Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Sport

Mateusz Żukowski zawodnikiem Lecha Poznań

We wtorek przed południem kontrakt z Kolejorzem podpisał Mateusz Żukowski, który na rok został wypożyczony ze szkockiego Rangers FC. Poznaniacy w umowie transferowej mają zagwarantowaną opcję wykupu 20-letniego zawodnika, który może grać zarówno na prawej stronie defensywy, jak i na skrzydle.

Nowe koszulki meczowe Lecha Poznań

W ubiegłym sezonie Lech Poznań świętował 100-lecie klubu. Jak podkreślają właściciele, jest to klub nie tylko poznaniaków, ale Wielkopolan, a lokalna tożsamość jest dla niego ważna. Kolejorz chce to mocno podkreślić na nowych strojach meczowych, które piłkarze będą zakładać w sezonie 2022/23.

Afonso Sousa podpisał kontrakt z Kolejorzem

Alfonso Sousa pomyślnie przeszedł testy medyczne i w czwartek podpisał umowę z Lechem Poznań. 22-latek związał się z Kolejorzem czteroletnim kontraktem, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2026 roku. Portugalczyk to wychowanek FC Porto.

10 km Szpot Swarzędz powraca

28 sierpnia 2022 roku odbędzie się 9.Bieg 10 km Szpot Swarzędz. Po 2-letniej przerwie spowodowanej pandemią biegacze będą mogli wrócić na trasę. Do zawodów jeszcze trochę czasu, ale już ruszyły zapisy na tegoroczna imprezę.

Tomasz Kędziora oficjalnie w Lechu Poznań

Wychowanek Lecha Poznań, Tomasz Kędziora ponownie zagra dla poznańskiej lokomotywy. 27-letni obrońca podpisał z Kolejorzem kontrakt, który będzie obowiązywać do końca sezonu 2021/22.

Muzeum, zegar i inne atrakcje. Tak Kolejorz świętuje obchody stulecia klubu.

Setne urodziny Lecha Poznań przypadają 19 marca, ale klub zamierza świętować je przez cały rok. Z najważniejszych założeń jest otwarcie klubowego muzeum oraz odtworzenie zegara, który był symbolem stadionu przy Bułgarskiej przed przebudową obiektu.

Filip Bednarek przedłużył umowę z Lechem Poznań

Bramkarz Filip Bednarek na dłużej zostanie w drużynie Kolejorza. Obie strony doszły do porozumienia i podpisano nową umowę będzie obowiązywać do końca czerwca 2025 roku.

Dawid Kownacki wraca do Lecha Poznań

Wychowanek Lecha Poznań Dawid Kownacki ponownie zagra przy Bułgarskiej. 24-letni napastnik w środę po południu został formalnie wypożyczony na pół roku z niemieckiej Fortuny Düsseldorf. W umowie nie ma zapisu o możliwym wykupie piłkarza po zakończeniu sezonu.

W górę serca! Opowiadania na 100-lecie Lecha Poznań

Lech Poznań jest bliski wielu mieszkańcom Poznania, ale i całej Wielkopolski. Aby należycie uczcić obchody 100-lecia Kolejorza Wydawnictwo Miejskie Posnania zaprasza do udziału w konkursie pod hasłem “W górę serca. Opowiadania na 100-lecie Lecha Poznań”. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 14 kwietnia.

Kristoffer Velde nowym zawodnikiem Lecha Poznań

Norweski skrzydłowy Kristoffer Velde w środę wieczorem został oficjalnie piłkarzem Kolejorza. 22-latek przechodzi do lidera PKO BP Ekstraklasy na zasadzie transferu definitywnego z norweskiego klubu FK Haugesund. Norweg podpisał z poznaniakami czteroletni kontrakt, który będzie obowiązywać do 31 grudnia 2025 roku.