Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań

W górę serca! Opowiadania na 100-lecie Lecha Poznań

Lech Poznań jest bliski wielu mieszkańcom Poznania, ale i całej Wielkopolski. Aby należycie uczcić obchody 100-lecia Kolejorza Wydawnictwo Miejskie Posnania zaprasza do udziału w konkursie pod hasłem “W górę serca. Opowiadania na 100-lecie Lecha Poznań”. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 14 kwietnia.

Witamy na Jeżycach, czyli mapa lokalnych rzemieślników

Coraz trudniej znaleźć prawdziwych rzemieślników. Zegarmistrz, szewc, tapicer, czy krawcowa to osoby, które bywają nam potrzebne, ale obecnie ciężko je znaleźć. Z rozwiązaniem przychodzi no mapa zatytułowana Witamy na Jeżycach. To przedsięwzięcie Miasta Poznania i Rady Osiedla Jeżyce promująca lokalne rzemiosło. Mapa jest bezpłatna.

Kristoffer Velde nowym zawodnikiem Lecha Poznań

Norweski skrzydłowy Kristoffer Velde w środę wieczorem został oficjalnie piłkarzem Kolejorza. 22-latek przechodzi do lidera PKO BP Ekstraklasy na zasadzie transferu definitywnego z norweskiego klubu FK Haugesund. Norweg podpisał z poznaniakami czteroletni kontrakt, który będzie obowiązywać do 31 grudnia 2025 roku.

XXV Ogólnopolski Dzień Judaizmu w Poznaniu

W dniach 10-20 stycznia odbędą się obchody XXV Dnia Judaizmu. Hasłem tegorocznych obchodów jest: Moje myśli nie są myślami waszymi (Iz, 55).

Tysiące nowych roślin w parku im. A. Wodziczki

Prawie 17 tysięcy krzewów, 20 nowych drzew i 2,5 tysiąca sztuk bluszczu zdobi park im. A. Wodziczki. Tym samym zakończył się kolejny etap renowacji tego miejsca.

Festiwal Rzeźby Lodowej w obiektywie

W dniach 10-12 grudnia odbyła się kolejna edycja Festiwalu Rzeźby Lodowej w Poznaniu. Udział w wydarzeniu wzięło 24 rzeźbiarzy z 12 krajów, a w konkursie głównym zwyciężyli Victor Dagatan oraz Angelito Baban.

Targi Hobby w obiektywie

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywają się targi Hobby. To niezwykła okazja dla wszystkich szukających ciekawych sposobów na zagospodarowanie wolnego czasu. Liczba propozycji jest naprawdę duża i kto wie, może znajdziecie tam nowe hobby.

“W DZIESIĄTKĘ” – 10 LAT NA RYNKU SZTUKI!

To już 10 lat V.A. Gallery Poland na rynku sztuki . Wydarzenie „W DZIESIĄTKĘ” – to wystawa zbiorowa,  idealna okazja do zapoznania się z twórczością wybitnych polskich Artystów. To możliwość podziwiania i nabywania cudownej polskiej sztuki w rożnych jej obliczach, a wszystko to w jednym dniu – 10.12.2021 i w jednym miejscu V.A. Gallery Poland, w godzinach od 10.00 do 22.00.

Smakołyki dla psa – co wybrać

Każdy z nas zasługuje na odrobinę dobroci. Nasi czworonożni przyjaciele też. Warto czasami dać im jakiś smakołyk. Będzie to dobre uzupełnienie codziennych posiłków. Świetnie sprawdzają się także podczas tresury, gdy chcemy nagrodzić naszego pupila.

Skarby Biblioteki PTPN

Kolejne spotkanie z cyklu Skarby Biblioteki PTPN odbędzie się 24 listopada 2021 roku o godzinie 17.00 w Poznaniu Sali Posiedzeń PTPN. Zostanie poświęcone pamiętnikowi, pochodzącego z Galicji, Władysława Szczurkiewicza (1864–1936).