Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań

Zbliża się 10 edycja Short Waves Festiwal

Od 20 do 25 marca 2018 roku potrwa tegoroczna jubileuszowa edycja Short Waves Festiwal w Poznaniu. Na widzów czekać będzie blisko 300 filmów.

Jak mówi dyrektor Festiwalu Szymon Stemplewski – “Przeszło 10 lat temu polski krótki metraż funkcjonował w zamkniętym obiegu, głównie wokół szkół filmowych. Sposobem na upowszechnienie takich produkcji w Polsce i na świecie stał się nasz festiwal. Swego czasu, jeszcze jako Festiwal Polskich Filmów Krótkometrażowych, organizowaliśmy 100 projekcji na wszystkich kontynentach”.

Przez 10 lat Short Waves zapracował na swoją renomę i jest ważnym punktem w kulturalnym kalendarzu Poznania. W tym roku do konkursu głoszono ponad 2,4 tys. filmów krótkometrażowych! Ostatecznie o zwycięstwo powalczy 87 produkcji z 32 krajów. Oprócz konkursu międzynarodowego i polskiego, tradycyjnie odbędzie się także sekcja „Dances With Camera”, poświęcona tańcowi, ruchowi i fizyczności człowieka, a także konkurs „Urban View”, poruszający problemy architektury, urbanistyki i designu.

Short Waves Festiwal to również mnóstwo imprez towarzyszących (w tym roku ok. 70!). Na widzów czeka szereg naprawdę interesujących przedsięwzięć. Niezwykle ciekawie zapowiada się spacer ulicami Poznania połączony z elementami kina plenerowego w ramach ‘A Wall is A Screen” . Powraca też bardzo popularna idea oglądania filmów w prywatnych domach. Chętni mogą zgłaszać swoje mieszkania do „Random Home Cinema” do 2 marca ( więcej informacji tutaj ). Organizatorzy przewidzieli również przegląd filmów poświęcony Wielkiej Brytanii, co w obecnej sytuacji politycznej wydaje się bardzo trafionym przedsięwzięciem.

Szczegółowy harmonogram 10 Short Waves Festiwalu można znaleźć na stronie shortwaves.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *