Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań

Jethro Tull zagrają w Poznaniu

28 maja 2022 roku w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się koncert brytyjskiego zespołu Jethro Tull.

MEBLE POLSKA 2022 w obiektywie

Na terenie Międzynarodowych Targów poznańskich trwa tegoroczna odsłona Targów MEBLE POLSKA oraz HOME DECOR. Na zwiedzających czeka wiele pięknych mebli oraz elementów wyposażenia wnętrz. Targi potrwają do czwartku 19 maja.

10 km Szpot Swarzędz powraca

28 sierpnia 2022 roku odbędzie się 9.Bieg 10 km Szpot Swarzędz. Po 2-letniej przerwie spowodowanej pandemią biegacze będą mogli wrócić na trasę. Do zawodów jeszcze trochę czasu, ale już ruszyły zapisy na tegoroczna imprezę.

Hollywood dla gier w Poznaniu. Otwarcie eN Studios już 26 maja!

300-metrowe studio Motion Capture, 120-metrowe studio fotograficzne, najnowocześniejsze w regionie studio audio – już 26 maja swoje drzwi otwiera eN Studios, nowy budynek przy ul. Głogowskiej 216 w Poznaniu, który dedykowany jest branży kreatywnej.

„Poznańskie Słowobranie” – kiermasz na dominikańskich krużgankach

Poznańskie wydawnictwa zapraszają na „Poznańskie Słowobranie”, czyli kiermasz na dominikańskich krużgankach! Odbędzie się on w weekend 21-22 maja 2022 r. przy klasztorze oo. Dominikanów w Poznaniu przy al. Niepodległości 20.

Plenerowy Babi Targ na Rynku Łazarskim

29 maja 2022 na Rynku Łazarskim odbędzie się Plenerowy Babi Targ, czyli najstarsza i największa akcja wietrzenia szaf ponownie w Poznaniu! Sprzedaż biletów rusza dziś, 12 maja o godzinie 12.00!

World Press Photo 2022 w Poznaniu

Wczoraj w Iglicy na ternie Międzynarodowych Targów poznańskich odbył się wernisaż tegorocznej wystawy World Press Photo. Wydarzeniu towarzysza tez dwie inne wystawy: Historia uchwycona w kadrze – 100-lecie MTP oraz 6 spojrzeń na sztukę. Wśród zaproszonych gości byli m.in. artyści, których prace mogliśmy podziwiać tego dnia.

World Press Photo w Poznaniu

Do Poznania ponownie zawita wystawa World Press Photo. Tym razem najlepsze fotografię będziemy mogli podziwiać we wnętrzu iglicy na terenie międzynarodowych Targów poznańskich. 65. edycja wystawy World Press Photo odbędzie się w dniach 9-26 maja w ramach wydarzenia Sztuka w Świecie.

Integralia Poznań 2022

Po dwuletniej przerwie studenckie Integralia wracają w wielkim stylu! Impreza odbędzie się już 7 maja 2022 na stadionie AWF Poznań przy Drodze Dębińskiej 10. Szykuje się mnóstwo dobrej zabawy, koncertów i stand-upów.

Alfa Romeo Tonale przedpremierowo w Poznaniu

Małe grono szczęśliwców miało okazję wziąć udział w przedpremierowym pokazie Alfy Romeo Tonale w salonie Voyager Group w Poznaniu. Byli to zaproszeni goście: klienci i miłośnicy marki Alfa Romeo. Oprócz pięknego auta na zebranych czekało także włoskie jedzenie. Wszystko to pod hasłem: Śniadanie z Alfą Romeo Tonale.