Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań

Wielka Szama już w najbliższy weekend!

Największy zlot food trucków w Wielkopolsce ponownie zawita na stadion miejski w Poznaniu. W dniach 25-26 marca odbędzie się kolejna edycja Wielkiej Szamy. Na głodnych gości czekać będzie ponad 30 food trucków z całej Polski.

Pokazy filmów z cyklu „Wystawa w Kinie” oraz spotkania z twórcą cyklu Philem Grabskym w Poznaniu

W dniach 24-25 marca w Kinie Pałacowym oraz Kinie Rialto będzie można oglądać pokazy filmowe w ramach cyklu „Wystawa w Kinie”.  Po seansach odbędą się spotkania z jego twórcą Philem Grabskym. To brytyjski reżyser dokumentalista, scenarzysta i producent filmowy, zdobywca nagrody BAFTA oraz wielu innych.

„Marzenie o lataniu” czyli odlotowa wystawa w Avenidzie

Od 16 marca do 1 kwietnia w centrum handlowym Avenida będzie można oglądać wyjątkowa wystawę zatytułowana Marzenie o lataniu. Składa się ona z siedmiu stanowisk wyposażonych w eksponaty oraz idealnie odwzorowane elementy samolotów. Wystawa jest darmowa.

Nowe oblicze KontenerART 2023

KontenerART zmieni się i zyska w tym roku nową aranżację. Przebudowa dotychczasowej przestraszeni jest wymuszona zbliżającą się budową Mostu Berdychowskiego.  Wszystko po to, aby każdy kto odwiedzi KontenerART mógł cieszyć się z miło spędzonego czasu.

Weekend z książką w Starym Browarze

Już 10 marca poznamy zwycięzców plebiscytu czytelników Książka Roku 2022 organizowanego przez portal lubimyczytac.pl. Partnerem tego projektu jest Stary Browar, który z tej okazji zaprasza do siebie w dniach 11-12 marca na Weekend z Książką.

Wystawa fotografii “Dzieci Świata”

Do 18 lutego galerii handlowej King Cross Marcelin można oglądać wielkoformatową i edukacyjną wystawę fotografii Dzieci Świata. Jej autorem jest podróżniczka Elżbieta Dzikowska, najbardziej znana m.in., z legendarnego programu Pieprz i Wanilia, zrealizowanego dla TVP wraz z Tonym Halikiem. 

DriveSquad zaprasza na finał WOŚP na Torze Poznań

Jedna z najbardziej znanych ekip motorsportowych ponownie wspiera WOŚP. Ekipa Drive Squad zaprasza tym samym do odwiedzenia strefy motosportowej podczas 31. Finału na Torze Poznań.

Poznań okiem filmowców na platformie 35mm.online

Wyjątkowa rekonstrukcja przedwojennego Poznania, wydarzenia Czerwca 1956 w relacjach świadków czy animowane dzieje XX-wiecznej Polski, dla których tło stanowi poznańska kamienica.

XXVI Ogólnopolski Dzień Judaizmu

17 stycznia w Polsce obchodzimy Dzień Judaizmu. W Poznaniu te obchody są znacznie dłuższe. W tym roku obchody XXVI Dnia Judaizmu odbędą się w dniach 7-18 stycznia. Hasłem tegorocznych obchodów jest: „dzisiaj wychodzicie” (Wj 13,4).

Gdzie w Poznaniu można kupić trawę z rolki? Przekonaj się!

Coraz częściej decydujemy się na zakładanie trawników w rolkach. Rozwiązanie to kiedyś było stosowane głównie na obiektach sportowych czy wokół hoteli. Dziś – całe szczęście – trawa rolowana jest powszechnie stosowana w przydomowych ogrodach. Zastanówmy się, jaki jest koszt zakładania takiego trawnika oraz jakie są jego zalety. A także rozstrzygnijmy najważniejszą kwestię – gdzie w Poznaniu można nabyć taką trawę?