Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Spotkanie / wernisaż “Ptaki. Spójrz w niebo”

Kiedy:
październik 15, 2021@6:30 pm – 7:30 pm
2021-10-15T18:30:00+00:00
2021-10-15T19:30:00+00:00
Gdzie:
CAMP Chwaliszewo75
Koszty:
Bez opłat
Kontakt:
Koalicja ZaZieleń Poznań, Dla Kuby Kotnarowskiego #dlakubykotnarowskiego
Spotkanie / wernisaż "Ptaki. Spójrz w niebo" @ CAMP Chwaliszewo75
Zapraszamy na spotkanie podsumowujące projekt “Ptaki. Spójrz w niebo” oraz wernisaż konkursu fotograficznego.
W tym roku zapraszaliśmy Was na wspólne spacery po parkach i lasach a także do obserwowania i fotografowania ptaków. Udowodniliśmy wspólnie z Wami, że birdwatching można praktykować w Poznaniu w wielu miejscach a fotografowanie ptaków jest pasja, sposobem na kontakt z przyrodą, odpoczynek i “chwytanie dystansu”.
W trakcie spotkania porozmawiamy wraz z Pawłem Kowalczykiem i Sławkiem Wąchałą, czyli jury konkursowym, o ptakach, wycieczkach w naturę i fotografii.
Wszystkich uczestników konkursu ich sympatyków oraz głosujących w ramach plebiscytu publiczności, zapraszamy na wernisaż pokonkursowy. Punktem kulminacyjnym jego będzie oczywiście wręczenie nagród dla laureatów konkursu. Na laureatów czekać będą książki opowiadające o ptakach w nietuzinkowy sposób i napisanych przez ludzi z pasją: Tajemnice ptasiej alkowy, Pióra. Ewolucja cudu natury, Rok wśród pingwinów.
UWAGA: przed spotkaniem odbędzie się również warsztat realizowany przez Centrum Promocji Ekorozwoju. Wspólnie będziemy tworzyć karmniki oraz mieszanki pokarmu dla ptaków. Porozmawiamy też o roślinach, które warto sadzić gdyż stanowią pokarm dla skrzydlatych gości.
 
 
———————-O FOTOGRAFACH / JURY KONKURSOWYM
Sławek Wąchała, fotoreportera portalu Tenpoznan.pl, którego często możecie spotkać na ulicach w Poznaniu gdzie coś się dzieje. Prace jurora można zobaczyć m.in. na Sławek Wąchała Fotografia
 
Paweł Kowalczyk z wykształcenia leśnik, magister antropologii kulturowej i niedoszły doktorem socjologii. aktywnie obserwuje i fotografuje ptaki czyli – używając modnego dziś słowa – uprawia birdwatching. Zdjęcia ptaków Pawła Kowalczyka prezentowane były kilku wystawach w Poznaniu m.in stała ekspozycja “Ptaki Areny i Miasta Poznania” w ogrodzie społecznym Kolektyw Kąpielisko (Park Kasprowicza).
 
————————- LAUREACI
Kategoria dorośli
1 MIEJSCE Ireneusz Wielgus “Pod czujnym okiem”,
2 MIEJSCE Marcin Gawroński “Raniuszek – nr 1”
Kategoria dzieci i młodzież:
1 MIEJSCE Bartosz Garba “Niespodziewani goście w niespodziewanych okolicznościach”
2 MIEJSCE Anna Makowska “Spójrz w niebo, patrz pod nogi!”
W plebiscycie publiczności:
1 MIEJSCE Wojciech Kasprzak “Porcelana”
2 MIEJSCE Dawid Lewek “Bocian”
 
—————————– O PROJEKCIE
Projekt “Ptaki. Spójrz w niebo” dedykujemy zmarłemu Kubie Kotnarowskiemu, przyrodnikowi który zabiegał o ptaki jak też przyrodę w Poznaniu. Realizowany jest budżetu Centrum Inicjatyw Lokalnych Regrantingowe 2021 realizowane jest przez Wielkopolską Sieć Organizacji Pozarządowych Działamy Razem
#działamyrazem #dlakubykotnarowskiego #ptakiwmiescie #koalicjazazielenpoznan #kolektywkapielisko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *