Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Atrakcje turystyczne

“Matnia” w sprzedaży od 11 sierpnia

Piękny stary dom nad jeziorem, mężczyzna rąbiący drewno na opał, przynoszący śniadanie do łóżka i serwujący masaż stóp – brzmi jak bajka? Tak byłoby do końca, gdyby nie… wizyta na cmentarzu. „Matnia” Przemysława Piotrowskiego to mistrzowsko napisany thriller, który łapie bohaterów w pułapkę domysłów i poszlak. Rozwiązanie zagadki już nigdy nie da czytelnikowi spokoju. W księgarniach od 11 sierpnia.

Poznańskie Targi Piwne 2021

W dniach 30-31 lipca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się 8 edycja Poznańskich Targów Piwnych. Imprezie towarzyszyć będzie także Street Food Spot. Na miejscu goście zastaną 40 browarów, 15 food trucków oraz całą masę atrakcji – od pokazów wrestlingu i piwnej jogi po… badania profilaktyczne dla panów!

Jeep Gladiator – idealne auto dla wędkarza

Jeep po wielu latach postanowił wrócić do tworzenia pick-upów. Zrobił to z przytupem ale i rozsądkiem. Wzięli swoje najpopularniejsze auto, czyli Wranglera, dodali pakę i stworzyli Gladiatora (tak wiem upraszczam). Niemniej w opinii wielu powstał w ten sposób najlepszy pick-up do jazdy w terenie na rynku. Pytanie czy w normalnych warunkach też dobrze sobie radzi?

Podniebny pokaz lotniczy w Lesznie

W dniach 18-19 czerwca na Lotniku Leszno odbędzie się druga edycja Antidotum Airshow Leszno. Na widzów czekają niezwykłe, podniebne spektakle i wyjątkowe maszyny.

Muzeum A. Mickiewicza w Śmiełowie

W Wielkopolsce znajdziemy wiele miejsc poświęconych naszemu narodowemu wieszczowi. Został nawet stworzony specjalny szlak śladami Adama Mickiewicza. Jednym z najważniejszych przystanków w tej wędrówce jest zabytkowy pałac w Śmiełowie, gdzie mieści się muzeum poświęcone Mickiewiczowi.

Plener Promienista – przyjdź i baw się dobrze

Już jutro nastąpi oficjalne otwarcie nowego miejsca na kulturalnej mapie Poznania. Plener Promienista ma łączyć w sobie dużo zieleni, fajnych koncertów, dobre jedzenie i wiele innych atrakcji czekających na gości. A wszystko to w samym centrum Grunwaldu.

Filmowe Soplicowo – Skansen w Cichowie

W ostatni weekend wybrałem się w podróż szlakiem Mickiewicza po Wielkopolsce. Zwieńczeniem wyprawy było Cichowo i mieszczące się tam Filmowe Soplicowo, będący odwzorowaniem świata z filmu Pan Tadeusz.

Volvo XC90 – w poszukiwaniu lagom

Zanim jeszcze nastał lockdown, miałem niebywałą okazję przetestować Volvo CX90. Akurat trafił się bardzo deszczowy i chłodny weekend, czyli typowa skandynawska pogoda. Wziąłem to za znak i wyruszyłem do norweskiej wioski Arendel, żeby zgłębić tajniki szwedzkiego Lagom.

Pojechałem Kią Sportage oglądać parowozy

Tym razem miałem przyjemność przetestować Kię Sportage w wersji Black Edition. Spokojnie mnie też ta nazwa zmyliła, też zauważyłem, że testowany egzemplarz jest biały. Nie chodzi tu jednak o kolor, a o bogate wyposażenie. A skoro miałem już tak komfortowe auto, postanowiłem nim (zamiast pociągiem) pojechać zwiedzić Parowozownię Wolsztyn.

Parowozownia Wolsztyn – żywy kawałek historii

Parowozownia Wolsztyn jest unikatowym obiektem na europejską (a może nawet światową) skalę. Na własne oczy możemy zobaczyć tu piękne zabytkowe maszyny oraz podziwiać zgromadzone pamiątki. To także ostatnie miejsce na Starym Kontynencie, gdzie wykorzystuje się parowozy do regularnych przewozów pasażerskich.