Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Książki

Dziewięć. A kiedy Ty stracisz nadzieję na ocalenie?

Kolejny kryminał. Przyznam, że długo się do niego zabierałam. Powodów było wiele, choroba, jakaś taka niechęć do czytania. Znacie te okresy w życiu, gdzie człowiek wręcz połyka w całości książki w ogromnych ilościach. Są też takie, kiedy to przechodząc koło jakiejkolwiek nic Was do sięgnięcia po nią nie zachęca. A książka Dziewięć Mieczysława Gorzka dzielnie czekała na biurku na swoją kolej.

Zbrodnia piętro niżej – premiera 4 maja

Już 4 maja ukaże się nowa książka Anny Kapczyńskiej Zbrodnia piętro niżej. Książka stanowi element cyklu Agentki bez licencji.  Książka ukarze się nakładem wydawnictwa Replika. Szykuje się ciekawa zagadka kryminalna z paniami w roli głównej. No i najważniejsze, akcja opowieści dzieje się w Poznaniu!

Starzy ludzie nie istnieją. Każdy chce długo żyć, tylko nikt nie chce być stary

Pojęciem przemijania zajmujemy się chyba od zawsze. Każdy z nas ma świadomość tego, że prędzej czy później jego żywot dobiegnie końca. Tyczy się to również zwierząt, czy roślin. W idealny sposób obserwować możemy proces obumierania na bukiecie tulipanów, który stoi w wazonie.

Harry Potter powraca. Czy do przeczytania serii o młodym czarodzieju musiałam dojrzeć?

W latach mojej młodości jakoś ominął mnie szał na Harrego Pottera. Kocham fantastykę, wychowałam się na Tolkienie i jego świecie stworzonym w Śródziemiu. Natomiast przez wiele lat wzbraniałam się przed zajrzeniem do magicznego świata J.K. Rowling.

O włos – nowa książka Katarzyny Bondy

Katarzyna Bonda otwiera nową serię powieści kryminalnych! Zaczyna od okrutnej zbrodni, w której życie tracą młode piękne kobiety. Były policjant Jakub Sobieski nieformalnie wkracza do akcji. Zrobi wszystko, by złapać sprawcę. Tropy prowadzą w przeszłość, do niewyjaśnionej zbrodni sprzed lat.

Wybieramy Książkę Roku 2021

Już po raz siódmy internauci zagłosują na Książki Roku w największym polskim plebiscycie czytelników. W 15 kategoriach nominowanych jest 145 tytułów.

Starzy ludzie nie istnieją – premiera już w marcu

esteśmy młodzi, gdy jeszcze daleki dystans przed nami, łatwo ulegamy schematycznemu myśleniu o seniorach, udziecinniamy lub wręcz odczłowieczamy osoby w podeszłym wieku.

Zło ma wiele imion, jedno z nich to „NIKT”

Mroczna i brudna historia przesiąknięta tym, co w człowieku najniebezpieczniejsze – poczuciem bezkarności. Doskonały kryminał, w którym psychika i moralność czytelnika zostają wystawione na nie lada próbę. Tutaj nic nie jest oczywiste!

MURSZ. Mrok powraca

To książka o tym, że mimo dramatycznych przejść w swoim życiu nigdy nie można być pewnym, że nie staniesz się bohaterem dramatu kogoś innego.

Nowości książkowe na koniec zimy

Astronomiczna wiosna zawita do nas dopiero pod koniec marca. Warto więc pozostały czas poświęcić na czytanie książek. Dziś przedstawiam wam kilka propozycji od zaprzyjaźnionych redakcji. W najbliższym czasie będziecie mogli też przeczytać recenzje prezentowanych książek.