Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Zobacz Poznań zbudowany z klocków LEGO w Historylandzie!

Kiedy:
październik 22, 2021 – styczeń 1, 2022 całodniowy
2021-10-22T00:00:00+00:00
2022-01-02T00:00:00-01:00
Gdzie:
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Koszty:
od 20 zł
Kontakt:
Mateusz buduje i Poznań w miniaturze z klocków LEGO
Zobacz Poznań zbudowany z klocków LEGO w Historylandzie! @ Międzynarodowe Targi Poznańskie
Zobacz Miasto Poznań w jednym miejscu!
W 2019 roku zrealizowałem swoje marzenie i otwarłem wystawę “Poznań w miniaturze z klocków LEGO”. To wyjątkowa wystawa poświęcona tylko jednemu miastu. Makiety najpopularniejszych obiektów miasta Poznania zbudowałem na wzór serii LEGO Architecture z kilkunastu tysięcy klocków.
Ekspozycję składającą się z 26 makiet obejrzało 10 tysięcy osób! Po raz pierwszy, wystawa prezentowana była w małym sklepie z zabawkami na poznańskich Jeżycach, przez 4 miesiące – od września do grudnia. Wystawa została wyróżniona przez Prezydenta Miasta Poznania, który objął ją honorowym patronatem.
Na początku 2020 roku wystawę udostępniłem Galerii Handlowej Posnania, gdzie prezentowana była przez ferie zimowe. Niestety pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany, ekspozycja miała stać znacznie dłużej – do Świąt Wielkanocnych. Przez miesiąc, Poznań w miniaturze obejrzało kilkadziesiąt tysięcy osób!
Od 22 października 2021 roku będzie można ponownie oglądać wystawę “Poznań w miniaturze z klocków LEGO”! Tym razem w Historylandzie! Pokażę tam ponad 40 modeli z klocków LEGO, zbudowanych łącznie z kilkudziesięciu tysięcy klocków LEGO! Obejrzycie m.in.: stadion miejski, ścieżkę w koronach drzew, Ratusz oraz zajezdnie tramwajowe. Dodatkowo, w kilku ekspozytorach staną tramwaje i autobusy w barwach poznańskiego MPK.
Co to jest Historyland?
HistoryLand to wystawa, która zachwyci każdego! Już od 22 października na Międzynarodowych Targach Poznańskich ożyją heroiczne starcia bohaterów, których losy zobaczycie na makietach, filmach, nagraniach audio, wizualizacjach, iluminacjach. Wszystko za sprawą….ponad miliona klocków LEGO® ułożonych na 1500 m².
Aż 10 niesamowitych makiet to podróż po m.in. prasłowiańskim Biskupinie, polach Grunwaldu, Zatoce Gdańskiej, gdzie polska flota zatopiła szwedzki galeon Solen i Jasnej Górze w czasie jej oblężenia.
Bilety są już dostępne w przedsprzedaży w serwisie TOBILET.PL. Bilet normalny kosztuje 30 złotych, ulgowy 20 złotych, a rodzinny 100 złotych.
Wystawa otwarta będzie od środy do niedzieli, w godzinach 10:00 – 18:00.
Miejsce wystawy: Międzynarodowe Targi Poznańskie, pawilon 3A (wejście od strony przystanku tramwajowo-autobusowego Bałtyk).
Oficjalne otwarcie nastąpi 21 października 2021 roku. Relację obejrzycie na stronie Mateusz buduje.
Partnerami wystawy “Poznań w miniaturze z klocków LEGO” są Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu oraz Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna!
Serdecznie zapraszam,
Mateusz Wawrowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *