ scena jest otwarta dla wszystkich. Jeśli czujecie się mocni w piórze, uwielbiacie płynąć z improwizacją i nie lękacie się paszczy publiczności, to możecie stanąć na scenie i każdego turniejowego wieczoru zdobyć sławę zwycięzcy i pieniężną nagrodę.

prowadzący turnieje: Maciej Mikulewicz, Adrianna Olejarka
zapisy: poznanskislam@gmail.com

1. Organizatorem turnieju są KontenerArt, Fundacja KulturAkcja
oraz inicjatywa Poznański Slam.
2. Zarówno udział w slamie jak i wstęp są bezpłatne.
3. Zwycięzca turnieju otrzyma nagrodę pieniężną 250 zł. Osoba, która zajmie drugie miejsce, otrzyma nagrodę w wysokości 150 zł. Pieniądze zostaną przekazane w gotówce po zakończeniu turnieju lub za pomocą przelewu bankowego w terminie do dwóch tygodni po zakończeniu turnieju.
4. Osoby chcące wystąpić w slamie dokonują zgłoszenia drogą mailową na adres poznanskislam@gmail.com bądź bezpośrednio u organizatorów w dniu turnieju, o ile lista nie będzie już zamknięta.
5. Organizatorzy mają prawo zamknąć listę w dowolnym momencie.
6. Każdy z uczestników slamu jest ograniczony czasem pojedynczego występu – do ok. 3 minut. Dogrywka to ok. 1 minuta. Uczestnicy mogą korzystać z rekwizytów. Dozwolone jest czytanie tekstu z kartki, bądź z urządzeń elektronicznych.
7. Uczestniczki i uczestnicy muszą zaprezentować podczas występu własną twórczość.
8. Slam zostanie rozegrany systemem pucharowym. Uczestniczki i uczestnicy pierwszej rundy zostaną przeciwstawieni sobie poprzez losowanie. Osoba, która wygra w danej rozgrywce przejdzie do następnej rundy. Liczba rund będzie zależała od liczby zgłoszeń. O zwycięstwie w danej rundzie decyduje publiczność poprzez głosowanie. Kto otrzyma większą liczbę głosów, wygrywa.
9. Jeżeli podczas pojedynku slamerów głosy publiczności rozłożą się po równo, wówczas odbywa się dogrywka.
10. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wykorzystania dokumentacji występów (obejmującej wizerunek uczestników – udział w slamie oznacza złożenie oświadczenia o wyrażeniu zgody na nieodpłatne i nieograniczone w czasie prawo do utrwalenia i rozpowszechniania przez Organizatorów wizerunku uczestnika) w celach promocyjnych i dokumentacyjnych.
11. Rozwiązywaniem kwestii nieuwzględnionych w regulaminie oraz jego interpretacją zajmuje się osoba prowadząca turniej.

Terminarz slamów:

10.07 – Slam poetycki
24.07 – Slam poetycki improwizowany
07.08 – Slam poetycki
21.08 – Slam poetycki wolny
04.09 – Slam poetycki

Projekt realizowany w ramach Centrum Wartego Poznania
#poznańwspiera

źródło: https://www.facebook.com/events/1110212585840076/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *