Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Kultura Powiat Poznański

Zespół “Raz dwa trzy” zagrał w Przeźmierowie

Zdjęcie: materiały promocyjne

Wczoraj w Centrum Kultury Przeźmierowo mogliśmy posłuchać koncertu zespołu “Raz dwa trzy”. 

Adam Nowak przywitał się z publicznością bardzo lirycznie wykonując utwór genialnego tekściarza Wojciecha Młynarskiego. Następnie usłyszeliśmy dobrze znane utwory zespołu. Wydawać by się mogło, że słuchanie tego, co właściwie już dobrze znamy nie przynosi przyjemności. Nic bardziej mylnego, a już na pewno nie w przypadku “Raz dwa trzy”. Wszystkie piosenki posiadały nową aranżację, dlatego odnosiło się wrażenie, że słuchamy czegoś zupełnie nowego. W dalszej części zespół wykonywał utwory Osieckiej oraz Młynarskiego zw nieznanej dotąd formie. Po każdym utworze oklaski zdawały się nie ustawać, co najlepiej świadczy o jakości koncertu.

Adam Nowak oprócz śpiewania, posiada jeszcze jedną fantastyczną umiejętność. Jego zapowiedzi były niezwykle dowcipne, ale i przejmujące. Odnosił się w nich rzecz jasna do piosenek, jednak zahaczał przy okazji o sprawy ważne i aktualne. Udowadniał, jak ponadczasowa potrafi być sztuka, ponieważ wiele spośród prezentowanych dzieł powstała lata temu. Urzekła mnie też oprawa świetlna koncertu. Znakomicie współgrała z tym, co działo się na scenie i stanowiła ważny element całości. 

Był to kolejny świetny wieczór jaki zafundowało nam Centrum Kultury Przeźmierowo. Jeżeli jesteście ciekawi co znajdziemy w ich najbliższym repertuarze to śledźcie mojego facebooka lub zajrzycie tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *