Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Kultura

Wystawa “Podtekst” w Starym Browarze


fot. materiały organizatora

W Słodowni +1 w Starym Browarze od 24 stycznia będzie można podziwiać wystawę pt. “Podtekst” przygotowaną przez Katedrę Komunikacji Wizualnej Uniwersytetu Artystycznego.

Na ekspozycji znajdą się prace pedagogów i studentów. Wystawa wpisuje się w program obchodów 100-lecia UAP. Wieloletnia współpraca uczelni ze Starym Browarem stanowi także ważną część historii Uniwersytetu.

Prace, które zostaną zaprezentowane na wystawie, ukazują złożoność komunikatu wizualno-tekstowego. Podtekst stanowi istotny element komunikacji wizualnej, zarówno jako metafora tworząca wielowarstwowy przekaz, a także – w ujęciu użytkowym – punkt odniesienia – piszą organizatorzy w zapowiedzi wystawy. Projekty powstają w oparciu o brief, tekst literacki, czy swobodną notatkę, narrację pisarską. Jednocześnie tekst obecny jest w obszarze wielu działań: typografii, wydawnictw, projektowania litery, plakatu, animacji itp.

Wystawa dostępna będzie od 24 stycznia do 8 lutego w Słodowni +1 w Starym Browarze (wejście od Dziedzińca, obok restauracji Projekt Kuchnia). Wstęp jest bezpłatny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *