Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Książki

Książkowe zapowiedzi i recenzje filmowe


Książkowe premiery w marcu

Zaprzyjaźnione wydawnictwa przesłały mi informację co ciekawego przygotowały na marzec. Postanowiłem więc podzielić się z wami tą wiedzą. Być może któraś z tych nowości was zainteresuje i postanowicie po nią sięgnąć.

Cykl fantasy “Lustrzanna”

Co zrobić kiedy twoją jedyną pasją w życiu są eksponaty i praca w muzeum, a wszyscy za wszelką cenę pragną wydać cię za mąż? Cóż trzeba zacząć walczyć o swoje przetrwanie!

Wszystko co chcieliście wiedzieć o branży pogrzebowej, ale baliście się zapytać

Książka Małgorzaty Węglarz „Wszystko, co powinieneś wiedzieć, zanim umrzesz. Tajemnice branży pogrzebowej” pokazuje, jak naprawdę działa branża pogrzebowa w Polsce.

Książkowe premiery w lutym

Mała książkowa propozycja od Uroborosa oraz YA! dla tych którzy kochają książki. Wydawnictwa te zapowiedziały trzy premiery na luty. Na czytelników czekać będą „Twoja Światłość”, „Wezwij sokoła” oraz „Zodiaki”.

„Lekarz Ci tego nie powie” w księgarniach od 13 stycznia

Dlaczego tak długo musimy czekać na wizytę u lekarza, a kiedy już do niej dojdzie, to trwa ona zazwyczaj nie więcej niż 10 minut? Dlaczego medycy tak często się spóźniają?

Między nami pingwinami dobrze jest

Noah Strycker stworzył książkę poświęconą pingwinom. To niezwykle urocze zwierzęta, które mają z nami zaskakująco dużo wspólnego, ale czy są na tyle fascynujące, żeby powstała o nich interesująca książka? A może są one tylko pretekstem do przedstawienia fascynującej historii?

“Szept” w księgarniach pod koniec stycznia

„Nazywają mnie „Jane Doe”. Mówią, iż to dlatego, że nie chcę im zdradzić, jak naprawdę się nazywam, i musieli nadać mi jakąś zwyczajową tożsamość. Tkwi w tym ironia, ponieważ nie ma we mnie niczego zwyczajnego. Jednak oni o tym nie wiedzą”.

Kraina nocy. Mroczna podróż do innego świata

Melissa Albert ponownie przenosi czytelników do świata pełnego mroku, który pokochali. Kraina nocy to kontynuacja HAZEL WOOD. Nie czytałam pierwszej części (muszę to nadrobić) ale nie przeszkodziło mi cieszyć się lekturą jej najnowszej książki.

Nie do wiary, prawda? Ale lepiej uwierz, Czytelniku, bo naprawdę tak było. 

Nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z twórczością Haruki Murakami. Z tego powodu podchodziłam do książki nieufnie, a wręcz sceptycznie. Niemniej postanowiłam dać mu szansę i zapoznać się z najnowszym zbiorem opowiadań japońskiego pisarza.

“Miłość czyni dobrym” nowa książka Katarzyny Bondy

Mężczyzna bez najmniejszych skrupułów manipuluje każdym, kto stanie na jego drodze. Począwszy od zakochanych w nim kobiet, po specjalistów od finansów. Premiera książki już 25 listopada.