Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach

Poznań

Zbliża się 10 edycja Short Waves Festiwal

Od 20 do 25 marca 2018 roku potrwa tegoroczna jubileuszowa edycja Short Waves Festiwal w Poznaniu. Na widzów czekać będzie blisko 300 filmów.

Jak mówi dyrektor Festiwalu Szymon Stemplewski – “Przeszło 10 lat temu polski krótki metraż funkcjonował w zamkniętym obiegu, głównie wokół szkół filmowych. Sposobem na upowszechnienie takich produkcji w Polsce i na świecie stał się nasz festiwal. Swego czasu, jeszcze jako Festiwal Polskich Filmów Krótkometrażowych, organizowaliśmy 100 projekcji na wszystkich kontynentach”.

Przez 10 lat Short Waves zapracował na swoją renomę i jest ważnym punktem w kulturalnym kalendarzu Poznania. W tym roku do konkursu głoszono ponad 2,4 tys. filmów krótkometrażowych! Ostatecznie o zwycięstwo powalczy 87 produkcji z 32 krajów. Oprócz konkursu międzynarodowego i polskiego, tradycyjnie odbędzie się także sekcja „Dances With Camera”, poświęcona tańcowi, ruchowi i fizyczności człowieka, a także konkurs „Urban View”, poruszający problemy architektury, urbanistyki i designu.

Short Waves Festiwal to również mnóstwo imprez towarzyszących (w tym roku ok. 70!). Na widzów czeka szereg naprawdę interesujących przedsięwzięć. Niezwykle ciekawie zapowiada się spacer ulicami Poznania połączony z elementami kina plenerowego w ramach ‘A Wall is A Screen” . Powraca też bardzo popularna idea oglądania filmów w prywatnych domach. Chętni mogą zgłaszać swoje mieszkania do „Random Home Cinema” do 2 marca ( więcej informacji tutaj ). Organizatorzy przewidzieli również przegląd filmów poświęcony Wielkiej Brytanii, co w obecnej sytuacji politycznej wydaje się bardzo trafionym przedsięwzięciem.

Szczegółowy harmonogram 10 Short Waves Festiwalu można znaleźć na stronie shortwaves.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *