Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Kultura

Lato na Wildzie

Fundacja Pro Posnania wraz z Bistro Brzask postanowili zintegrować mieszkańców Wildy i zaprosić ich na letnie seanse kinowe. Będą się one odbywać w każdy wtorek czerwca oraz lipca. Wstęp na wszystkie seanse jest darmowy.

Noc Muzeów 2023 w Poznaniu

Tegoroczna edycja Nocy Muzeów w Poznaniu odbędzie się 20 maja. To znakomita okazja do odwiedzenia lokalnych muzeów, galerii, czy innych instytucji kultury. Bardzo często wstęp do nich jest darmowy, albo z dużą zniżką. Ponadto większość palcówek z okazji tej wyjątkowej nocy organizuje dodatkowe atrakcje dla zwiedzających.

„Odnaleźć Światło w ciemności,” czyli muzyczna podróż do świętości

Poznańscy Salezjanie zapraszają w sobotę 27 maja o godzinie 19:00 na wyjątkowy koncert. W kościele salezjanów przy ulicy Wronieckiej 9 w Poznaniu zagra zespół wokalno-instrumentalny złożony ze studentów należących do działającego przy kościele, Salezjańskiego Duszpasterstwa Studentów „Fort” oraz młodzież ze wspólnoty “Salezjańska Pielgrzymka Rodzin i Weteranów SWE”.

WYTAŃCZYĆ OGIEŃ – wystawa Renaty Brzozowskiej

Już 19 maja 2023 r. o godzinie 18:00 w V.A. Gallery Poland odbędzie się wernisaż wystawy Renaty Brzozowskiej. Przeniesie nas ona na półwysep iberyjski, do gorącej Hiszpanii. Poczujemy emocje związane z odkrywaniem tajemnic kobiecej magii i siły, orientalnych tradycji flamenco, a wszystko to w rytm ognistej muzyki, nastrajającej do dalekich podróży i ciepłych wspomnień.

Znamy program Enter Enea Festival 2023

W dniach 4-7 czerwca nad Jeziorem Strzeszyńskim odbędzie się 13. Edycja Enter Enea Festival. Na gości festiwalu czekać będą premiery, prawykonania, projekty specjalne i muzyczne. Wszystko to jak zawsze pod dyrekcją artystyczną Leszka Możdżera, odbędzie

Prapremiera na Enter Enea Festival 2023

COMPOSITES – prapremiera nowego albumu Leszka Możdżera i Orkiestry Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej MACV w ramach Enter Enea Festival 2023.

Wystawa – ENERGIA EMOCJI

21 kwietnia odbędzie się wernisaż wystawy Energia emocji. Zaprezentowane zostaną prace Marcina Mikołajczaka, które przeniosą nas na dalekie krańce naszego globu. Poczujemy dzikie tętno płótna, nasycone smakiem i zapachem tajemnicy czarnego lądu. Poczujemy energię emocji i czar wspomnień.

Jan Ptaszyn Wróblewski – gościem Enter Enea Festival 2023

Do grona artystów 13. edycji Enter Enea Festival dołączył Jan Ptaszyn Wróblewski ze swoim kwartetem, do którego jako gość specjalny dołączy Leszek Możdżer. Tegoroczny Festiwal  odbędzie się w dniach 4-7.06.2023, w Poznaniu nad Jeziorem Strzeszyńskim, Jan Ptaszyn Wróblewski wystąpi 7.06.

Pokazy filmów z cyklu „Wystawa w Kinie” oraz spotkania z twórcą cyklu Philem Grabskym w Poznaniu

W dniach 24-25 marca w Kinie Pałacowym oraz Kinie Rialto będzie można oglądać pokazy filmowe w ramach cyklu „Wystawa w Kinie”.  Po seansach odbędą się spotkania z jego twórcą Philem Grabskym. To brytyjski reżyser dokumentalista, scenarzysta i producent filmowy, zdobywca nagrody BAFTA oraz wielu innych.

Poszukiwanie najlepszej okładki płytowej

Kolejny raz w Poznaniu rozpoczął się konkurs 30/30 na najlepszą okładkę płytową. Ma on na celu wybranie 30 najlepszych projektów graficznych okładek, które powstały w 2022 roku.