Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań

Dobre Sąsiedztwo znów na Łazarzu!

Na Łazarzu startuje po raz kolejny program minigrantów #DobreSąsiedztwo. W poprzedniej edycji wielu mieszkańców i lokalnych organizacji zgłosiło swoje projekty, a zwycięskie trzy otrzymały wsparcie finansowe. Teraz społecznicy znów mają okazję do działania!

Poznań Motor Show w obiektywie

Połowa tegorocznego Poznań Motor Show za nami. Zaprezentowano 16 nowych pojazdów, każdego dnia można tam spotkać znane osoby związane z motoryzacją, a co najważniejsze świetnie spędzić czas. Jeżeli jeszcze nie odwiedziliście Międzynarodowych Targów Poznańskich to powinniście to jak najszybciej nadrobić. Tymczasem zapraszam do galerii zdjęć.

Ostatnia Era Jazzu

Najbliższa, wiosenna, galowa Era Jazzu będzie ostatnim koncertem tego wyjątkowego festiwalu. Gwiazdami koncertu będą wybitni artyści skupieni wokół międzynarodowej formacji Black Lives oraz projekt Czas Komedy. Gala celebrować będzie także jubileusz Dionizego Piątkowskiego – pomysłodawcy i szefa Era Jazzu.

Poznań Motor Show 2024

Już w najbliższy czwartek 4 kwietnia rozpocznie się najnowsza odsłona targów Poznań Motor Show. Przez cztery dni Poznań stanie się Polską stolicą motoryzacji. Za zwiedzających będzie czekać ponad sto marek i wystawców, gwiazdy ze świata motoryzacji, pokazy stuntu oraz dryftu, as także wiele innych atrakcji.

Święta w Twoich Rękach – Wielkanocne Wianki w Avenidzie Poznań

W dniach od 27 do 29 marca centrum handlowe Avenida zaprasza miłośników rękodzieła na coroczne warsztaty tworzenia wianków. W ramach organizowanych zajęć każdy będzie miał okazję wyczarować swoją własną wielkanocną dekorację.

Poznańska Garażówka: wspólnie możemy więcej!

Już 24 marca odbędzie się 16. edycja Poznańskiej Garażówki. Wszyscy zainteresowani powinni pojawić się tego dnia w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu. Wydarzenie potrwa od godziny 12:00 do 17:00.

Spacer z ŁAPP POZNAŃ

Jak brzmi centrum Poznania? Jakie opowieści skrywają w sobie budynki, ludzie, zwierzęta, rośliny i urządzenia rozsiane wśród ulic? Projekt ŁAPP Poznań to specjalna aplikacja słuchowiskowa, z którą można wybrać się na niezapomniany spacer w sercu miasta.

Do źródeł – Open call na rezydencje społeczno-artystyczne

Fyrtel Główna zaprasza na nietypowe rezydencje artystyczne. Nietypowe, bo skierowane nie tylko do osób artystycznych, ale również animatorów kultury, aktywistek, badaczy, kuratorek czy edukatorów. Zgłaszane projekty powinny twórczo angażować mieszkańców i mieszkanki poznańskiej dzielnicy Główna. Nabór trwa do 30 kwietnia.

Targi Meble Polska 2024 w obiektywie

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywają się Targi Meble Polska. To największa na świecie prezentacja polskiego przemysłu meblarskiego. Impreza skierowana jest głównie dla branży, ale każdy może wziąć w niej udział. Jeżeli jeszcze zastanawiacie się czy warto odwiedzić targi to zapraszam do zobaczenia fotorelacji.

Jakie są limity kwot pożyczek online?

Pożyczki online stały się popularnym źródłem finansowania dla wielu Polaków, umożliwiając szybki dostęp do środków w sytuacjach nagłych. Jednakże maksymalna kwota, jaką można w ten sposób uzyskać, jest znacznie niższa niż w przypadku tradycyjnych bankowych kredytów.