Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Książki

Dewajtis – nowość od wydawnictwa Replika

W Telewizji Polskiej można już oglądać jej najnowszą produkcję Dewajtis. Jest to ekranizacja Książki Marii Rodziewiczówny. Natomiast jeżeli pragniecie sięgnąć po materiał źródłowy, to naprzeciw waszym oczekiwaniom wychodzi wydawnictwo Replika. Od dziś możecie kupić najnowsze wznowienie tej powieści, opowiadającej o tym co powinno być w życiu najważniejsze

Skradziona tożsamość – nowość od wydawnictwa Replika

Najnowsza książka Agnieszki Lewandowskiej Kąkol „Skradziona tożsamość” opowiada o polskich dzieciach w rękach nazistów. Ich dramatyczne losy, koszmarne wspomnienia, trudne wybory, życie napiętnowane „germańskim nalotem” – efektem zniemczenia.

Czarne piwo grabarza – nowość od wydawnictwa Replika

11 lipca w księgarniach pojawiła się nowość wydawnictwa Replika zatytułowana Czarne piwo Grabarza. Idealna propozycja dla miłośników kryminału, dobrego humoru i Poznania.

Dzika plaża – nowość od wydawnictwa Replika

Już 13 czerwca w sprzedaży pojawi się najnowsza książka Iwony Walczak zatytułowana Dzika plaża.

Klatki Schodowe w Poznaniu. Czas na spacer

Jeżeli śledzicie moje media społecznościowe to zauważyliście, że jakiś czas temu w moje ręce wpadła książka Klatki schodowe w Poznaniu Centrum, Jeżyce, Łazarz. Jak łatwo się domyślić, jest to album prezentujący klatki schodowe w Poznaniu, w budynkach, które często mijamy nie wiedząc jakie skarby skrywają.

Zero Gravity – Allen nadal bawi

Za sprawa wydawnictwa Rebis ponownie możemy cieszyć się zbiorem wyjątkowych humoresek spod pióra Wood’ego Allena. Niezmiennie pozostaje on jednym z moich ulubionych reżyserów. W ostatnich latach jego filmy nie są już tak dobre jak te kiedyś. Postanowiłem sprawdzić jak mu…

Świąteczne premiery od wydawnictwa Replika

Poznańskie wydawnictwo Replika szykuje dla nas świąteczne premiery książkowe. Dwie poznańskie autorki. Joanna Nowak i Anna Kapczyńska przygotowały dla nas opowieści, których akcja wiąże się ze świętami. Musimy przygotować się na coś wyjątkowego, bo jak dobrze wiemy w tym wyjątkowym czasie może się wszystko wydarzyć. 

“Rozmowy o muzyce” – premiera juz 26 października

Światowej sławy autor bestsellerów Haruki Murakami i jeden z najlepszych dyrygentów ostatniego pięćdziesięciolecia Seiji Ozawa w serii rozmów poświęconych ich wspólnej pasji. „Rozmowy o muzyce” w księgarniach już od 26 października!

Polowanie na psy. Czy zabiję jeszcze raz?

Zakrzewski był tym policjantem, który całkowicie oddaje się swojej pracy. Takim, który początkowo próbował walczyć sam ze sobą, ale ostatecznie poddał się i oddał całkowicie temu co było w jego życiu najważniejsze, czyli pracy.

O włos. Nie ma pięknych zbrodni. Są tylko piękne ofiary.

W parku znaleziono ciała dziewczyn, które zostały zamordowane. Ich stan pozwala na użycie tylko jednego określenia- masakra. Stan zwłok jest tak straszny, że nawet policjanci przecierają oczy ze zdumienia do jak straszliwej zbrodni doszło w jednym z parków pod ich opieką.