Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach

Książki

Interesujesz się literaturą, a może po prostu szukasz czegoś do czytania? Zobacz, które książki szczególnie zasługują na Twoją uwagę! Zapoznaj się z zapowiedziami oraz recenzjami najciekawszych książek, a także dowiedz się, kiedy w Poznaniu i pobliskich gminach odbywają się spotkania autorskie, festiwale literackie oraz inne eventy czytelnicze. Sprawdź, kiedy w księgarniach pojawi się wyczekiwana przez Ciebie książka lub będzie działo się coś ciekawego w okolicy!


Nie ma. Czego nie ma w Twoim życiu? Czy zastanawiałeś się kiedyś?

Dużo jeżdżę samochodem. Z czasem kiedy odbywasz już kolejną podróż i siedzisz zamknięta w tak małej przestrzeni przychodzi czas kiedy słuchanie tego co proponuje radio nie wystarcza. Tak było i w moim przypadku. Piosenki zaczęły mnie irytować, a większość felietonów jakie możemy w radiu usłyszeć nie zaspokajała moich potrzeb.

Twoja światłość. gdy ogarnia nas mrok

Tańczę z ogniem w sercu, w duszy, w żyłach. Tańczę, aż zbudzi się dla mnie. Tańczę w jasności. W Światłość. W Światłość.

Wezwij sokoła. Gdy boisz się zasnąć

Pojawia się coś całkiem nowego! Śniący, którzy mogą zmienić bieg wydarzeń, a co gorsze doprowadzić do apokalipsy.

Książkomaty pojawią się w Poznaniu

Biblioteka Raczyńskich pragnie stworzyć sieć ksiązkomatów w Poznaniu. W tym celu rozpoczyna konsultacje z radami osiedli, aby wytypować najlepsze lokalizacje. Inaczej niż w pozostałych miastach Polski, książkomaty nie mają działać przy filiach, tylko tam, gdzie mieszkańcy mają najsłabszy dostęp do placówek bibliotecznych.

“Toksyczna matka” – premiera w kwietniu

Autorzy bestsellerowych książek „Oswoić narkomana” i „Pułapki przyjemności” – Robert Rutkowski i Irena A. Stanisławska – w nowej książce skupiają się na problemie trudnej relacji z matką.

Książkowe premiery w marcu

Zaprzyjaźnione wydawnictwa przesłały mi informację co ciekawego przygotowały na marzec. Postanowiłem więc podzielić się z wami tą wiedzą. Być może któraś z tych nowości was zainteresuje i postanowicie po nią sięgnąć.

Cykl fantasy “Lustrzanna”

Co zrobić kiedy twoją jedyną pasją w życiu są eksponaty i praca w muzeum, a wszyscy za wszelką cenę pragną wydać cię za mąż? Cóż trzeba zacząć walczyć o swoje przetrwanie!

Wszystko co chcieliście wiedzieć o branży pogrzebowej, ale baliście się zapytać

Książka Małgorzaty Węglarz „Wszystko, co powinieneś wiedzieć, zanim umrzesz. Tajemnice branży pogrzebowej” pokazuje, jak naprawdę działa branża pogrzebowa w Polsce.

Książkowe premiery w lutym

Mała książkowa propozycja od Uroborosa oraz YA! dla tych którzy kochają książki. Wydawnictwa te zapowiedziały trzy premiery na luty. Na czytelników czekać będą „Twoja Światłość”, „Wezwij sokoła” oraz „Zodiaki”.

„Lekarz Ci tego nie powie” w księgarniach od 13 stycznia

Dlaczego tak długo musimy czekać na wizytę u lekarza, a kiedy już do niej dojdzie, to trwa ona zazwyczaj nie więcej niż 10 minut? Dlaczego medycy tak często się spóźniają?