Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Kultura

Zero Gravity – Allen nadal bawi

Za sprawa wydawnictwa Rebis ponownie możemy cieszyć się zbiorem wyjątkowych humoresek spod pióra Wood’ego Allena. Niezmiennie pozostaje on jednym z moich ulubionych reżyserów. W ostatnich latach jego filmy nie są już tak dobre jak te kiedyś. Postanowiłem sprawdzić jak mu…

Bifor przed Ale Kino! online

Już w najbliższy czwartek 24 listopada o godz. 18:00 w Multikino Stary Browar odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu „BLISKO”, zdobywcy Nagrody Publiczności na Ale Kino! 2022.

Dni Poznańskich Kinomanów 2 – in memoriam Państwo Kalinowsc

W dniach 17-20 listopada odbędzie się druga odsłona Dni Poznańskich Kinomanów – in memoriam Państwo Kalinowscy. Na widzów czeka całe spektrum filmowych propozycji. Będą premiery, krótkie metraże, fabuły , dokumenty, słowem każdy znajdzie coś dla siebie.

SMKKPM zagra w Poznaniu

Bezwstydna, bezpretensjonalna i prześmiewcza Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn nieprzerwanie od dziesięciu lat celebruje przeciętność na scenach całej Polski. Tym razem ruszają w trasę, żeby zapowiedzieć kolejną płytę, pokazać nowe oblicze, zagrać parę nowych i kilka starych piosenek oraz przede wszystkim stworzyć najlepszą atmosferę. W Poznaniu zagrają już 26 listopada.

Świąteczne premiery od wydawnictwa Replika

Poznańskie wydawnictwo Replika szykuje dla nas świąteczne premiery książkowe. Dwie poznańskie autorki. Joanna Nowak i Anna Kapczyńska przygotowały dla nas opowieści, których akcja wiąże się ze świętami. Musimy przygotować się na coś wyjątkowego, bo jak dobrze wiemy w tym wyjątkowym czasie może się wszystko wydarzyć. 

OFF CINEMA. Usłysz świat

Tym razem w ramach bloku DŹWIĘKI DOKUMENTU na tegorocznym OFF CINEMA miałem okazję zobaczyć film Cały ten dźwięk. Reżyser Gunnar Hall Jensen zaprasza nas w podróż po otaczających dźwiękach. Zawraca uwagę, na rzeczy, których na co dzień nie zauważamy, a raczej nie słyszymy.

OFF CINEMA. Muzyczny geniusz

Znakomity włoski reżyser Giuseppe Tornatore postanowił zrobić dokument o włoskim geniuszu Ennio Morricone. Wyszedł z tego przecudny obraz z najlepszą ścieżką dźwiękową w historii.

26. Festiwal Filmów Dokumentalnych OFF CINEMA 

Od wtorku Poznań zamieni się w stolicę polskiego dokumentu. Przez 6 dni widzowie w zabytkowych murach Centrum Kultury Zamek w Poznaniu będą mogli zobaczyć co przygotowali dla nas organizatorzy tegorocznego OFF CINEMA. W programie 50 pełnometrażowych filmów dokumentalnych podzielonych na 8 sekcji tematycznych.

Ale Kino! Pluszowa wojna

Ostatnim filmem, który zobaczyłem na tegorocznym Ale Kino! był hiszpańska produkcja Wojny Jednorożców. Obraz mroczny i wstrząsający. Bezsprzecznie dedykowany dla starszego widza. A wszystko to w cukierkowej scenerii z pluszowymi misiami w roli głównej.

Znamy laureatów tegorocznego Ale Kino!

Dziś ostatni dzień Wyłoniliśmy zwycięzców 40. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! Chętni widzowie mogą jeszcze skorzystać z oferty i zobaczyć festiwalowe propozycje. Niemniej poznaliśmy już rozstrzygnięcia w najważniejszych kategoriach.