Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Atrakcje turystyczne

Muzeum w Szreniawie zaprasza na Dzień Dziecka z Tarpanem

Dlaczego lubimy wracać do lat minionych? Na czym polega siła przyciągania starych samochodów i dawnych przedmiotów? Dlaczego wciąż fascynuje nas moda retro? Na te i wiele innych pytań spróbuje odpowiedzieć Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego podczas dwudniowego festynu rodzinnego 1 i 2 czerwca.

Festyn Zielonoświątkowy w Szreniawie

Już w najbliższą niedzielę o godzinie 12:00 19 maja na terenie Muzeum Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego rozpocznie się Festyn Zielonoświątkowy. Bedąc już na miejscu warto przy okazji zwiedzić najnowszą wystawę muzeum zatytułowaną „Chłop niewolnik?”, po której oprowadzać będą jej kuratorzy.

Opowieść o pańszczyźnie w Szreniawie

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie zaprasza do siebie na nową wystawę zatytułowaną Chłop-niewolnik? Opowieść o pańszczyźnie. Ma to być próba opowiedzenia o dramatycznym okresie w historii polskiej wsi. Wernisaż wystawy już 28 kwietnia.

Honda ZR-V – auto do miłego podróżowania

Gdy otrzymałem pierwsze auto do testów, bardzo zależało mi nie tylko na samym aucie, ale tez odkrywaniu Wielkopolski. Ostatnio trochę zaniedbałem dalsze podróże i zwiedzałem raczej okolice Poznania. Natomiast teraz w moje ręce wpadła Honda ZR-V. Auto spore, wygodne o sportowym zacięciu. Tu już nie było wymówek i trzeba było ruszyć trochę dalej i tak trafiłem aż na północ Wielkopolski.

Muzeum Motoryzacji w Poznaniu

Już w najbliższy weekend na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpocznie swoją działalność Muzeum Motoryzacji. Dla zwiedzających będzie otwarte w każdy weekend do 7 kwietnia 2024 roku.

Nowe Clio, czyli auto dla poznaniaka

Wreszcie w moje ręce wpadło auto małe (jak na obecne standardy), zwinne, oszczędne, czyli dokładnie takie jakie lubię najbardziej. W czasach, gdy zwyczajnie coraz bardziej przestaje się opłacać produkcja aut z segmentu B, strasznie się cieszę, że mogłem pojeździć Nowym Clio. To mogłoby być moje kolejne auto, ale wiem, że niestety nim nie będzie.

Centrum Nauki Wyobraźnia w Poznaniu

Od 14 października możemy cieszyć się nową atrakcją w Poznaniu. W pawilonie 1 Międzynarodowych Targów Poznańskich swoją siedzibę ma Centrum Nauki Wyobraźnia. Jest to największa w Polsce interaktywna wystawa optyki. Postanowiłem zatem na własne oczy zobaczyć, czy warto odwiedzić to miejsce. Zapraszam do lektury.

Muzeum Motoryzacji na MTP

Na odbywającym się w weekend Retro Motor Show oficjalnie ogłoszono powstanie na Międzynarodowych Targach Poznańskich Muzeum Motoryzacji. Przedstawiciele Fundacji Muzeum Motoryzacji Automobilklubu Wielkopolski – Kuźnia Dziedzictwa, Automobilklubu Wielkopolski i Grupy MTP podpisali w tej sprawie list intencyjny.

Van Gogh w Poznaniu

W Hali nr 1 Międzynarodowych Targów Poznańskich możemy podziwiać wystawę VAN GOGH Multi-Sensory Exhibition. Pokazywana była na całym świcie, a teraz nadszedł czas na Poznań. To niezwykłe wydarzenie, w którym sztuka łączy się z nowoczesnymi technologiami. Grzechem byłoby gdybym nie wybrał się jej zobaczyć.

Honda HR-V – czy to auto dla mnie?

Od dłuższego czasu uważam, że charakterologicznie jestem idealnym klientem dla Hondy. Najważniejsza w aucie jest dla mnie praktyczność i wygoda, a duże osiągi schodzą na dalszy plan. I chociaż marka chwali się, że tworzy najlepsze silniki w F1 (Red Bull używa ich silników) i wykorzystuje te technologie w swoich autach to paradoksalnie nie to najbardziej spodobało mi się w Hondzie HR-V e:HEV, którą testowałem.