Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Motoryzacja

Mazda CX-60 – czy jeździł by nią James Dean?

James Dean w oczach wielu miłośników kina to młody buntownik poruszający się jakąś paliwożerną maszyną. Dziś pewnie ciężko byłoby mu się odnaleźć, szczególnie na Starym Kontynencie. Normy emisji spalin, elektro mobilność, tysiące ograniczeń. Jest natomiast jedna marka, która konsekwentnie podąża pod prąd i opiera się obecnym trendom.

Rajd dla pań z okazji Dnia Kobiet

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Kobiet. Z tej okazji, od ponad 20 lat Automobilklub Wielkopolski, organizuje rajd turystyczny przeznaczony tylko dla pań. W tym roku odbędzie się on w niedzielę 5 marca na Torze Poznań.

MINI Clubman JOHN COOPER WORKS ALL4 to całkiem duży rozrabiaka

Często zaczynam swoje teksty od stwierdzenia, że bardzo czekałem na jazdę jakimś autem. Tym razem było zupełnie inaczej. To przypadek sprawił, że zasiadłem za kierownicą MINI Clubman. Co więcej, podchodziłem do niego z ogromnym dystansem. Uwielbiam małe klasyczne MINI. Z tych najnowszych, tylko wersja dwudrzwiowa wydawała mi się godna uwagi. Ależ ja się myliłem…

Renault Megane E-Tech – całkiem fajny elektryk

Po dłuższej przerwie miałem przyjemność zasiąść za sterami auta elektrycznego. I to nie byle jakiego tylko Nowego Renault Megane E-Tech, który zbiera całkiem dobre opinie wśród dziennikarzy i niedawno otrzymał nagrodę Car of the Year Polska 2023.

Retro Motor Show w obiektywie

Tegoroczna edycja Retro Motor Show prezentuje się imponująco. Mnóstwo klasyków, inscenizacji filmowych, kącik renowacji, czy różne pojazdy użytkowe. Potrzeba było aż 6 hal targowych, aby pomieścić wszystkie eksponaty. Co więcej nawet spacerując po parkingu MTP może natknąć się na wyjątkowe egzemplarze.

Retro Motor Show 2022

W dniach 28-30 października 2022 odbędzie się kolejna edycja Retro Motor Show. Ponad 100-letnie samochody, egzemplarze sprowadzane prosto z magazynów Porsche Museum w Stuttgarcie, unikalne perły motoryzacji i wiele więcej. Przez trzy dni na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich będziemy mogli podziwiać prawdziwe legendy światowej motoryzacji. 

Mazda CX-60 – Marian, tu jest jakby luksusowo

Ten znany cytat z filmu Kogel mogel, świetnie oddaje moje wrażenie z jazdy Mazdą CX-60. Ponadto Japończycy nie przestają zadziwiać i konsekwentnie idą pod prąd wobec współczesnych trendów. W dobie downsizingu wypuszczają na rynek auto o pojemności 2,5 litra z ponad 300 końmi na pokładzie. I jak tu nie kochać Mazdy? Nie wiem jak oni to robię, że wszystkie tabelki w Excelu się zgadzają, ale oby działali tak jak najdłużej.

Dwa dni z elektromobilnością w Poznaniu

27 i 28  września br. na parkingu przy Centrum Handlowym M1 odbędzie się wydarzenie pod nazwą Renault E-Tech Tour 2022 − prezentację elektrycznych i hybrydowych samochodów Renault. każdy chętny będzie miał okazje lepiej poznać takie modele elektryczne Renault jak Megane E-Tech, Zoe E-Tech, Kangoo E-Tech i Master E-Tech oraz hybrydy: Arkana E-Tech, Captur E-Tech i Clio E-Tech.

49. Poznański Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych w obiektywie

W miniony weekend na Torze Poznań odbył się finał tegorocznego Międzynarodowego Rajdu Pojazdów Zabytkowych. Do Poznania zjechały ekipy nie tylko z Polski, ale i różnych krajów Europy. Na zebraną publiczność czekały wyjątkowe samochody, które bardzo ciężko spotkać po za tego typu wydarzeniami.

Jeep Gladiator – czy to dobre auto na ślub?

W moim życiu zaszły spore zmiany, które zmusiły mnie do poszukiwania auta na mój własny ślub. Gdybym mógł zadecydować pewnie wybór padłby na Alfę Romeo Giulia, ale wiadomo, kto w związku podejmuje decyzję. Lepsza połowa zapragnęła pick-upa, a że rok…