Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Książki

Szept. A gdyby twoje słowa miały moc sprawczą?

Mogliby nazwać mnie jakkolwiek, jednak nie bez powodu wybrali anonimowe miano „Jane Doe”. Słyszę szepty. Uważają mnie za kogoś, kto dla nich znaczy niewiele więcej niż niezidentyfikowany żywy trup.

Wybrańcy. Ciężki żywot bohatera

Veronica Roth zasłynęła na świcie cyklem Niezgodna, który nawet doczekał się ekranizacji (ale o tym lepiej nie pisać). Teraz przyszedł czas na nową serię kierowaną do nastoletnich czytelników.

Zodiaki. Genokracja. Czym jest człowieczeństwo?

Jak dobrze wiecie trudno mi przełamać się do autorów z naszego podwórka. Ostatnio jednak jakoś przychylniej patrzę na nich moim okiem i próbuję się z nimi zaprzyjaźnić. Niektóre ze spotkań okazują się strzałem w dziesiątkę, inne dają do myślenia czy to jest to czego szukam. A jak było z tym razem? Zapraszam do lektury.

Topieliska – w księgarniach od 19 maja

Mglisty poranek, szalejąca za oknem zamieć śnieżna i jedna prośba, która zmieni wszystko. „Topieliska” Ewy Przydrygi to porywający thriller psychologiczny, który czyta się jednym tchem.

Lekarz ci tego nie powie. Tajemnice gabinetów lekarskich

„Cisza rodzi niepewność. Niepewność rodzi strach. To po prostu ludzka natura… Chyba, że jest się psychopatą. Cisza może być w takim przypadku wręcz urzekająca”.

Książkowe premiery w maju

Zaprzyjaźnione wydawnictwa przesłały mi informację co ciekawego przygotowały na maj. Być może któraś z pozycji szczególnie zainteresuje was i postanowicie po nią sięgnąć? Zapraszam do przeglądu książkowych nowości.

Król. Jak czegoś nie rozumiesz, milcz, aż zrozumiesz

Dziś kolejny audiobook, który słuchałam spędzając długie godziny w trasie. Na podstawie tej książki powstał serial, który cieszy się dużą popularnością. Tym bardziej byłam ciekawa, jaka to historia na mnie czeka.

Nie ma. Czego nie ma w Twoim życiu? Czy zastanawiałeś się kiedyś?

Dużo jeżdżę samochodem. Z czasem kiedy odbywasz już kolejną podróż i siedzisz zamknięta w tak małej przestrzeni przychodzi czas kiedy słuchanie tego co proponuje radio nie wystarcza. Tak było i w moim przypadku. Piosenki zaczęły mnie irytować, a większość felietonów jakie możemy w radiu usłyszeć nie zaspokajała moich potrzeb.

Twoja światłość. gdy ogarnia nas mrok

Tańczę z ogniem w sercu, w duszy, w żyłach. Tańczę, aż zbudzi się dla mnie. Tańczę w jasności. W Światłość. W Światłość.

Wezwij sokoła. Gdy boisz się zasnąć

Pojawia się coś całkiem nowego! Śniący, którzy mogą zmienić bieg wydarzeń, a co gorsze doprowadzić do apokalipsy.