Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach

Kultura

Short Waves Festival zbliża się wielkimi krokami

W dniach 14-20 czerwca odbędzie się 13. edycja Short Waves Festival. Już po raz drugi przybierze on formę hybrydową. Miejmy nadzieję, że obostrzenia nadal będą znoszone i pozwolą powrócić do sal kinowych, a nie tylko śledzić festiwal w formie online.

Czerwiec z Festiwalem Malta

Tegoroczna edycja Festiwalu Malta odbędzie się w dniach 18-29 czerwca 2021 r. Hasłem najnowszej edycji jest „Powrót na ziemię / Back to the Ground”. Organizatorzy zapowiadają powrót do korzeni, czyli teatru plenerowego.

Topieliska – w księgarniach od 19 maja

Mglisty poranek, szalejąca za oknem zamieć śnieżna i jedna prośba, która zmieni wszystko. „Topieliska” Ewy Przydrygi to porywający thriller psychologiczny, który czyta się jednym tchem.

Lekarz ci tego nie powie. Tajemnice gabinetów lekarskich

„Cisza rodzi niepewność. Niepewność rodzi strach. To po prostu ludzka natura… Chyba, że jest się psychopatą. Cisza może być w takim przypadku wręcz urzekająca”.

Letnie Brzmienia ponownie w Parku Starego Browaru

Stary Browar po raz drugi przygotował dla nas serię wakacyjnych koncertów zatytułowaną Letnie Brzmienie. Od czerwca na scenie w Parku Starego Browaru pojawiać się będą najpopularniejsi polscy artyści: duet Kwiat Jabłoni, sanah, Krzysztof Zalewski, Nosowska oraz wielu innych. Sprzedaż biletów rusza 19 kwietnia.

Książkowe premiery w maju

Zaprzyjaźnione wydawnictwa przesłały mi informację co ciekawego przygotowały na maj. Być może któraś z pozycji szczególnie zainteresuje was i postanowicie po nią sięgnąć? Zapraszam do przeglądu książkowych nowości.

Miłość i potwory. Tydzień z postapokaliptycznego życia

Tytuł właściwie mówi wszystko. Główny bohater przemierza pełen potworów postapokaliptyczny świat, aby odnaleźć swoją nastoletnią miłość. Chodź brzmi banalnie, to jednak twórcom udało stworzyć się całkiem sympatyczne kino przygodowe dla młodych widzów.

12. Festiwal Nowa Siła Kuratorska

W najbliższy czwartek 15 kwietnia będziemy mieli okazję wziąć udział w 12. Festiwalu Nowa Siła Kuratorska. Z uwagi na obecną sytuację wydarzenie w całości odbędzie się online.

Król. Jak czegoś nie rozumiesz, milcz, aż zrozumiesz

Dziś kolejny audiobook, który słuchałam spędzając długie godziny w trasie. Na podstawie tej książki powstał serial, który cieszy się dużą popularnością. Tym bardziej byłam ciekawa, jaka to historia na mnie czeka.

Nie ma. Czego nie ma w Twoim życiu? Czy zastanawiałeś się kiedyś?

Dużo jeżdżę samochodem. Z czasem kiedy odbywasz już kolejną podróż i siedzisz zamknięta w tak małej przestrzeni przychodzi czas kiedy słuchanie tego co proponuje radio nie wystarcza. Tak było i w moim przypadku. Piosenki zaczęły mnie irytować, a większość felietonów jakie możemy w radiu usłyszeć nie zaspokajała moich potrzeb.