Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań

Wystawa fotografii “Dzieci Świata”

Do 18 lutego galerii handlowej King Cross Marcelin można oglądać wielkoformatową i edukacyjną wystawę fotografii Dzieci Świata. Jej autorem jest podróżniczka Elżbieta Dzikowska, najbardziej znana m.in., z legendarnego programu Pieprz i Wanilia, zrealizowanego dla TVP wraz z Tonym Halikiem. 

W dniach 30 stycznia – 18 lutego 2023, poznańskie dzieci będą mogły zaprzyjaźnić się ze swoimi rówieśnikami z różnych stron świata w przestrzeni galerii handlowej King Cross Marcelin. Wystawa jest ogólnodostępna i nieodpłatna. Wystawie towarzyszy konkurs plastyczny Mój przyjaciel z dalekiego świata. Przeznaczony jest dla dzieci w wieku od lat 6 do 12.  

 Dzieci Świata to kolejna wystawa po Uśmiechu Świata przepełniona różnorodnością kulturową, empatią, wiarą i nadzieją, z niezwykłą wnikliwością prezentująca dolę i niedolę najmłodszych mieszkańców naszego globu, a przede wszystkim tych z Azji, Afryki czy Ameryki Łacińskiej. Jak pisze autorka w albumie Dzieci w fotografii Elżbiety Dzikowskiej: Tam się dzieci rodzi najwięcej, tam ich los jest najtrudniejszy, ale tak samo jak w Polsce kochają swe dzieci tamtejsi rodzice, tak samo pragną by ich przyszłość była lepsza. Chciałabym, aby (…) polskie dzieci zaprzyjaźniły się z przedstawionymi na moich fotografiach rówieśnikami.

Dzieci w fotografiach Elżbiety Dzikowskiej najczęściej żyją w biedzie, bez możliwości nauki, od najmłodszych lat pracując, aby wspomóc rodziców, opiekują się młodszym rodzeństwem, niejednokrotnie głodują. Pomimo wielu trosk i przeciwieństw losu starają się znaleźć czas na zabawę i dzielą się z nami tym, co mają najcenniejsze, uśmiechem, który jest najkrótszą drogą do serca.  

Mamy nadzieję, że wydarzenie będzie okazją do zwrócenia uwagi na problemy i potrzeby dzieci w najdalszych zakątkach świata, a jednocześnie impulsem do niesienia Im pomocy.  

Wystawa fotografii Dzieci Świata Elżbiety Dzikowskiej została objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania i UNICEF Polska.   

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *