Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Kino to Twoja pasja? Świetnie – poznaj zapowiedzi i recenzje najciekawszych filmów. Małe i duże produkcje – takie, o których warto wiedzieć! Sprawdź co słychać nowego:


Palm Spring. Czy wieczna impreza ma sens?

Jeden z przebojów ubiegłorocznego festiwalu Sundance wreszcie zawitał do naszych kin. Max Barbakow bawi się konwencją czasu i tworzy obraz interesujący oraz zabawny. Szczególnie dla miłośników Dnia świstaka pozycja obowiązkowa.

Nowiny ze świata. Wędrując przez stany

Paul Greengrass i Tom Hanks ponownie połączyli siły. Po świetnym Kapitanie Phillipsie przyszedł czas na film skromniejszy, spokojniejszy, ale równie interesujący. Z morza przenosimy się na dziki zachód, który odbiega jednak od tego, do czego przyzwyczaiło nas kino.

Malcolm i Marie. O związku bez euforii

Sam Levinson twórca głośnej Euforii w przerwie w kręceniu serialu spowodowanej pandemią w kilka godzin napisał scenariusz, zaprosił dwójkę znanych aktorów, zamknął się z nimi na tydzień i stworzył film, który po zwiastunie ludzie obwołali arcydziełem. Obraz pojawił się wreszcie na Netflixie i niestety czar prysł.

Space Sweepers. Prawdziwa space opera

Koreańczycy właśnie zawstydzili całe Hollywood. Stworzyli blockbuster science-fiction, który przyćmiewa wszystko co oferują nam ostatnio twórcy z zachodu. Mamy tu wartką akcję, humor i całkiem niezłe efekty specjalne.

Co w duszy gra. Bo jazz to nie wszystko

Zawsze z niecierpliwością czekam na nowy film Pixara. Tym razem miało być w jazzowych klimatach z Jamie Foxxem i Tina Fey. Czy można chcieć czegoś więcej?

Norweski speed 3. Skandynawscy szybcy i wściekli.

Na Netflixa wjechała właśnie trzecia część przygód Roya, jego klasycznego Mustanga i całej zgrai kumpli. Nie będę owijał w bawełnę, tytuł miał was przyciągnął, ale poziomem to Norwedzy odstawili Amerykanów na kilka długości.

Na rauszu. O jeden drink za daleko

Grupa przyjaciół uczących w szkole postanawia przez cały czas być pod delikatnym wpływem alkoholu. Czy to się może dobrze skończyć? W swoim najnowszym filmie Thomas Vinterberg opowiada o alkoholu inaczej niż można by się tego spodziewać.

Najlepsze filmy Animatora w Twoim domu 

Festiwal Animator postanowił zrobić nam świąteczny prezent. Od 17 grudnia będziemy mogli trzy pokazy The Best of Animator 2020 w wirtualnym kinie Muza! Wszystko na platformie mojeekino.pl

Zwycięzcy tegorocznego Ale Kino

Dziś poznaliśmy laureatów 38. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! W tym roku Złote Koziołki dla najlepszego filmu pełnometrażowego powędrowały do Mój brat ściga dinozaury.

Ale Kino! Piłka to nie wszystko

Piłka nożna to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie. Nic dziwnego, że fascynuje, także filmowców. Na tegorocznym Ale Kino! możemy zobaczyć uroczy chilijski obraz Mój przyjaciel Alexis.