Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Zawody latających psów

Kiedy:
maj 18, 2024 – maj 19, 2024 całodniowy
2024-05-18T00:00:00+00:00
2024-05-20T00:00:00+00:00
Gdzie:
Park Cytadela
Koszty:
Bez opłat
Kontakt:
Latające Psy
 Latające Psy zapraszają do niezwykłego Parku Cytadela w Poznaniu, by cieszyć się popisami uzdolnionych czworonogów występujących w konkursach Dogfrisbee.
 Spodziewamy się silnej stawki psich sportowców z całej Polski oraz zagranicy, a także wspaniałego rozpoczęcia sezonu 2024 z udziałem poznańskiej publiczności, która rok w rok tłumnie odwiedza Park Cytadela i razem z nami żywo kibicuje psio-ludzkim drużynom, konkurującym o najwyższe podium w konkursach Dogfrisbee 
 Dogfrisbee jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin kynologicznych na świecie, mającą rzesze miłośników również w Polsce. Polega na aportowaniu przez psa lecącego dysku oraz wykonywaniu przez czworonoga różnych powietrznych ewolucji  Widowiskowe zawody bazują na umiejętnościach, wymagających współpracy człowieka z psem.
 Latające Psy to seria zawodów dla miłośników Dogfrisbee, rozgrywana nieprzerwanie od roku 2006. W sezonie 2024 planujemy rozegranie czterech edycji – LP 33 Poznań, LP 34 Wrocław, LP 35 Gdynia i LP 36 Warszawa.
Odwiedzimy tym samym cztery piękne miejskie parki, a miłośnicy Latających Psów znajdą nas w:
 Parku Cytadela (18-19.05)
 Parku Południowym (8-9.06) Mistrzostwa Polski USDDN
 Parku Kolibki (3-4.08)
 oraz na Plaży Wilanów (30.08-1.09)
 Sportowych emocji dostarczą nam konkurencje, w których pary człowiek-pies zaprezentują wielość i wszechstronność swoich talentów:
 Freestyle – pokazy Dogfrisbee w stylu wolnym z podkładem muzycznym. Jedna runda (techniczna) w sobotę, druga (pokazowa) w niedzielę. Pięknie wykonany występ freestyle’owy budzi emocje, podziw i składa dłonie do braw.
Na LP Poznań 33 zobaczycie Freestyle pod regulaminem UpDog, lvl. 1 i 2
 ThrowNGo – aportowanie przez psa frisbee rzuconego do odpowiednich stref punktowych. Dalsze i środkowe strefy są punktowane wyżej, a najbardziej emocjonująca jest końcówka, podczas której dobrze ją planując, można zyskać sporo punktów.
Na LP Poznań 33 zobaczycie ThrowNGo pod regulaminem UpDog, lvl. 1 i 2
 Frizgility – konkurencja mieszana frisbee i agility. Niesamowicie widowiskowa gra, podczas której pies i zawodnik wielokrotnie przełączają się z trybu agility na frisbee i odwrotnie. Emocje gwarantowane do samego końca każdej z rund
Na LP Poznań 33 Frizgility rozegramy pod regulaminem UpDog, lvl. 1 oraz 2
Układ przeszkód: lvl 1 HTH, lvl 2 HHHT
 Time Warp – celem konkurencji jest zgromadzenie jak największej liczby punktów poprzez jak najszybsze skompletowanie trzech chwytów w wyznaczonych strefach. Czwarty rzut do tzw. Sweet Spot’u wykonany w przydzielonym czasie daje szansę walki o najwyższe miejsca na podium.
Na LP Poznań 33 Time Warp rozgrywany będzie pod regulaminem UpDog, lvl. 1 oraz 2
 Far Out – konkurencja dystansowa z elementami strategii. Celem konkurencji jest zebranie jak największej liczby punktów w trzech rzutach. Jeden punkt to jeden jard zmierzonej długości rzutu frisbee, zakończonego chwytem. Punkty z trzech rzutów są sumowane. Zawodnik może zdecydować się na (nierzadko ryzykowny) czwarty rzut, tzw. Sweet Shot, którego rezultat wymieni punkty najsłabszej, z trzech wykonanych przedtem prób rzutowych.
———————————————
 Wszystkie konkurencje na LP Poznań 33 w sezonie 2024:
– Freestyle (UpDog) lvl. 1 i 2
– ThrowNGo (UpDog) lvl. 1 i 2
– Frizgility (UpDog) lvl. 1 i 2
– TimeWarp (UpDog) lvl. 1 i 2
– FarOut (UpDog)
❤ Sponsorami zawodów jest @dogfrisbee.pl
❤ Partnerami wydarzenia są: Miasto Poznań oraz Kejtrówka
 Na terenie zawodów będzie działał sklep dogfrisbee.pl (10.00 – 18.00)
 Ofertę profesjonalnych dysków frisbee znajdziesz także na stronie: www.dogfrisbee.pl
 Zapraszamy również na bezpłatne porady lekarza weterynarii. Sprawdź stan zdrowia swojego pupila i porozmawiaj z lekarzem jeśli coś cię niepokoi.
⏰ PLAN CZASOWY ZAWODÓW I ROZKŁAD POSZCZEGÓLNYCH KONKURENCJI: https://docs.google.com/…/1Qxo1XeEPr9rXuwT3TUlU…/edit…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *