Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Sport

Bartosz Salamon na dłużej w Lechu Poznań

Bartosz Salamon, przedłużył kontrakt z Kolejorzem. Nowa umowa będzie obowiązywać przez dwa lata do 30 czerwca 2026 roku. Jednocześnie zastrzeżono opcję przedłużenia współpracy o kolejne 12 miesięcy.

Tour de Pologne rusza w najbliższy weekend

W najbliższa sobotę 29 lipca rozpocznie się wyjątkowy, jubileuszowy 80. Tour de Pologne. Na stracie możemy spodziewać się Rafał Majki, Michała Kwiatkowskiego, a także zwycięzców wyścigu z poprzednich lat – Joao Almeida, Tim Wellens i Pavel Sivakov. W tegorocznym wyścigu kolarskim Tour de Pologne, prawdopodobnie weźmie udział rekordowa liczba, bo aż 17 Polaków.

Ali Gholizadeh piłkarzem Kolejorza

Wszystkie formalności zostały dopięte i Ali Gholizadeh oficjalnie został piłkarzem Lecha Poznań. Irański skrzydłowy podpisał z Kolejorzem trzyletni kontrakt, obowiązujący do 30 czerwca 2026 roku.

Miha Blažič oficjalnie zawodnikiem Lecha Poznań

Miha Blažič w czwartek wieczorem został piłkarzem Lecha Poznań. Słoweński stoper podpisał z Kolejorzem dwuletni kontrakt, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2025 roku.

Elias Andersson zawodnikiem Lecha Poznań

We wtorek Elias Andersson został piłkarzem Lecha Poznań. Szwedzki lewonożny obrońca, który przechodzi do Kolejorza na zasadzie transferu definitywnego z Djurgårdens IF, podpisał z poznańskim zespołem trzyletni kontrakt, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2026 roku. W umowie znalazła się również klauzula dotycząca przedłużeniu współpracy o kolejne 12 miesięcy.

80. Tour de Pologne

Historia wyścigu Tour de Pologne rozpoczęła się w 1928 roku, dokładnie 10 lat po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Przez 95 lat wydarzenie było świadkiem pięknej i często trudnej historii naszego kraju. Od kilkunastu lat wyścig jest częścią prestiżowego grona wydarzeń rangi UCI WorldTour, czyli kolarskiej ligi mistrzów gdzie swoje miejsca mają także Tour de France czy Giro d’Italia.

Superbet nowym sponsorem strategicznym Lecha Poznań

Superbet, jeden z liderów polskiego rynku bukmacherskiego został sponsorem strategicznym Lecha Poznań. To największa umowa w historii Lecha Poznań i pierwsza w takiej formule. Współpraca z 8-krotnym Mistrzem Polski i 5-krotnym zdobywcą Pucharu Polski rozpoczęła się 1 lipca 2023 i będzie trwać przynajmniej przez 3 lata.

Tour de Pologne ponownie w Poznaniu

Organizatorzy zaprezentowali trasę tegorocznej 80. edycji Tour de Pologne UCI World Tour. Jubileuszowa edycja wprowadza wiele wspaniałych nowości i interesujących miejsc na mapie najpopularniejszego wyścigu kolarskiego w Polsce, w którym będzie ścigać się światowa czołówka. W tym roku wyścig ruszy z Poznania.

Filip Wilak na dłużej w Lechu Poznań

Wychowanek Lecha Poznań, Filip Wilak podpisał w czwartek nową umowę z Kolejorzem. Kontrakt skrzydłowego będzie obowiązywał do końca czerwca 2026 roku, a 19-latek został oficjalnie włączony do kadry pierwszej drużyny niebiesko-białych.

Truck Grand Prix of Poland

W dniach 23-25 czerwca na Torze Poznań odbędą się międzynarodowe wyścigi ciężarówek Goodyear FIA ETRC. Jest to największe wydarzenie tego sezonu, który jest wyjątkowy dla Automobilklubu Wielkopolskiego. W tym roku obchodzi on jubileusz 100-lecia istnienia.