Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Atrakcje turystyczne

Muzeum Motoryzacji w Poznaniu

Już w najbliższy weekend na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpocznie swoją działalność Muzeum Motoryzacji. Dla zwiedzających będzie otwarte w każdy weekend do 7 kwietnia 2024 roku.

Nowe Clio, czyli auto dla poznaniaka

Wreszcie w moje ręce wpadło auto małe (jak na obecne standardy), zwinne, oszczędne, czyli dokładnie takie jakie lubię najbardziej. W czasach, gdy zwyczajnie coraz bardziej przestaje się opłacać produkcja aut z segmentu B, strasznie się cieszę, że mogłem pojeździć Nowym Clio. To mogłoby być moje kolejne auto, ale wiem, że niestety nim nie będzie.

Centrum Nauki Wyobraźnia w Poznaniu

Od 14 października możemy cieszyć się nową atrakcją w Poznaniu. W pawilonie 1 Międzynarodowych Targów Poznańskich swoją siedzibę ma Centrum Nauki Wyobraźnia. Jest to największa w Polsce interaktywna wystawa optyki. Postanowiłem zatem na własne oczy zobaczyć, czy warto odwiedzić to miejsce. Zapraszam do lektury.

Muzeum Motoryzacji na MTP

Na odbywającym się w weekend Retro Motor Show oficjalnie ogłoszono powstanie na Międzynarodowych Targach Poznańskich Muzeum Motoryzacji. Przedstawiciele Fundacji Muzeum Motoryzacji Automobilklubu Wielkopolski – Kuźnia Dziedzictwa, Automobilklubu Wielkopolski i Grupy MTP podpisali w tej sprawie list intencyjny.

Van Gogh w Poznaniu

W Hali nr 1 Międzynarodowych Targów Poznańskich możemy podziwiać wystawę VAN GOGH Multi-Sensory Exhibition. Pokazywana była na całym świcie, a teraz nadszedł czas na Poznań. To niezwykłe wydarzenie, w którym sztuka łączy się z nowoczesnymi technologiami. Grzechem byłoby gdybym nie wybrał się jej zobaczyć.

Honda HR-V – czy to auto dla mnie?

Od dłuższego czasu uważam, że charakterologicznie jestem idealnym klientem dla Hondy. Najważniejsza w aucie jest dla mnie praktyczność i wygoda, a duże osiągi schodzą na dalszy plan. I chociaż marka chwali się, że tworzy najlepsze silniki w F1 (Red Bull używa ich silników) i wykorzystuje te technologie w swoich autach to paradoksalnie nie to najbardziej spodobało mi się w Hondzie HR-V e:HEV, którą testowałem.

Volkswagen Amarok – idealne auto na rocznicę

Bardzo zależało mi na teście Volkswagena Amaroka. Data też nie była przypadkowa, ponieważ zbiegła się z moją rocznicą ślubu. Kto śledzi Lokalny Fyrtel wie, że moja lepsza połowa kocha wielkie auta, a do ślubu zapragnęła pojechać Jeepem Gladiatorem. Czy zatem było coś lepszego od jazdy najnowszym Amarokiem w rocznicę?

Poznańskie restauracje w przewodniku Michelin

11 poznańskich restauracji znalazło się w najnowszym przewodniku Michelin. Biorąc pod uwagę, że jest to debiut Poznania w przewodniku należy ten wynik uznać za sukces. Co więcej, od teraz w stolicy Wielkopolski mamy restaurację, która może poszczycić się tym, że przyznano jej gwiazdkę. 

Fałszerze opanowali Bramę Poznania

Grupa fałszerzy namieszała w Bramie Poznania. Wraz z agentem Maxem musimy ruszyć za nimi w pościg i spróbować ich powstrzymać. Tak najkrócej można opisać nową grę przygotowaną przez ICHOT. To nie tylko świetna zabawa, ale i duża porcja wiedzy. Fałszerze…

Noc Muzeów 2023 w Poznaniu

Tegoroczna edycja Nocy Muzeów w Poznaniu odbędzie się 20 maja. To znakomita okazja do odwiedzenia lokalnych muzeów, galerii, czy innych instytucji kultury. Bardzo często wstęp do nich jest darmowy, albo z dużą zniżką. Ponadto większość palcówek z okazji tej wyjątkowej nocy organizuje dodatkowe atrakcje dla zwiedzających.