Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Książki

Zero Gravity – Allen nadal bawi

Za sprawa wydawnictwa Rebis ponownie możemy cieszyć się zbiorem wyjątkowych humoresek spod pióra Wood’ego Allena. Niezmiennie pozostaje on jednym z moich ulubionych reżyserów. W ostatnich latach jego filmy nie są już tak dobre jak te kiedyś. Postanowiłem sprawdzić jak mu…

Świąteczne premiery od wydawnictwa Replika

Poznańskie wydawnictwo Replika szykuje dla nas świąteczne premiery książkowe. Dwie poznańskie autorki. Joanna Nowak i Anna Kapczyńska przygotowały dla nas opowieści, których akcja wiąże się ze świętami. Musimy przygotować się na coś wyjątkowego, bo jak dobrze wiemy w tym wyjątkowym czasie może się wszystko wydarzyć. 

“Rozmowy o muzyce” – premiera juz 26 października

Światowej sławy autor bestsellerów Haruki Murakami i jeden z najlepszych dyrygentów ostatniego pięćdziesięciolecia Seiji Ozawa w serii rozmów poświęconych ich wspólnej pasji. „Rozmowy o muzyce” w księgarniach już od 26 października!

Polowanie na psy. Czy zabiję jeszcze raz?

Zakrzewski był tym policjantem, który całkowicie oddaje się swojej pracy. Takim, który początkowo próbował walczyć sam ze sobą, ale ostatecznie poddał się i oddał całkowicie temu co było w jego życiu najważniejsze, czyli pracy.

O włos. Nie ma pięknych zbrodni. Są tylko piękne ofiary.

W parku znaleziono ciała dziewczyn, które zostały zamordowane. Ich stan pozwala na użycie tylko jednego określenia- masakra. Stan zwłok jest tak straszny, że nawet policjanci przecierają oczy ze zdumienia do jak straszliwej zbrodni doszło w jednym z parków pod ich opieką.

Dziewięć. A kiedy Ty stracisz nadzieję na ocalenie?

Kolejny kryminał. Przyznam, że długo się do niego zabierałam. Powodów było wiele, choroba, jakaś taka niechęć do czytania. Znacie te okresy w życiu, gdzie człowiek wręcz połyka w całości książki w ogromnych ilościach. Są też takie, kiedy to przechodząc koło jakiejkolwiek nic Was do sięgnięcia po nią nie zachęca. A książka Dziewięć Mieczysława Gorzka dzielnie czekała na biurku na swoją kolej.

Zbrodnia piętro niżej – premiera 4 maja

Już 4 maja ukaże się nowa książka Anny Kapczyńskiej Zbrodnia piętro niżej. Książka stanowi element cyklu Agentki bez licencji.  Książka ukarze się nakładem wydawnictwa Replika. Szykuje się ciekawa zagadka kryminalna z paniami w roli głównej. No i najważniejsze, akcja opowieści dzieje się w Poznaniu!

Starzy ludzie nie istnieją. Każdy chce długo żyć, tylko nikt nie chce być stary

Pojęciem przemijania zajmujemy się chyba od zawsze. Każdy z nas ma świadomość tego, że prędzej czy później jego żywot dobiegnie końca. Tyczy się to również zwierząt, czy roślin. W idealny sposób obserwować możemy proces obumierania na bukiecie tulipanów, który stoi w wazonie.

Harry Potter powraca. Czy do przeczytania serii o młodym czarodzieju musiałam dojrzeć?

W latach mojej młodości jakoś ominął mnie szał na Harrego Pottera. Kocham fantastykę, wychowałam się na Tolkienie i jego świecie stworzonym w Śródziemiu. Natomiast przez wiele lat wzbraniałam się przed zajrzeniem do magicznego świata J.K. Rowling.

O włos – nowa książka Katarzyny Bondy

Katarzyna Bonda otwiera nową serię powieści kryminalnych! Zaczyna od okrutnej zbrodni, w której życie tracą młode piękne kobiety. Były policjant Jakub Sobieski nieformalnie wkracza do akcji. Zrobi wszystko, by złapać sprawcę. Tropy prowadzą w przeszłość, do niewyjaśnionej zbrodni sprzed lat.