Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań

Lech Poznań zaprezentował nowe koszulki

Kolejorz zaprezentował nowe koszulki meczowe na sezon 2021/22. Nowe trykoty nawiązują się stulecia Klubu, a poza kolorami niebieskim i białym, pojawiają się również złote elementy.

Specjalne pokazy filmu „Położna” w kinie Apollo

Specjalne pokazy filmu „Położna” w kinie Apollo
W dniach 17 lipca o godz. 16:00 oraz 18 lipca o godz. 14:00 w kinie Apollo w Poznaniu odbędą się specjalne pokazy filmu „Położna” w reżyserii Marii Stachurskiej, którego koproducentem jest Narodowe Centrum Kultury.

Barry Douglas wrócił do Lecha Poznań

Barry Douglas w weekend podpisał kontrakt i oficjalnie został zawodnikiem Kolejorza. Jest to powrót obrońcy po kilku latach do Poznania. Tym razem związał się z Lechem dwuletnią umową.

Kupno używanego Volkswagena w Poznaniu

Kupno używanego samochodu zazwyczaj wiąże się z długimi poszukiwaniami i stresem.  Jak kupić używanego Volkswagena, żeby potem nie żałować? Co trzeba sprawdzić dokładnie?

W drodze do niepodległości – wystawa czasowa

W lipcu i sierpniu Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu zaprasza na wystawę – W drodze do niepodległości. Kanadyjski przystanek – Obóz Kościuszko w Niagara-on-the-Lake, 1917-1919. 10 sierpnia o godz. 13:00 odbędzie się spotkanie autorskie autorką i kuratorką wystawy dr Anittą Maksymowicz z Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze.

BABI TARG powraca!

Babi Targ powraca na Międzynarodowe Targi Poznańskie. Już w najbliższą niedzielę, 11 lipca w godz. 12:00-15:30 w Hali 6A na terenie MTP odbędzie się wielkie wietrzenie szaf. Wydarzeniu towarzyszyć będzie kącik dla dzieci przygotowany przez Leśną Polanę i kiermasz rzeczy naturalnych i ładnych.

Rocznicowy herb na 100-lecie Lecha Poznań

W nadchodzącym sezonie Kolejorz będzie świętował setne urodziny. Z tej okazji klub zaprezentował okolicznościowy herb oraz specjalnie przygotowanych znaków graficznych.

Wawel Truck odwiedzi Poznań

Miłośnicy słodkości powinni w najbliższy wtorek, 6 lipca zjawić się w Centrum Handlowym M1 w godz. 09:00 – 21:00. Na chętnych czekać będą nie tylko słodycze ale też gry, zabawy oraz strefa chillout.

Koszary Kultury – nowe miejsce na Łazarzu

W najbliższą sobotę 3 lipca, na terenie starych koszar pomiędzy ulicą Ułańską, Grunwaldzką i Matejki, zostanie otwarta nowa przestrzeń kulturalna – Koszary Kultury. Z okazji otwarcia zaplanowano wile atrakcji m.in. warsztaty dla dzieci, koncert, czy kino plenerowe.

Artur Sobiech oficjalnie zawodnikiem Lecha Poznań

31-letni napastnik we wtorek rano pomyślnie przeszedł testy medyczne i podpisał z Kolejorzem dwuletni kontrakt. Zapisano w nim możliwość przedłużenia umowy o kolejny rok.