Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Sport

Zhamaletdinov oficjalnie zawodnikiem Lecha Poznań


Rosyjski napastnik, Timur Zhamaletdinov, który od wczoraj przebywa w Poznaniu został dziś oficjalnie zawodnikiem Lecha Poznań. 21-letni napastnik został wypożyczony do Kolejorza na najbliższe pół roku z CSKA Moskwa. Co ważne poznaniacy zapewnili sobie prawo wykupu zawodnika po zakończeniu sezonu.

Zhamaletdinov to jest wychowankiem moskiewskiej drużyny. W pierwszym zespole zadebiutował w spotkaniu Pucharu Rosji we wrześniu 2016 roku. Od tego momentu uzbierał 41 występów, w których strzelił pięć goli oraz zaliczył jedną asystę.

Timur jest dobrze wyszkolony technicznie, potrafi samemu stworzyć sobie sytuację strzelecką i wykończyć ją precyzyjnym uderzeniem. To typ napastnika, który dobrze współpracuje z linią pomocy i znajduje luki do przedostania się w szeregi obrony przeciwnika. Ponadto jest także mocno zaangażowany w grę defensywną swojego zespołu – opowiada Juskowiak.

Z transferu do Lecha bardzo cieszy się sam zawodnik. 21-latek nie ukrywa, że w Poznaniu zamierza walczyć o jak najwyższe cele. – Jestem zadowolony, że trafiłem do Lecha, bo tworzy się tutaj duży projekt. Chcę pokazać wszystkie swoje umiejętności i sprawiać, że kibice tego klubu będą szczęśliwi. Wiem, że Lech to bardzo utytułowany zespół, który walczy o mistrzostwo swojego kraju każdego roku. Przychodzę do Poznania po to, by mu w tym pomóc – mówi nowy zawodnik Kolejorza.

Timur Zhamaletdinov to drugi transfer Lecha w zimowym oknie transferowym. Wcześniej szeregi Kolejorza zasilił grający jesienią w Bytovii Bytów, Juliusz Letniowski. Prawdopodobnie jest to też ostatnie wzmocnienie drużyny w tym okienku trasferowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *