Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Książki

Mordercza rozgrywka. Śladem poznańskich milicjantów

Ryszard Ćwirlej z wykształcenia jest socjologiem, który to w trakcie swojego życia pracował z różnych organizacjach wykorzystując swoje doświadczenie. Od kilkunastu lat jest wykładowcą na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu co jak widać nie przeszkadza mu w pisaniu książek. Fani Pana Ryszarda doskonale wiedzą, iż jest on autorem serii książek o policjantach z Poznania. Poniższa książka jest właśnie jej kontynuacją.

Balwierz. Kiedy uciekając od pracy ona dogania cię nawet na wyjeździe w leśnej głuszy.

Postać Huberta Meyera powinniście już kojarzyć kojarzyć z ostatniej recenzji. Kto nie czytał niech kliknie tutaj. Znany z dość kontrowersyjnych form działania bohater po pewnych wydarzeniach jakie miały miejsce w jego prywatnym życiu postanawia odpocząć od wszystkiego i przemyśleć co dalej. Jak z tym wszystkim ułożyć się w swoim życiu.

Snowflake. Dorastanie chyba zawsze jest trudne…

Jeśli mam być szczera to w ogóle nie wiedziałam czego spodziewać się po tej książce. Serio. Czytając opis na okładce nie wydawała się szczególnie interesująca i wręcz obawiałam się, że nie zaciekawi mnie na tyle, aby przebrnąć przez nią całą.

NA JOWISZA! MUSIEROWICZ WCIĄŻ UZUPEŁNIA JEŻYCJADĘ!

Nakładem HarperCollins Polska już 13 października do sprzedaży trafi kontynuacja bestsellerowego kompendium wiedzy o Borejkach, ich krewnych i znajomych, a także o okolicach, w których toczy się akcja 22 powieści cyklu, czyli „Na Jowisza! Nadal uzupełniam Jeżycjadę 2”.

Susza. Apokalipsa

znam, że zawsze jak byłam mała koniec świata wyobrażałam sobie jako wielki kataklizm, który będzie miał miejsce z minuty na minutę. Wiecie takie konkretne uderzenie i się zacznie. Woda wystąpi ze swoich brzegów, wulkany wybuchną, zaczną rozprzestrzeniać się pożary i do tego rozpocznie się wojna.

„Mordercza rozgrywka” – nowa książka Ryszarda Ćwirleja

Tajemnicze zniknięcie studentki, morderstwo młodej kobiety na oczach setki tańczących osób oraz napad rabunkowy z bronią w ręku. Co łączy te trzy sprawy? Słynni poznańscy milicjanci znów wkraczają do akcji!

Sprawa Sary. A Ty co zrobisz kiedy przeszłość zapuka do Twoich drzwi?

Początkowo Sprawa Sary nie wydawała mi się ciekawą pozycją. Wyszłam z błędnego założenia, że będzie to kolejny kryminał, który niczym mnie nie zaskoczy. Na szczęście moje przypuszczenia się nie sprawdziły.

Klatka dla niewinnych. Kto jest winny?

yer, i wierzę, że to jakaś pomyłka. Ale są ponoć świadkowie, że to ty ostatni widziałeś tę redaktorkę żywą. Tak jak mówiłem, na Bajo są już twoje foty… No i jeszcze inne dowody…

Topieliska. Mroczne zagadki z przeszłości

Dasz radę, sis! Jestem tu. – To Ida, moja siostra bliźniaczka. Szepcze mi do ucha. Tylko dzięki temu, że jest tuż obok i trzyma mnie kurczowo pod ramię, ziemia nie usuwa mi się spod stóp.

„Snowflake” – fenomen na miarę „Normalnych ludzi”

. O emocjach każdego z nas. „Snowflake” to mocny i zapadający w pamięć debiut. Opowieść o rodzinie, miłości, depresji, radości i dorastaniu we współczesnym świecie. Przez zagranicznych recenzentów jest porównywana z „Normalnymi ludźmi” Sally Rooney i twórczością Colma Tóibína.