Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Książki

Cienie zostaną za nami – rozmowa z Katarzyną Majewską-Ziembą

Krótka rozmowa z Katarzyną Majewską-Ziembą autorką książki Cienie zostaną za nami. Jest to pierwszy tom opartej na faktach sagi historyczno-obyczajowej. Książka opisuje czas tuż przed wybuchem drugiej wojny i kolejne lata wojennej zawieruchy.

Kalendarz adwentowy od wydawnictwa Replika cz. 3

Przyszedł czas na publikację ostatniego opowiadania stworzonego przez Wydawnictwo Replika w ramach ich autorskiego kalendarza adwentowego. Zapraszam do lektury.

Kalendarz adwentowy od wydawnictwa Replika cz. 2

Dziś kolejne opowiadanie stworzone przez Wydawnictwo Replika w ramach ich autorskiego kalendarza adwentowego. Ostatnie ukaże się 22 grudnia. Zapraszam do lektury.

Kalendarz adwentowy od wydawnictwa Replika

Poznańskie wydawnictwo Replika przygotowało dla swoich czytelników zbiór 24 krótkich opowiadań. Ten nietypowy kalendarz adwentowy powinien niektórym umilić czas oczekiwania na Wigilię. Czytelnicy Lokalnego Fyrtel mają okazje poznać kilka z tych opowiadań. Dziś prezentowane jest jedno z nich. Kolejne ukarzą się 15 i 22 grudnia. Zapraszam do lektury.

Książka na zimę

Na zimowe dni Wydawnictwo Replika proponuje książkę Zimowe zapomnienie autorstwa Agaty Suchockiej. Jeżeli lubicie takie klimaty warto też zerknąć na inny tytuł tego wydawnictwa, który znajdziecie tutaj.

Premiera na grudniową noc

Z okazji zbliżających się świąt Wydawnictwo Replika przygotowało kilka książkowych propozycji. jedna z nich jest W tę grudniowa noc autorstwa Doroty Dea Makowskiej.

Cyberpunk 2077: Bez przypadku. Akcja jak u Hitchcock

Za sprawą wydawnictwa Powergraph w księgarniach możemy znaleźć nową książkę osadzoną w świecie gry Cyberpunk 2077. Na szczęście nie trzeba znać gry, żeby sięgnąć po ten tytuł. To propozycja dla miłośników akcji, napadów i nowych technologii.

Dewajtis – nowość od wydawnictwa Replika

W Telewizji Polskiej można już oglądać jej najnowszą produkcję Dewajtis. Jest to ekranizacja Książki Marii Rodziewiczówny. Natomiast jeżeli pragniecie sięgnąć po materiał źródłowy, to naprzeciw waszym oczekiwaniom wychodzi wydawnictwo Replika. Od dziś możecie kupić najnowsze wznowienie tej powieści, opowiadającej o tym co powinno być w życiu najważniejsze

Skradziona tożsamość – nowość od wydawnictwa Replika

Najnowsza książka Agnieszki Lewandowskiej Kąkol „Skradziona tożsamość” opowiada o polskich dzieciach w rękach nazistów. Ich dramatyczne losy, koszmarne wspomnienia, trudne wybory, życie napiętnowane „germańskim nalotem” – efektem zniemczenia.

Czarne piwo grabarza – nowość od wydawnictwa Replika

11 lipca w księgarniach pojawiła się nowość wydawnictwa Replika zatytułowana Czarne piwo Grabarza. Idealna propozycja dla miłośników kryminału, dobrego humoru i Poznania.