Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań

Festiwal Moniuszki  w Teatrze Wielkim  w Poznaniu

Hasło nadchodzącego sezonu w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki  to POWROTY. Najbardziej oczywistym jest powrót na scene główna teatru, która po dwóch latach remontu, ponownie będzie gościć Widzów I aktorów. Z tej okazji postanowiono też stworzyć Festiwal Moniuszki.

Konkurs Greater Poland 2023

W dniach 13-14 października w Poznaniu odbędzie się kolejna odsłona Konkursu Greater Poland 2023. W ramach konkursu zostaną wybrane najlepsze piwa, cydry, miody i alkoholowy design! Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić i wysłać formularz zgłoszeniowy dostępny do dnia 30 września 2023 na stronie internetowej targipiwne.pl.

Dzień Chłopaka w Poznaniu – pomysły na wspólny czas razem

Dzień Chłopaka tuż tuż, warto zastanowić się czym zaskoczyć w tym roku swojego mężczyznę. Coraz częściej odkrywamy, że to nie materialne prezenty są najważniejsze, ale wspólne chwile spędzone razem.

Wielka Szama Powraca

W dniach 9-10 września na Enea Stadionie odbędzie się największy zlot food trucków w Wielkopolsce. W wydarzeniu weźmie udział ponad 30 mobilnych restauracji serwujących przysmaki z róznych stron świata

XI Dni Twierdzy Poznań

W najbliższy weekend 26-27 sierpnia odbędzie się jedenasta edycja Dni Twierdzy Poznań. To święto miłośników historii i fortyfikacji, z których słynie Poznań. Przez dwa dni będzie można zwiedzać poznańskie forty, a także miejsca, które normalnie nie są dostępne dla zwiedzających.

Światowy Festiwal Wikliny i Plecionkarstwa w Poznaniu

Tegoroczny V Światowy Festiwal Wikliny i Plecionkarstwa przenosi się z Nowego Tomyśla do Poznania, a konkretnie na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich. W dniach 24-27 sierpnia Poznań stanie się światową stolicą wikliny. Swój dorobek przyjadą zaprezentować ludzie z całego świata.

Architektoniczny konkurs fotograficzny

Z okazji 25 edycji architektonicznej Nagrody Quadro organizatorzy przygotowali także specjalny konkurs dla fanów fotografii. Do wygrania nagroda w wysokości 1000 zł, albumy, oficjalne gadżety Miasta oraz możliwość zaprezentowania swoich zdjęć przed szeroką publicznością na wystawie plenerowej. Wystarczy tylko wziąć aparat i pójść na spacer po Poznaniu.

Dni Poznańskich Kinomanów vol. 3

Już po raz trzeci będziemy obchodzić Dni Poznańskich Kinomanów. W dniach 7-10 września miłośnicy kina i nie tylko, będą mieli okazję wspólnie powspominać Państwa Kalinowskich oraz zobaczyć wybrane przez organizatorów filmy.

Znamy wystawców XIV Festiwalu Smaków Food Trucków w Poznaniu

29 i 30 lipca Tor Regatowy Malta w Poznaniu wypełni się food truckami z całej Polski. Każdy kto w najbliższy weekend odwiedzi to miejsce będzie mógł skosztować wyjątkowych dań z różnych zakątków świata.

2023: Odyseja Główna, czyli jak się ma aktywizacja do wędrowania?

2023: Odyseja Główna to projekt adresowany do młodych osób z dzielnicy Główna w Poznaniu. Co nietypowe, ważną częścią realizacji projektu był sam okres przygotowawczy.