Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Wystawy

„Marzenie o lataniu” czyli odlotowa wystawa w Avenidzie

Od 16 marca do 1 kwietnia w centrum handlowym Avenida będzie można oglądać wyjątkowa wystawę zatytułowana Marzenie o lataniu. Składa się ona z siedmiu stanowisk wyposażonych w eksponaty oraz idealnie odwzorowane elementy samolotów. Wystawa jest darmowa.

World Press Photo 2022 w Poznaniu

Wczoraj w Iglicy na ternie Międzynarodowych Targów poznańskich odbył się wernisaż tegorocznej wystawy World Press Photo. Wydarzeniu towarzysza tez dwie inne wystawy: Historia uchwycona w kadrze – 100-lecie MTP oraz 6 spojrzeń na sztukę. Wśród zaproszonych gości byli m.in. artyści, których prace mogliśmy podziwiać tego dnia.

Wystawa – Poznań 1945. Broń pancerna

Od 23 lutego w Muzeum Uzbrojenia na poznańskiej cytadeli można zobaczyć wystawę “Poznań 1945. Broń pancerna”. Jej autorem jest Marcin Górecki. To element obchodów 77. rocznicy zakończenia walk o Poznań. Wystawę będzie można podziwiać do końca marca.

Otwórz oczy i zobacz… – nowa wystawa w Poznaniu

Ubóstwo menstruacyjne i doświadczenia kobiet związane z przeżywaniem miesiączki to motyw przewodni plenerowej wystawy fotografii, którą można oglądać w Poznaniu. Ich autorami są polscy wybitni fotografowie – Łukasz Bąk, Tomasz Lazar i Marek Straszewski

„W ZASIĘGU SZTUKI” – podejście drugie

Pandemia spowodowała odwołanie wystawy w pierwotnym terminie. Organizatorzy jednak się nie poddali i już 19 marca odbędzie się długo oczekiwany wernisaż. Wystawę będzie można oglądać do 7 kwietnia 2021 r.

Wystawa Iris van Herpen w Starym Browarze przedłużona

Z uwagi na pandemię Stary Browar zdecydował się na przedłużenie wystawy. „Alchemic Couture” będzie dostępna do końca marca w Galerii na Dziedzińcu.

Wystawa „W ZASIĘGU SZTUKI”

W dniach 22.10.2020 – 10.11.2020 w V.A. Gallery Poland zagości nowa wystawa „W ZASIĘGU SZTUKI”. Czołowi artyści-malarze oraz twórcy estradowi w malarstwie jakiego nie znacie!

Haute couture w Starym Browarze: wystawa Iris van Herpen

Awangardowe kreacje Iris van Herpen już w październiku zagoszczą w Galerii na Dziedzińcu w Starym Browarze w Poznaniu.

Wystawa robotów zawitała do Poznania

W galerii King Cross Marcelin pojawiło się prawie 70 robotów z całego świata. Możemy je podziwiać na specjalnej wystawie zorganizowanej przez Robopark. Będzie ona czynna do 27 września.

Machiny Leonarda da Vinci w Galerii Malta

Od 15 lipca w Galerii Malta możemy podziwiać nową wystawę zatytułowaną Machiny Leonarda da Vinci. Jeżeli chcecie dowiedzieć się, czy warto ją zobaczyć zapraszam do lektury.