Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Kultura

Znamy laureatów tegorocznego ANIMATORA

Tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR! przeszedł do historii. Przez cały tydzień mogliśmy oglądać wyjątkowe propozycje filmowe i wziąć udział w wielu spotkaniach. tak jak w roku ubiegłym festiwal odbył się w formie hybrydowej.

Specjalne pokazy filmu „Położna” w kinie Apollo

Specjalne pokazy filmu „Położna” w kinie Apollo
W dniach 17 lipca o godz. 16:00 oraz 18 lipca o godz. 14:00 w kinie Apollo w Poznaniu odbędą się specjalne pokazy filmu „Położna” w reżyserii Marii Stachurskiej, którego koproducentem jest Narodowe Centrum Kultury.

Nowości książkowe na lato

Dziś mam dla was dwie nowości od Grupy Wydawniczej Foksal. Na razie opieram się tylko na informacji od wydawcy, ale bliżej premiery na Fyrtlu pojawią się też recenzje. Tymczasem zachęcam do zapoznania się z propozycjami, być może zdecydujecie się zabrać je na jakiś wakacyjny wyjazd.

“Klatka dla niewinnych” w księgarniach od 28 lipca

Katarzyna Bonda prezentuje przerażający i pełen napięcia kryminał w iście mistrzowskim stylu. A w nim – krwawa zbrodnia owiana tajemnicą, mroczne sekrety sprzed lat oraz Hubert Meyer, zdeterminowany, by odkryć prawdę. „Klatka dla niewinnych”, piąta część uwielbianej przez czytelników serii o psychologu śledczym, w księgarniach już od 28 lipca!

Dzień z rodem Mielżyńskich w PTPN

W piątek 2 lipca o godz. 12:00 na dziedzińcu Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk odbędzie się pierwsze z trzech wydarzeń edukacyjnych organizowanych w okresie letnim w ramach projektu „Działania PTPN na rzecz rozwoju kultury i dziedzictwa mieszkańców Poznania”.

Malta Festival. Chcę być wolny!

Teatr Muzyczny w Poznaniu kolejny raz udowadnia, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Kombinat w reżyserii Wojciecha Kościelniaka to dzieło wyjątkowe, przenoszące nas do świata rodem z tekstów Kafki, czy Orwella z genialnymi tekstami i muzyką Grzegorza Ciechowskiego.

Letnie Kino w Starym Browarze

Wakacje to czas, gdy do życia budzą się kina plenerowe. Stary browar to miejsce, gdzie od kilku lat organizowane są takie pokazy i nie inaczej będzie w tym roku. Organizatorzy tegorocznego letniego Kina w Starym Browarze stawiają na polską klasykę.

Wyjątkowe albumy dla miłośników sztuki

Najmocniejsze trio w historii polskiej sztuki. Łempicka – najdroższy polski artysta w historii i trzecia najdroższa artystka na świecie, Stryjeńska nazywana „księżniczką malarstwa polskiego” oraz Boznańska najwybitniejsza malarka okresu do II wojny światowej.

Malta Festival. Idealne wakacje

Wakacje już za moment, więc, czy można się wybrać na lepszy spektakl w ramach Malta Festival niż Ośrodek wypoczynkowy? Kurort, w którym dostaniesz wszystko czego potrzebujesz, a nawet więcej. Czysta idylla, ale czy na pewno?

Malta Festival. Ziemia obiecana

Grzegorz Laszuk w swoim Morderstwie (w) Utopii zabiera nas w niecodzienną podróż. Jednocześnie spełnia marzenie wielu o stworzeniu cywilizacji na Marsie. Tylko, czy ten nowy świat jest rzeczywiście tak wspaniały jak mogłoby się wydawać?