Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Żywot/ Живот – Teatr Emigrant – Malta Festival Poznań

Kiedy:
lipiec 2, 2022@6:00 pm – 7:00 pm
2022-07-02T18:00:00+00:00
2022-07-02T19:00:00+00:00
Gdzie:
Barak Kultury
Koszty:
od 20 zł
Kontakt:
Barak Kultury
Żywot/ Живот - Teatr Emigrant - Malta Festival Poznań @ Barak Kultury
Fundacja Barak Kultury serdecznie zaprasza na spektakl Teatru Emigrant “Żywot” (“Живот”).
„Żywot” – w językach słowiańskich oznacza brzuch jako część ciała, natomiast pierwotne znaczenie tego słowa to „życie”. Ta gra słów ma istotne znaczenie w rozumieniu idei spektaklu. Jest to eksperymentalny projekt teatralny oparty na prawdziwych historiach aktorek, w którym główną rolę odgrywają emocje, myśli, doznania ich jako kobiet.
Pokazuje najgłębszą eksplorację kobiecych dusz na różnych etapach ich życia.
Opowiada o tym wieloma głosami w języku ukraińskim. Cały spektakl został zainspirowany mitami, eposami i legendami, światem muzyki etnicznej, starożytnymi korowodami i tańcami. Ale jednocześnie jest to historia współczesna, zrozumiała dla każdej kobiety, która w przyśpieszającym tempie życia przestała odczuwać swoje korzenie.
 
Teatr Emigrant to twórcza przestrzeń dla emigrantów z różnych krajów, powstał w 2019 w Poznaniu, z wielkiej miłości do teatru i z ogromnej potrzeby wyrażenia siebie w obcym kraju. Aktorzy i aktorki teatru Emigrant mają wspólny cel – integrować się w życie i kulturę Polski, jednocześnie zachowując swoją autentyczność – siebie. Ten projekt istnieje dzięki entuzjazmowi i pasji jego uczestników, a także przyjaźni z Fundacją Barak Kultury, rezydentem której jest Teatr Emigrant.
W swoje niepełne trzy lata istnienia Teatr Emigrant zrealizował 4 premiery i uczestniczył w festiwalach w Polsce i na Ukrainie.
 
Wydarzenie odbywa się w ramach programu partnerskiego Poznań na Malcie podczas Malta Festival Poznań.
Bilety dostępne pod adresem:
oraz
 
Spektakl grany w języku ukraińskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *