Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Vinyasa Joga w KontenerArt

Kiedy:
maj 4, 2019@12:00 pm – 2:00 pm
2019-05-04T12:00:00+00:00
2019-05-04T14:00:00+00:00
Gdzie:
KontenerArt
Koszty:
25 zł
Kontakt:
Plaża Hamaki Poznań
Vinyasa Joga w KontenerArt @ KontenerArt

Zapraszamy na zajęcia Vinyasa Joga prowadzonej w stylu ISHTA z Pauliną ze Studio B. w Poznaniu – Studio B. – Yoga with Paulina

Vinyasa w języku jogi oznacza połączenie ruchu z oddechem, dlatego Vinyasa jest dosyć dynamiczna formą jogi. Ale nie jest trudna. Zajęcia opierają się dodatkowo na zasadach ISHTA Jogi (akronim od: Integrated Science of Hatha, Tantra and Ayurveda), dlatego oprócz zasad Hatha Jogi wykorzystujemy tantryczne podejście i elementy Ajurwedy dla stworzenie pełnych i zbilansowanych zajęć dla każdego. Hatha Joga jest najbardziej rozpowszechnioną formą jogi na świecie, a tantryczne podejście z Ajurweda pozwala na stworzenie bezpiecznej praktyki skierowanej na ciało, pracę z oddechem i praktykę uważności. Oznacza to, że mieszamy pozycje regeneracyjne z asanami bardziej zaawansowanymi, ćwiczeniami oddechowymi Pranayama oraz Medytacją, a wszystko to okraszone szczyptą humoru.

Każda lekcja zaczyna się od rozgrzewki, która jest niezbędnym elementem zajęć ruchowych, po czym następuje płynna sekwencja asan dopasowanych do poziomu grupy, a kończy się pozycjami regenerującymi i Savasaną lub medytacją dla wyciszenia i pełnej regeneracji. Dzięki temu każdy – i osoby początkujące i zaawansowane – mogą skorzystać z zajęć.

Kilka słów o instruktorce:
Paulina – Poznanianka, certyfikowany instruktor jogi, tańca współczesnego oraz performerka, która w wolnym czasie zajmuje się kręceniem i montażem filmów. Przez 4 lata mieszkała za granicą: w Berlinie gdzie ukończyła kursy z jogi i prowadziła zajęcia oraz Mediolanie, gdzie prowadziła English Yoga Milan. Od czerwca 2018 roku z powrotem mieszka oraz naucza w Poznaniu.
Z jogą ma styczność od 15 lat, gdy będąc nastolatką zachwyciła się jogą robiąc asany z książki. W 2016 roku ukończyła swój kurs na instruktora jogi w Berlinie a następnie specjalizację yoga4cancer® dzięki którem może pracować z pacjentami onkologicznymi. W 2017 odbyła wymarzoną podróż do Indii, gdzie uczyła się pod pilnym okiem Mittry Rawat i zaczęła praktykować Reiki. Wciąż się doszkala i dlatego weekendy spędza za granica na warsztatach i zaawansowanym kursie jogi 2-go stopnia. Obecnie razem ze swoim partnerem prowadzi Studio B. w Poznaniu i jest szczęśliwą “mamą” dwóch czarnych kotów.

Zajęcia trwają 90 minut, odbywają się na terenie KontenerArt, w wydzielonym dla Was na ten czas miejscu – zależnie od pogody (nowy taras z widokiem na Wartę, plaża, duża sala).

Zapisy – info@yoga-poznan.com
Koszt zajęć – 25zł

Zapraszamy!

źródło: https://www.facebook.com/events/340290740163127/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *