Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Kultura

 “ZOFIA BŁAŻKO’2022” Wiosenny powiew Art deco!

Już 6 maja o godz. 18:00 w V.A.Gallery Poland odbędzie się wernisaż wystawy   “ZOFIA BŁAŻKO’2022”. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego – Marka Woźniaka.

Artystka zabiera Nas w podróż do stworzonego przez siebie barwnego, kobiecego świata utrzymanego w konwencji Art deco! Jej obrazy to nie tylko przedstawienie modelki, to proces własnej ewolucji w trakcie tworzenia. Autoportrety wizualizują jak wiele odczuć towarzyszy twórcy w procesie kreacji. Im więcej spotkań, podróży, historii i zdarzeń, tym więcej elementów do scalenia na płótnie. Artystka mimo młodego wieku wypracowała swój własny autorski styl, zachowując charakter portretowanych osób.

Zofia Błażko to jedna z najciekawszych malarek młodego pokolenia, nawiązująca w swej twórczości do stylu Art Deco. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na kierunku Malarstwa, studiów pierwszego stopnia na kierunku Fotografia oraz studiów podyplomowych z zakresu „Arteterapii” na Akademii Medycznej w Gdańsku. Po ukończeniu nauki, zafascynowana życiem i twórczością malarzy francuskich, wyjeżdża do Paryża, gdzie tworzy w prestiżowej pracowni Chez Robert, Électron Libre. Doceniona za swoją pracowitość i kunszt artystyczny, jako pierwsza Polka w historii, uzyskuje możliwość zaprojektowania i zrealizowania dekoracji sześciopiętrowej fasady budynku, który stanowi kolebkę artystyczną bohemy współczesnego Paryża na 59 rue de Rivoli. Poszukując nowych inspiracji Artystka w 2015 r. wyjeżdża na rezydencję artystyczną najpierw do stolicy Senegalu – Dakaru, potem do Shangyuan Art Museum w Pekinie, a w 2018 r. do St. Petersburg Art Residency w Federacji Rosyjskiej. Mimo młodego wieku, ma już na swoim koncie kilka wystaw, zarówno w kraju jak i zagranicą – Londyn, St. Petersburg, Tirana, Dakar, Pekin.

Wystawa to znakomita okazja do spotkania z Zofią Błażko i jej twórczością. Obrazy Artystki to nie tylko uczta dla oczu, ale również dobra i pewna lokata finansowa.

6 maja 2022, godzina 18.00, Sala Multiroom, Metalmex – akcesoria meblowe, ul. Wierzbowa 162, Poznań-Wysogotowo

Komisarz wystawy: Violetta Kowalczyk

Wstęp bezpłatny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *