Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Kultura

Jethro Tull zagrają w Poznaniu

28 maja 2022 roku w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się koncert brytyjskiego zespołu Jethro Tull.

„Lombard” Łukasza Kowalskiego na pokazach poznańskiej odsłony festiwalu Millenium Docs Against Gravity

Poruszająca, pełna szalonego humoru opowieść o ludziach, którzy walczą o przetrwanie, pomagając jednocześnie bardziej potrzebującym. Jola i Wiesiek to para w życiu i biznesie z Bytomia. Wraz z trójką swoich pracowników prowadzą prawdopodobnie największy lombard w Europie.

XIII edycja festiwalu Nowa Siła Kuratorska

Nowa Siła Kuratorska, czyli festiwal młodych osób kuratorujących działania kultury i
sztuki powraca do Wielkopolski. XIII edycja festiwalu została przygotowana z myślą o
sztuce, jako narzędziu powodującym zmianę. Nadszedł czas, aby oddać głos tym, którzy go
nie mają!

 “ZOFIA BŁAŻKO’2022” Wiosenny powiew Art deco!

Już 6 maja o godz. 18:00 w V.A.Gallery Poland odbędzie się wernisaż wystawy   “ZOFIA BŁAŻKO’2022”. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego – Marka Woźniaka.

Na co do kina w maju?

Zbliża się maj, a wraz z nim kinowe premiery. Nie jest tak dobrze jak w kwietniu, ale nadal udało mi się znaleźć kilka propozycji, które powinny was zainteresować. Jak zawsze podkreślam, że to subiektywny przegląd, dlatego jeżeli macie inne typy piszcie w komentarzu. Tyle wstępu czas na filmy

Dziewięć. A kiedy Ty stracisz nadzieję na ocalenie?

Kolejny kryminał. Przyznam, że długo się do niego zabierałam. Powodów było wiele, choroba, jakaś taka niechęć do czytania. Znacie te okresy w życiu, gdzie człowiek wręcz połyka w całości książki w ogromnych ilościach. Są też takie, kiedy to przechodząc koło jakiejkolwiek nic Was do sięgnięcia po nią nie zachęca. A książka Dziewięć Mieczysława Gorzka dzielnie czekała na biurku na swoją kolej.

Wystawa „Zamknięte” w Galerii na Dziedzińcu Starego Browaru

Takiego Iranu nie znamy z medialnych doniesień o konflikatach na Bliskim Wschodzie – projekt „Zamknięte” powstał w trakcie podróży Patryka Bułhaka w 2015 roku.

Enter Enea Festival 2022

Wielkimi krokami zbliża się 12. edycja Enter Enea Festival. Tegoroczny Festiwal poprzedzi weekend Bożego Ciała. Odbędzie się w dniach 13-15.06.2022 w Poznaniu. Dla Leszka Możdżera, dyrektora artystycznego Festiwalu – jest to prawdziwy jubileusz, na który złożą się nowe muzyczne odkrycia, najlepsze wspomnienia minionych edycji i projekty przygotowywane specjalnie na Enter Enea Festival. 

Zbrodnia piętro niżej – premiera 4 maja

Już 4 maja ukaże się nowa książka Anny Kapczyńskiej Zbrodnia piętro niżej. Książka stanowi element cyklu Agentki bez licencji.  Książka ukarze się nakładem wydawnictwa Replika. Szykuje się ciekawa zagadka kryminalna z paniami w roli głównej. No i najważniejsze, akcja opowieści dzieje się w Poznaniu!

Era Jazzu – klasyczny wieczór

Sobotni koncert Ery Jazzu był bardzo klasyczny… jak na ten festiwal. Najpierw usłyszeliśmy młodego poznańskiego jazzmana, który otrzymał w tym roku nagrodę festiwalu. Następnie na scenie pojawił się argentyński gitarzysta Dani Perez grając to na co wszyscy czekali, czyli Komedę.