Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach

Poznań

Wielkie otwarcie nowego salonu SiNSAY w Poznaniu!

Już 08.05.2021 SiNSAY otworzy swój nowy salon w Poznaniu, CH Kopernik, ul. Mrągowska 4. Sklep o powierzchni ponad 1000 metrów kwadratowych został urządzony w stylu nowoczesnym.

Lech Poznań i Fundacja STS pomagają CukierAsom.

Lech Poznań wraz z Fundacją Sport Twoją Szansą rozpoczęli drugą turę licytacji koszulek, w których piłkarze Kolejorza zagrali w eliminacjach do Ligi Europy. Tym razem zebrane środki mają trafić do CukierAsów – drużyny piłkarskiej dzieci chorych na cukrzycę. Pozwoli to młodym piłkarzom pojechać na obóz sportowy.

Czas na legoREKONSTRUKCJE!

Mateusz Wawrowski nie odpoczywa i raczy nas swoimi kolejnymi projektami. Niedawno pisałem o jego tramwaju Siemens Combino Advanced, a teraz przyszedł czas na nową serię zatytułowaną “legoREKONSTRUKCJE miasta Poznania”.

Czerwiec z Festiwalem Malta

Tegoroczna edycja Festiwalu Malta odbędzie się w dniach 18-29 czerwca 2021 r. Hasłem najnowszej edycji jest „Powrót na ziemię / Back to the Ground”. Organizatorzy zapowiadają powrót do korzeni, czyli teatru plenerowego.

Kvekveskiri zostaje w Lechu Poznań

Ostatnie tygodnie w kolejorzu są bardzo udane dla Niki Kvekveskiriego. Po zmianie trenera wywalczył sobie miejsce w wyjściowym składzie. Ponadto ku radości kibiców przełużył kontrakt z klubem do 30 czerwca 2023 roku.

Wyjątkowy tramwaj z klocków LEGO

Mateusz Wawrowski to zapewne najpopularniejszy miłośnik klocków LEGO w Poznaniu. Tym razem stworzył projekt tramwaju Siemens Combino Advanced, który bierze udział w konkursie LEGO Ideas.

#Klasykiempomiescie w obiektywie

Drugi raz w tym roku miała miejsce akcja #klasykiempomiescie. Entuzjaści motoryzacji przejechali ulicami Poznania prezentując swoje wyjątkowe pojazdy, ku uciesze mieszkańców. Poniżej znajdziecie zdjęcia z tej wyjątkowej imprezy

Lech Poznań i Fundacja STS pomogą spełnić marzenie

Lech Poznań wspólnie z Fundacją Sport Twoją Szansą rozpoczął licytację koszulek, w których piłkarze Kolejorza zagrali w eliminacjach do Ligi Europy. Dochód ze zbiórki zostanie przeznaczony na sfinansowanie rehabilitacji 20-letniego Konrada, piłkarza, który walczy o powrót na boisko po poważnej operacji kolana. Ambasadorem akcji został zawodnik niebiesko-białych, Alan Czerwiński.

Plac Wolności zacznie żyć

Estrada Poznańska ogłosiła wyniki konkursu na koncepcję sezonowego zagospodarowania placu Wolności na potrzeby kulturalne, rekreacyjne i gastronomiczne. Zwyciężyła poznańska pracownia UGO Architecture.

Letnie Brzmienia ponownie w Parku Starego Browaru

Stary Browar po raz drugi przygotował dla nas serię wakacyjnych koncertów zatytułowaną Letnie Brzmienie. Od czerwca na scenie w Parku Starego Browaru pojawiać się będą najpopularniejsi polscy artyści: duet Kwiat Jabłoni, sanah, Krzysztof Zalewski, Nosowska oraz wielu innych. Sprzedaż biletów rusza 19 kwietnia.