Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Muzea

Festyn Zielonoświątkowy w Szreniawie

Już w najbliższą niedzielę o godzinie 12:00 19 maja na terenie Muzeum Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego rozpocznie się Festyn Zielonoświątkowy. Bedąc już na miejscu warto przy okazji zwiedzić najnowszą wystawę muzeum zatytułowaną „Chłop niewolnik?”, po której oprowadzać będą jej kuratorzy.

Opowieść o pańszczyźnie w Szreniawie

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie zaprasza do siebie na nową wystawę zatytułowaną Chłop-niewolnik? Opowieść o pańszczyźnie. Ma to być próba opowiedzenia o dramatycznym okresie w historii polskiej wsi. Wernisaż wystawy już 28 kwietnia.

Fałszerze opanowali Bramę Poznania

Grupa fałszerzy namieszała w Bramie Poznania. Wraz z agentem Maxem musimy ruszyć za nimi w pościg i spróbować ich powstrzymać. Tak najkrócej można opisać nową grę przygotowaną przez ICHOT. To nie tylko świetna zabawa, ale i duża porcja wiedzy. Fałszerze…

Muzeum Iluzji, Nauki i Sztuki w Poznaniu

Na kulturalnej mapie Poznania pojawiła się nowa, wyjątkowa atrakcja. Muzeum Iluzji, Nauki i Sztuki to miejsce, gdzie nauka łączy się z magią. Interaktywne atrakcje sprawią, że będzie się bardzo dobrze bawić. Łamigłówki, iluzje optyczne, pokazy magii, to tylko część atrakcji czekających na was.

Muzeum w Lewkowie

Po długich pracach remontowych Pałac w Lewkowie ponownie świeci pełnym blaskiem. Dzięki ciężkiej pracy udało się przywrócić mu piękny wygląd oraz uruchomić w jego wnętrzach muzeum. Wszystko to w pięknych okolicznościach przyrody, gdyż okalający pałac park robi olbrzymie wrażenie na spacerujących.

Skansen Budownictwa Ludowego Zachodniej Wielkopolski

Odwiedzając w ubiegłym roku Parowozownie Wolsztyn, przypadkowo natknąłem się na tamtejszy Skansen Budownictwa Ludowego Zachodniej Wielkopolski. Nie miałem czasu na dłuższe zwiedzanie, ale obiecałem sobie, że jeszcze do tego miejsca wrócę.

Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa w Nowym Tomyślu

Nowy Tomyśl od zawsze kojarzył mi się z wikliniarstwem. Nigdy natomiast nie miałem okazji zobaczyć tamtejszego muzeum. Sytuacja zmieniła się niedawno, gdy wreszcie odwiedziłem Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa. Jeżeli jesteście ciekawi, czy warto tam pojechać, to zapraszam do lektury.

Walentynkowa podróż z Hondą Jazz

Gdyby ktoś powiedział mi, że w romantyczną podróż mam wyruszyć hybrydową Hondą Jazz do Nowego Tomyśla to bym stwierdził, że ma naprawdę dużą wyobraźnię. Życie lubi jednak zaskakiwać i dzięki Honda Karlik takowe zdarzenie rzeczywiście miało miejsce. Czy Jazz może być romantyczny? Czy można zakochać się w Nowym Tomyślu? Zapraszam do lektury.

Pałac Dąbrowski otwiera wystawę mobilną poświęconą historii pracy organicznej

“Przyszłość u podstaw” to pierwsza wystawa w historii Pałacu Generała Dąbrowskiego w Winnej Górze, poświęcona współczesnym interpretacjom historii pracy organicznej. Projekt korzystając z najnowszych rozwiązań technologicznych jest zwieńczeniem trwającej od roku działalności nowej instytucji kultury Pałac Dąbrowski.

Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach

no miałem przyjemność odwiedzić Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach. To niezwykłe miejsce, w którym można zobaczyć warsztaty pokazowe ginących zawodów, sprzęty gospodarstwa domowego, czy dawną szkołę. Wszystko to w zabytkowych budynkach folwarcznych.