Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Atrakcje turystyczne

9. Poznań Design Festiwal: Dobrostan

„Dobrostan” – to hasło tegorocznej edycji Poznań Design Festiwal. W programie święta wzornictwa jest blisko 40 wydarzeń: wystawy, warsztaty, projekcje filmowe, wykłady i dyskusje. Warto spędzić tydzień z projektantami z całej Polski między 23. września a 1. października. Zapraszamy m.in. do Starego Browaru i do Centrum Kultury Zamek.

Skansen Budownictwa Ludowego Zachodniej Wielkopolski

Odwiedzając w ubiegłym roku Parowozownie Wolsztyn, przypadkowo natknąłem się na tamtejszy Skansen Budownictwa Ludowego Zachodniej Wielkopolski. Nie miałem czasu na dłuższe zwiedzanie, ale obiecałem sobie, że jeszcze do tego miejsca wrócę.

Linie turystyczne w Poznaniu

Z okazji majówki w Poznaniu ponownie zostaną uruchomione kursy historycznym taborem. W weekendy i dni świąteczne będzie można zwiedzić stolice Wielkopolski siedząc w wyjątkowych tramwajach oraz autobusach.. Kursy zabytkowym taborem będą odbywać się do 25 września, a najbliższa okazja na przejażdżkę już 30 kwietnia.

Dacia Jogger, czy to dobre auto dla podróżnika?

W ostatni weekend miałem przyjemność jeździć Dacią Jogger. Chciałem sprawdzić czy to auto jest tak dobre jak mówią jego entuzjaści i czy ma tyle wad ile wyliczają jego przeciwnicy. Pierwotny plan na podróż był zupełnie inny, ale zbieg okoliczności sprawił, że Dacią zwiedziłem znaczny kawałek Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego.

Melodie wielkopolskie na kwartet Jazzowy

Już w najbliższą sobotę 26 marca o godzinie 18:00 w ramach Jazzowej Sceny Sezamu odbędzie się koncert – Melodie wielkopolskie na kwartet jazzowy. Na scenie Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym zagra Kwartet Katarzyny Stroińskiej-Sierant.

oSowiały Tygodzień

W dniach 21-27.03.2022 Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego organizuje cykl wydarzeń edukacyjnych zatytułowany oSowiały Tydzień. Organizatorzy w trakcie trzech otwartych wydarzeniach edukacyjnych będą o sowach opowiadać, rozmawiać, a także poszukiwać ich w terenie.

Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa w Nowym Tomyślu

Nowy Tomyśl od zawsze kojarzył mi się z wikliniarstwem. Nigdy natomiast nie miałem okazji zobaczyć tamtejszego muzeum. Sytuacja zmieniła się niedawno, gdy wreszcie odwiedziłem Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa. Jeżeli jesteście ciekawi, czy warto tam pojechać, to zapraszam do lektury.

Walentynkowa podróż z Hondą Jazz

Gdyby ktoś powiedział mi, że w romantyczną podróż mam wyruszyć hybrydową Hondą Jazz do Nowego Tomyśla to bym stwierdził, że ma naprawdę dużą wyobraźnię. Życie lubi jednak zaskakiwać i dzięki Honda Karlik takowe zdarzenie rzeczywiście miało miejsce. Czy Jazz może być romantyczny? Czy można zakochać się w Nowym Tomyślu? Zapraszam do lektury.

Pałac Dąbrowski otwiera wystawę mobilną poświęconą historii pracy organicznej

“Przyszłość u podstaw” to pierwsza wystawa w historii Pałacu Generała Dąbrowskiego w Winnej Górze, poświęcona współczesnym interpretacjom historii pracy organicznej. Projekt korzystając z najnowszych rozwiązań technologicznych jest zwieńczeniem trwającej od roku działalności nowej instytucji kultury Pałac Dąbrowski.

Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach

no miałem przyjemność odwiedzić Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach. To niezwykłe miejsce, w którym można zobaczyć warsztaty pokazowe ginących zawodów, sprzęty gospodarstwa domowego, czy dawną szkołę. Wszystko to w zabytkowych budynkach folwarcznych.