Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
SLAM W DOMU TRAMWAJARZA

Kiedy:
październik 19, 2023@7:00 pm – 10:00 pm
2023-10-19T19:00:00+00:00
2023-10-19T22:00:00+00:00
Gdzie:
Dom Tramwajarza
Koszty:
Bez opłat
Kontakt:
Fundacja KulturAkcja
Slam wraca na Jeżyce!
Po zeszłorocznej rekordowej frekwencji na slamach w Domu Tramwajarza ponownie wracamy na Jeżyce, żeby tworzyć dla Was przestrzeń do współdzielenia się emocjami za pomocą poezji i nie tylko.
Jeżeli chcesz, żeby poezja przestała kojarzyć się ze smutnymi panami ze szkolnych podręczników, niezrozumiałym językiem i nieistotnymi tematami, slam jest właśnie dla Ciebie (bo tego tutaj nie znajdziesz hehe). Poznaj, czym jest literackie zaangażowanie, jak sztuka może opisywać otaczający nas świat i być naprawdę aktualna. Wybierz się z nami w podróż, by odkryć inny wymiar poezji.
Slam, czyli turniej poetycki, polega na prezentowaniu autorskiej twórczości z pogranicza literatury/teatru/performensu. Występujący mają 3 minuty na prezentację swojej twórczości. O tym kto zostanie zajmie pierwsze miejsce, decyduje publiczność zebrana na sali. Dla osób zwycięskich przewidziane są nagrody pieniężne.
Śledźcie to wydarzenie i stronę Fundacji na FB. Dzięki temu poznacie szczegóły naszych wydarzeń. Może będzie to slam klasyczny, a może zaskoczymy Was czymś zupełnie innym 😉.
WIDZIMY SIĘ W SALI AMARANTOWEJ!
1. Organizatorem turnieju są Fundacja KulturAkcja, Dom Tramwajarza, Pan Gar oraz Radę Osiedla Jeżyce.
2. Zarówno udział w slamie jak i wstęp są bezpłatne.
3. Zwycięzca turnieju otrzyma nagrodę pieniężną 250 zł. Pieniądze zostaną przekazane za pomocą przelewu bankowego w terminie do dwóch tygodni po zakończeniu turnieju.
4. Osoby chcące wystąpić w slamie dokonują zgłoszenia przez stronę fb Fundacji KulturAkcji, bądź bezpośrednio u organizatorów w dniu turnieju.
5. Organizatorzy mają prawo zamknąć listę w dowolnym momencie.
6. Każdy z uczestników slamu jest ograniczony czasem pojedynczego występu – do ok. 3 minut. Dogrywka to ok. 1 minuta. Dozwolone jest czytanie tekstu z kartki bądź z urządzeń elektronicznych.
7. Uczestniczki i uczestnicy muszą zaprezentować podczas występu własną twórczość.
8. Slam zostanie rozegrany systemem pucharowym. Uczestniczki i uczestnicy pierwszej rundy zostaną przeciwstawieni sobie poprzez losowanie. Osoba, która wygra w danej rozgrywce przejdzie do następnej rundy. Liczba rund będzie zależała od liczby zgłoszeń. O zwycięstwie w danej rundzie decyduje publiczność poprzez głosowanie. Kto otrzyma większą liczbę głosów, wygrywa.
9. Jeżeli podczas pojedynku slamerów głosy publiczności rozłożą się po równo, wówczas odbywa się dogrywka.
10. Podczas występów nie wolno korzystać z instrumentów czy podkładu muzycznego.
11. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wykorzystania dokumentacji występów (obejmującej wizerunek uczestników – udział w slamie oznacza złożenie oświadczenia o wyrażeniu zgody na nieodpłatne i nieograniczone w czasie prawo do utrwalenia i rozpowszechniania przez Organizatorów wizerunku uczestnika) w celach promocyjnych i dokumentacyjnych.
12. Rozwiązywaniem kwestii nieuwzględnionych w regulaminie oraz jego interpretacją zajmują się osoby prowadzące turniej.
Wydarzenie jest współfinansowane przez Radę Osiedla Jeżyce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *