Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
V Ogólnopolskie Mistrzostwa Slamu Poetyckiego

Kiedy:
sierpień 20, 2021 – sierpień 22, 2021 całodniowy
2021-08-20T00:00:00+00:00
2021-08-23T00:00:00+00:00
Gdzie:
Poznań
Koszty:
5 zł
Kontakt:
Fundacja KulturAkcja, SLAM.ART.PL
Przed nami kolejne święto słowa. Impreza porywającego opowiadania i radosnego słuchania – V Mistrzostwa Slamu Poetyckiego! Tym razem spotykamy się pod hasłem wypływania na powierzchnię! Czas jak najgłośniej, jak najlepiej, jak najmocniej wyrażać siebie 🙂 Płyńmy razem!
Zaplanowaliśmy na ten weekend szereg wydarzeń, które wprowadzą nas w to, na co wszyscy czekamy, a więc finałowy turnieju dwanaściorga najlepszych slamerów i slamerek z całego kraju, z których tylko jedna osoba twórcza może zostać królem/królową polskiego slamu.
W poprzednich edycjach ten tytuł należał do:
2017 Rudka Zydel
2018 Aleksandra Kanar
2019 Magdalena Tyszecka
2020 Smutny Tuńczyk.
 
Kto to będzie tym razem? Dowiemy się już 22 sierpnia podczas wielkiego finału.
 
Przygotowaliśmy szereg wydarzeń towarzyszących, dlatego zaglądajcie tutaj często, ponieważ szczegóły będą się pojawiały stopniowo.
 
20.08.2021 (PIĄTEK)
Klub Dragon
18:30 INAUGURACJA V OGÓLNOPOLSKICH MISTRZOSTW SLAMU POETYCKIEGO
18:45 BINGO KINO – prezentacja nagrań spoken-word zrealizowanych w ramach polsko-francuskiego projektu “Bingo Slam”, którego kuratorką jest Lila Roty.
19:30 SMUTNY TUŃCZYK – spoken-word set
20:00 D’CHAOS – spoken-word set
21.08.2021 (SOBOTA)
Plac Wolności// Przylądek Arkadia
18:00 ELIMINACJE OSTATNIEJ SZANSY – turniej podczas którego może wydarzyć się dosłownie wszystko. Jesteśmy pewni tylko jednego – wyłowimy w jego trakcie osoby slamerskie, które wezmą udział w finale. Zgłoszenia: poznanskislam@gmail.com . Zapisy rozpoczynają się 14.08.2021 r. od godziny 12:00. Decyduje kolejność zgłoszeń.
22:00 SILENT DISCO – taneczna rozgrzewka przed finałem.
22.08.2021 (NIEDZIELA)
Centrum Kultury “ZAMEK”
16:00 PERFORMANS przygotowany przez Smutnego Tuńczyka i osoby uczestniczące w warsztatach slamerskich, które odbywają się w ramach cyklu LiteruFKA.
17:00 FINAŁ V OGÓLNOPOLSKICH MISTRZOSTW SLAMU POETYCKIEGO
to w tym dniu, o tej porze dowiemy się, kto z szacownego grona slamerek i slamerów otrzyma mistrzowską koronę i będzie reprezentował Polskę na turniejach zagranicznych w 2022 roku.
Przypominamy, że jak zawsze tytuł Mistrza/Mistrzyni Slamu Poetyckiego zostanie nadany dzięki głosom zebranej na widowni publiczności.
Nagrody:
I miejsce 1000 PLN
II miejsce 300 PLN
Wstęp na wydarzenia w Centrum Kultury “Zamek”: 5 złotych.
Bilety będzie można nabyć na miejscu lub z wyprzedzeniem online: https://zamekpoznan.bilety24.pl/nfrontbuy/buy/id/345446
Organizator:
Fundacja KulturAkcja
Partnerzy tegorocznych mistrzostw:
Centrum Kultury “Zamek”;
Dragon Social Club;
Klub pod Minogą;
Przylądek Arkadia.
 
FINAŁ
1. Udział performerów w turnieju jest bezpłatny. Publiczność będzie proszona o opłacenie biletu wstępu na teren CK Zamek w cenie 5 zł.
2. Organizatorem turnieju jest Fundacja Kulturakcja. Finał odbędzie się 22 sierpnia 2021 r. w Poznaniu. Aby wziąć udział w turnieju finałowym Piątych Ogólnopolskich Mistrzostw Slamu Poetyckiego, należy zwyciężyć w jednym z turniejów eliminacyjnych, które odbyły się (na osobnych zasadach) w Bydgoszczy, Gdańsku/Sopocie, Gdyni, Gnieźnie, Krakowie, Olsztynie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu lub zająć jedno z dwóch pierwszych miejsc podczas eliminacji ostatniej szansy poprzedzających finał.
3. Uczestnicy prezentują podczas występów wyłącznie teksty własnego autorstwa.
4. Pojedynczy występ w danej rundzie nie może przekroczyć 3 minut, za wyjątkiem ostatniej rundy finałowej, podczas której każdy z finalistów będzie miał 5 minut na swój występ.
5. Uczestniczki i uczestnicy nie mogą na scenie używać rekwizytów oraz kostiumów, niedozwolone jest także korzystanie z podkładu muzycznego i instrumentów muzycznych. Dopuszczalne jest czytanie swojego tekstu z kartki lub urządzeń elektronicznych.
6. Kolejność występów w rundzie I i II zostanie wyznaczona poprzez losowanie zawodników, którego dokona prowadzący turniej, w obecności publiczności. Głosowanie będzie odbywać się po każdym pojedynczym występie. Na podstawie sumy głosów z dwóch początkowych rund zostanie wyłoniona półfinałowa czwórka uczestników. Zwycięstwo w rundzie półfinałowej oznacza przejście do rundy finałowej. O wyniku danej rundy decyduje cała publiczność poprzez głosowanie za pomocą uniesionych w górę rąk. Głosy liczone są przez prowadzącego turniej i jego pomocników. Ten, kto otrzyma większą liczbę głosów – wygrywa.
Runda i liczba slamerów biorących w niej udział:
I: 12
II: 12
III: 4
IV: 2
7. Jeżeli podczas danego pojedynku w rundach III lub IV głosy publiczności rozłożą się po równo, wówczas obowiązuje dogrywka. Każdy uczestnik ma dodatkowo 1 minutę, żeby się zaprezentować.
8. Osoba, która zwycięży w finale, otrzyma nagrodę w wysokości 1000 zł, finalista, który zajmie drugie miejsce, otrzyma 300 zł. Nagrody zostaną przelane
na wskazane przez finalistów konta przez organizatora turnieju.
9. Organizator zastrzega sobie prawo do rejestracji całego turnieju finałowego. Fragmenty lub całość nagrań oraz zdjęcia posłużą do stworzenia materiałów promocyjnych.
10. O kwestiach nieuwzględnionych w regulaminie oraz o jego interpretacji decydują prowadzący i organizatorzy turnieju finałowego. Udział w turnieju oznacza zgodę z zapisami tego regulaminu.
 
ELIMINACJE OSTATNIEJ SZANSY
1. Zarówno wstęp dla widzów jak i udział w eliminacjach są bezpłatne.
2. Organizatorem turnieju jest Fundacja Kulturakcja. Eliminacje Ostatniej Szansy do finału Piątych Ogólnopolskich Mistrzostw Slamu Poetyckiego odbędą się 21 sierpnia 2021 r.
3. Aby wziąć w nich udział, należy przesłać swoje zgłoszenie na adres poznanskislam@gmail.com. W eliminacjach weźmie udział maksymalnie 20 zawodników. Slamerzy, którzy zajęli drugie miejsca podczas krajowych eliminacji mają zagwarantowany wpis na listę uczestników tego turnieju. Pozostałe miejsca zostaną wypełnione zgodnie z kolejnością nadsyłania zgłoszeń, których przyjmowanie rozpocznie się 14 sierpnia 2021 r. od godziny 12:00. Zgłoszenia przesłane przed tym terminem nie będą uwzględniane.
4. Dodatkowo, bezpośrednio u prowadzącego turniej, 21 sierpnia można będzie zapisać się na listę rezerwową – jeżeli osoby zgłaszające się mailowo nie pojawią się na Eliminacjach Ostatniej Szansy, zastąpią je zapisani na tej liście.
5. Uczestnicy prezentują podczas występów wyłącznie teksty własnego autorstwa.
6. Pojedynczy występ w danej rundzie nie może przekroczyć 3 minut.
7. Uczestniczki i uczestnicy nie mogą na scenie używać rekwizytów oraz kostiumów, niedozwolone jest także korzystanie z podkładu muzycznego i instrumentów muzycznych. Dopuszczalne jest czytanie swojego tekstu z kartki lub urządzeń elektronicznych.
8. Do finału Piątych Ogólnopolskich Mistrzostw Slamu Poetyckiego zakwalifikuje się dwójka uczestników Eliminacji Ostatniej Szansy wyłoniona przez publiczność.
9. Kolejność występów zostanie wyznaczona poprzez losowanie zawodników, którego dokona prowadzący turniej, w obecności publiczności. Głosowanie będzie odbywać się po każdych dwóch występach (o ile liczba uczestników będzie parzysta). Na podstawie uzyskanej w pierwszej rundzie liczby głosów zostanie wyłoniona czwórka uczestników z najwyższymi wynikami. O punktacji w danej rundzie decyduje cała publiczność poprzez głosowanie za pomocą uniesionych w górę rąk. Głosy liczone są przez prowadzącego turniej i jego pomocników. Ten, kto otrzyma większą liczbę głosów – wygrywa.
10. W rundzie drugiej czworo zawodników z najwyższymi wynikami z pierwszej rundy zostanie sparowanych ze sobą poprzez losowanie, którego dokona prowadzący turniej, w obecności publiczności.
11. Jeżeli podczas danego pojedynku w rundzie drugiej głosy publiczności rozłożą się po równo, wówczas obowiązuje dogrywka. Każdy uczestnik ma dodatkowo 1 minutę, żeby się zaprezentować.
12. Organizator zastrzega sobie prawo do rejestracji całego turnieju. Zdjęcia i fragmenty lub całość nagrań posłużą do stworzenia materiałów promocyjnych.
13. O kwestiach nieuwzględnionych w regulaminie oraz o jego interpretacji decydują się prowadzący i organizatorzy turnieju. Udział w turnieju oznacza zgodę z zapisami tego regulaminu.
Runda i liczba slamerów biorących w niej udział
I: 20
II: 4 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *