Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Wystawy

Wystawa Iris van Herpen w Starym Browarze przedłużona


Alchemic Couture w Starym Browarze

Z uwagi na pandemię Stary Browar zdecydował się na przedłużenie wystawy. „Alchemic Couture” będzie dostępna do końca marca w Galerii na Dziedzińcu.

Niepowtarzalną wystawę wizjonerki mody Iris van Herpen w Starym Browarze będzie można oglądać do końca marca. Każdy chętny będzie mógł podziwiać luksusowe dzieła holenderki. Nad staranną selekcja czuwał kurator Wojciech Piotr Onaka. Wystawa „Alchemic Couture” przybliża proces twórczy van Herpen, łączący rzemiosło i nowe technologie, oraz najważniejsze kolaboracje projektantki.


Alchemic Couture w Starym Browarze

Ponowne otwarcie wystawy nastąpiło 1 lutego. Z uwagi na pandemię postanowiono jednak przedłużyć czas trwania ekspozycji. Wszyscy chętni będą mieli okazję zobaczyć prace Iris van Herpen do końca marca.

Holenderka jest znana z łączenia nowych technologii, takich jak druk 3D lub cięcie laserowe, z delikatnymi pracami ręcznymi w duchu haute couture (wysokiego krawiectwa), np. haftowaniem lub drapowaniem. Ten zaskakujący miraż rzemiosła i innowacji możliwy jest dzięki kolaboracjom. Część ekspozycji w Galerii na Dziedzińcu poświęcono właśnie współpracy van Herpen z innymi twórcami, m.in. kanadyjskim architektem Philipem Beesleyem.

Obecnie nagrania pokazów kolekcji światowych domów mody, także z kręgu haute couture, udostępniane są w internecie. W przypadku Iris van Herpen tylko obejrzenie kreacji z bliska pozwala w pełni docenić kunszt i unikalność jej projektów – przekonuje Marta Kabsch, PR Manager Starego Browaru.


Alchemic Couture w Starym Browarze

Stary Browar wydał też katalog towarzyszący wystawie „Alchemic Couture”. Znajdziemy w nim zdjęcia kreacji van Herpen, będących częścią ekspozycji w Starym Browarze, oraz teksty przybliżające jej proces twórczy, m.in. esej krytyka mody Michała Zaczyńskiego oraz transkrypcje rozmów projektantki z Wojtkiem Piotrem Onakiem i z Philipem Beesleyem.

Wystawa Iris van Herpen „Alchemic Couture” w Galerii na Dziedzińcu Starego Browaru czynna będzie do 31 marca, codziennie od 12:00 do 20:00.

Bilety do nabycia przy wejściu na wystawę (płatność tylko kartą) oraz na Bilety24.

W Galerii obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa oraz zachowania dystansu od innych widzów.

Katalog do nabycia w Galerii na Dziedzińcu oraz w punkcie informacyjnym w Pasażu w Starym Browarze (cena: 50 zł).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *