Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań

Nowe koszulki meczowe Lecha Poznań

W ubiegłym sezonie Lech Poznań świętował 100-lecie klubu. Jak podkreślają właściciele, jest to klub nie tylko poznaniaków, ale Wielkopolan, a lokalna tożsamość jest dla niego ważna. Kolejorz chce to mocno podkreślić na nowych strojach meczowych, które piłkarze będą zakładać w sezonie 2022/23.

Afonso Sousa podpisał kontrakt z Kolejorzem

Alfonso Sousa pomyślnie przeszedł testy medyczne i w czwartek podpisał umowę z Lechem Poznań. 22-latek związał się z Kolejorzem czteroletnim kontraktem, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2026 roku. Portugalczyk to wychowanek FC Porto.

Letnie Przesilenia Artystyczne

Już w najbliższa środę ruszają Letnie Przesilenia Artystyczne w Wiraż Pub. Przez całe lato, co dwa tygodnie na Wirażowej scenie pojawią się artyści związani z poznańską sceną impro. Oprócz nich zobaczymy też chociażby muzyków, a nawet iluzjonistów. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy.

Nowe miejsce na kulturalnej mapie Poznania

W samym sercu Poznania firma Goldenmark otwiera nowy salon, który będzie jednocześnie wyjątkową przestrzenią do spotkania ze sztuką. Już w piątek 24 czerwca – na oficjalną inaugurację – zaplanowano tam wernisaż wystawy kolektywu artystycznego Theseus.

Dni Łazarza 2022

Już po raz 32 będziemy obchodzić Dni Łazarza. W dniach 9-14 czerwca na wszystkich, którzy w tym czasie odwiedzą te część Poznania czekać będzie mnóstwo atrakcji. W programie m.in. Parada Łazarska, konkursy na Człowiek roku Łazarza i Przyjaciel Łazara, liczne koncerty i wystawy. Oficjalne otwarcie uświetni koncert galowy w parku Wilsona.

Dzień dziecka oraz Szpiku z Lizawką

Darmowa zupa gulaszowa na dziczyźnie, którą w kotle o pojemności 6,3 tys. litrów ugotują szefowie kuchni z całej Polski pod okiem Kurta Schellera, to tylko jedna z atrakcji Dnia Dziecka oraz Szpikniku z Lizawką.

Dzień Dziecka w Posnanii

Z okazji Dnia Dziecka Posnania przygotowała szereg atrakcji dla najmłodszych. Candy Bar, mini golf, cukierkowe instaboxy do robienia zdjęć – to tylko niektóre z atrakcji, które pojawią się w centrum handlowym 1 czerwca.

Jarmark Świętojański Poznań 2022

Już 1 czerwca w Dzień Dziecka na placu Wolności rozpocznie się tegoroczny Jarmark Świętojański. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji.

Budowa zajezdni z klocków LEGO

Mateusz buduje to prawdopodobnie najbardziej znany miłośnik klocków LEGO w Poznaniu. Jest twórca wystawy Poznań w miniaturze z klocków LEGO., która obecnie można podziwiać w HistoryLandzie. Twórcy wopadł jednak do głowy kolejny pomysł i tym razem pragnie zbudować zajezdnie tramwajową.

Retroweriadia 2022

Już 5 czerwca odbędzie się 8. edycja zlotu kolekcjonerów i pasjonatów zabytkowych rowerów, organizowana przez Automobilklub Wielkopolski. Celem spotkania jest nie tylko wymiana doświadczeń, pokazanie nowych nabytków i udanych renowacji. Chodzi też o zapoznanie mieszkańców Wielkopolski ze spuścizną lokalnych fabryk rowerowych jak również swoistej kultury rowerowej z lat 1910-1975.