Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Stary Dobry Święty Marcin – święto ulicy

Kiedy:
listopad 11, 2022 – listopad 13, 2022 całodniowy
2022-11-11T00:00:00-01:00
2022-11-14T00:00:00-01:00
Gdzie:
Święty Marcin, Poznań
Kontakt:
Fundacja Pokolenie 2020, Koalicja Święty Marcin
Stary Dobry Święty Marcin - święto ulicy @ Święty Marcin, Poznań
STARY DOBRY ŚWIĘTY MARCIN – JESTEŚ U SIEBIE
Serdecznie zapraszamy na wydarzenie STARY DOBRY ŚWIĘTY MARCIN!
Zainicjowaliśmy przy Koalicji Święty Marcin oddolną inicjatywę, która zintegrowała podmioty i organizacje na co dzień funkcjonujące przy naszej ulicy.
Chcemy Wam – naszym kochanym Poznaniakom i wszystkim gościom odwiedzającym śródmieście – powiedzieć głośno i wyraźnie, że Święty Marcin wciąż jest miejscem wartym Waszej uwagi, szczególnie w dniu święta ulicy.
Serce Poznania powinno bić rytmem głównych arterii i najbardziej rozpoznawalnych miejskich pejzaży, do których z całą pewnością należy Święty Marcin.
Niekwestionowana wizytówka Poznania już od lat jest remontowana i najprawdopodobniej będzie remontowana aż do końca 2023 roku.
Nie możemy zaangażować się w prace remontowe, ale z całą pewnością możemy zainicjować łańcuch relacji, który wzmocni tożsamość naszej społeczności i wizerunek ulicy.
 
TARG ŚWIĘTEGO MARCINA
pod Alfami od Kantaka do Ratajczaka, 11 listopada od godz. 11.00 do godz. 18.00
Wszystko, co kochacie na 11 listopada: rogale, grzane wino, kawa, miody, chleby, sery, ostrygi, przetwory mięsne, sznytki, rękodzieło i inne produkty serwowane przez lokalny biznes ze Świętego Marcina i śródmieścia w tym degustacja gęsiny w ramach akcji “Gęsina na imieninach” organizowana przez Krajowa Federacja Hodowców Drobiu i producentów jaj. Przyjdź, skosztuj, zostań z nami na dłużej także podczas oferty weekendowej w lokalach gastronomicznych przy Świętym Marcinie.
 
NA IMIENINACH U MARCINA
scena przed Alfami, 11 listopada, od godz. 11.00 do godz. 18.00
Muzyczna podróż przez dekady w wykonaniu zespołu instrumentów dętych blaszanych Poznań Brass, tenora Voytka Soko-Sokolnickiego z Arią dla Marcina, Ksenii Shashysvili z recitalem piosenki francuskiej, szanującego wspomnienia Sławomira Olgierda Kramma, który rozśpiewa Święty Marcin na patriotycznie i imieninowo, utalentowanej rodziny Rajmanów z udziałem wspaniałych dzieciaków ze Szkoły Podstawowej 75 im. Powstańców Wielkopolskich w koncercie “Młodzi dla Marcina”, przeplatane fragmentami legend poznańskich i aktywnościami dla publiczności z nagrodami przygotowanymi przez Koalicję Święty Marcin i jej partnerów. Prowadzenie Edgar Hein z Radia Afera.
u Łazęgi Poznańskiej pod numerem 75
17.00 – 18.00
Koncert “Sercem z Ukrainą” Ulyany Hedzik-Tobery – wokalistki, multiinstrumentalistki, kompozytorki. Szczera, wszechstronna i pomysłowa w swoim podejściu do sztuki i życia artystka. Liderka utytułowanej ethno-jazzowej formacji „Ulyánica”, inspirowanej muzyką ludową Białorusi.
 
WARSZTAT ŚWIĘTEGO MARCINA
w i przed lokalem miejskim pod numerem 57
11.00 – 12.00 i 14.00 – 15.00 “Mały Święty Marcin” – kreatywne warsztaty animacyjne dla dzieci realizowane przez Kindernalia z Fundacji Jeden Uniwersytet
12.30 – 13.30 warsztaty Fundacji Słowo i Kropka dla dzieci i rodziców: Zdrowe mówienie, to świadome oddychanie. Zadbaj o swój głos i jakość mówienia. Dla uczestników praca z mikrofonem pod opieką profesjonalnego lektora (zapisy do 10 listopada na kontakt@fundacjakropka.pl).
15.30 – 17.00 warsztaty ceramiczne dla dzieci z Nami studio. Dzieciaki stworzą figurki swoich ulubionych zwierząt podczas kreatywnej pracy z gliną (zapisy do 10 listopada na kontakt.namistudio@gmail.com. Warsztaty przeznaczone dla dzieci od 8 r.ż.)
12.00 – 16.00 stół animacyjny dla dzieci z niespodziankami dla najmłodszych
w podwórzu Towarzystwa Wiedzy Powszechnej pod numerem 69
12.00 – 16.00 warsztat grafiki: druk techniką serigrafii symboli związanych z obchodami 11 listopada organizowany przez Jarosława Janasa.
w Cooliozum, pod numerem 45
14.00 – 15.30 warsztaty z zalewania świec sojowych organizowane przez Darię Bladziak z Blaski z Polski. (Zapisy do 10 listopada na blaskishop@gmail.com. Warsztaty przeznaczone dla dzieci i młodzieży od 11 r.ż.)
16.00 – 17.30 warsztaty Woskowijka – Eko alternatywa dla plastiku. Stwórz razem z Alicją Marusiak z “Blaski z Polski” własną owijkę do żywności. (Zapisy do 10 listopada na marouceramics@gmail.com. Warsztaty przeznaczone dla dzieci i młodzieży od 11 r.ż.)
w plenerze przy skrzyżowaniu z Kantaka
Strefa animacji z Polregio – Twój pociąg do zabawy, a w niej patriotyczne animacje dla dzieci, składanie papierowych pociągów i konkurs na podróż marzeń z nagrodami dla najmłodszych.
przy hotelu NH pod numerem 67
13.00 – Świętomarcińska gra miejska “Ach, te gęsi” dla rodzin organizowana przez Chorągiew Wielkopolską ZHP
 
FREE WALKING TOURS NA ŚWIĘTYM MARCINIE
11 listopada
10.00 – przechadzka “Śladami Enigmy Poznańskiej” organizowana przez popoznaniu.pl spod pomnika Enigmy
12.00 – przechadzka “Stary Dobry Święty Marcin” oraganizowana z hotelu NH przez PTTK
14.00 – przechadzka “Stary Dobry Święty Marcin” organizowana spod pomnika Hipolita Cegielskiego przez PTTK
12 listopada
13.00 – wycieczka “Stary Dobry Święty Marcin” organizowana z hotelu NH przez PTTK
 
RODZINA ŚWIĘTEGO MARCINA czyli LOKALE GASTRONOMICZNE I PRZEDSIĘBIORCY
11 – 13 listopada (oferta weekendowa)
Wyjątkowe dania z gęsiny, specjalne menu, ręcznie szyte upominki i wystawa “Stary Dobry Święty Marcin – sentymentalnie” ukazująca historię i tradycje ulicy wyeksponowana w biorących udział w akcji lokalach.
 
Więcej szczegółów już w kolejnych postach i na fp członków koalicji.
Inicjatywa organizowana jest w ramach Koalicji Święty Marcin, której prace na potrzeby tego projektu koordynuje Fundacja Pokolenie 2020 i Towarzystwo Wiedzy Powszechnej przy wsparciu finansowym Miasta Poznania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *