Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Książki

Nowości książkowe na lato

Dziś mam dla was dwie nowości od Grupy Wydawniczej Foksal. Na razie opieram się tylko na informacji od wydawcy, ale bliżej premiery na Fyrtlu pojawią się też recenzje. Tymczasem zachęcam do zapoznania się z propozycjami, być może zdecydujecie się zabrać je na jakiś wakacyjny wyjazd.

“Klatka dla niewinnych” w księgarniach od 28 lipca

Katarzyna Bonda prezentuje przerażający i pełen napięcia kryminał w iście mistrzowskim stylu. A w nim – krwawa zbrodnia owiana tajemnicą, mroczne sekrety sprzed lat oraz Hubert Meyer, zdeterminowany, by odkryć prawdę. „Klatka dla niewinnych”, piąta część uwielbianej przez czytelników serii o psychologu śledczym, w księgarniach już od 28 lipca!

Wyjątkowe albumy dla miłośników sztuki

Najmocniejsze trio w historii polskiej sztuki. Łempicka – najdroższy polski artysta w historii i trzecia najdroższa artystka na świecie, Stryjeńska nazywana „księżniczką malarstwa polskiego” oraz Boznańska najwybitniejsza malarka okresu do II wojny światowej.

Szept. A gdyby twoje słowa miały moc sprawczą?

Mogliby nazwać mnie jakkolwiek, jednak nie bez powodu wybrali anonimowe miano „Jane Doe”. Słyszę szepty. Uważają mnie za kogoś, kto dla nich znaczy niewiele więcej niż niezidentyfikowany żywy trup.

Wybrańcy. Ciężki żywot bohatera

Veronica Roth zasłynęła na świcie cyklem Niezgodna, który nawet doczekał się ekranizacji (ale o tym lepiej nie pisać). Teraz przyszedł czas na nową serię kierowaną do nastoletnich czytelników.

Zodiaki. Genokracja. Czym jest człowieczeństwo?

Jak dobrze wiecie trudno mi przełamać się do autorów z naszego podwórka. Ostatnio jednak jakoś przychylniej patrzę na nich moim okiem i próbuję się z nimi zaprzyjaźnić. Niektóre ze spotkań okazują się strzałem w dziesiątkę, inne dają do myślenia czy to jest to czego szukam. A jak było z tym razem? Zapraszam do lektury.

Topieliska – w księgarniach od 19 maja

Mglisty poranek, szalejąca za oknem zamieć śnieżna i jedna prośba, która zmieni wszystko. „Topieliska” Ewy Przydrygi to porywający thriller psychologiczny, który czyta się jednym tchem.

Lekarz ci tego nie powie. Tajemnice gabinetów lekarskich

„Cisza rodzi niepewność. Niepewność rodzi strach. To po prostu ludzka natura… Chyba, że jest się psychopatą. Cisza może być w takim przypadku wręcz urzekająca”.

Książkowe premiery w maju

Zaprzyjaźnione wydawnictwa przesłały mi informację co ciekawego przygotowały na maj. Być może któraś z pozycji szczególnie zainteresuje was i postanowicie po nią sięgnąć? Zapraszam do przeglądu książkowych nowości.

Król. Jak czegoś nie rozumiesz, milcz, aż zrozumiesz

Dziś kolejny audiobook, który słuchałam spędzając długie godziny w trasie. Na podstawie tej książki powstał serial, który cieszy się dużą popularnością. Tym bardziej byłam ciekawa, jaka to historia na mnie czeka.