Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Motoryzacja

Kupno używanego Volkswagena w Poznaniu

Kupno używanego samochodu zazwyczaj wiąże się z długimi poszukiwaniami i stresem.  Jak kupić używanego Volkswagena, żeby potem nie żałować? Co trzeba sprawdzić dokładnie?

Jeep Gladiator – idealne auto dla wędkarza

Jeep po wielu latach postanowił wrócić do tworzenia pick-upów. Zrobił to z przytupem ale i rozsądkiem. Wzięli swoje najpopularniejsze auto, czyli Wranglera, dodali pakę i stworzyli Gladiatora (tak wiem upraszczam). Niemniej w opinii wielu powstał w ten sposób najlepszy pick-up do jazdy w terenie na rynku. Pytanie czy w normalnych warunkach też dobrze sobie radzi?

Poznań Moto Fest w obiektywie

Po długiej przerwie na Międzynarodowe Targi Poznańskie powróciły imprezy targowe. Na pierwszy ogień poszła propozycja dla miłośników motoryzacji, czyli Poznań Moto Fest.

Poznań Moto Fest 2021

W weekend 19-20 czerwca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się kolejna edycja Poznań Moto Fest. Na fanów motoryzacji czekać będą wyjątkowe pojazdu od najnowszych aut wyścigowych po uznane klasyki.

Czy Adam Mickiewicz jeździłby Mazdą CX-30?

Podróży śladami naszego wieszcza ciąg dalszy. Po wizycie w Filmowym Soplicowie Fiatem 500X, tak zainteresowała mnie jego historia związana z Wielkopolską, że poszedłem za ciosem. Tym razem zajrzałem do Śmiełowa, gdzie w pięknym pałacu mieści się Muzeum Adama Mickiewicza.

Śladami Mickiewicza z Fiatem 500X

Rządzący wspaniałomyślnie pozwolili nam zdjąć z twarzy maseczki, a właścicielom różnych przybytków wznowić działalność. Grzechem byłoby nie skorzystać z takiej okazji. Tym bardziej, że na weekend otrzymałem Fiata 500X. Ta marka zawsze będzie kojarzyć mi się z poczciwym Maluchem i polską motoryzacją, dlatego postanowiłem większym wcieleniem pięćsetki ruszyć śladami naszego narodowego wieszcza.

#Klasykiempomiescie w obiektywie

Drugi raz w tym roku miała miejsce akcja #klasykiempomiescie. Entuzjaści motoryzacji przejechali ulicami Poznania prezentując swoje wyjątkowe pojazdy, ku uciesze mieszkańców. Poniżej znajdziecie zdjęcia z tej wyjątkowej imprezy

Nowy Opel Mokka – śladami poznańskiego street-artu

W moje ręce wpadł Nowy Opel Moka – samochód niezwykły. Na jego premierę czekałem z niecierpliwością. Wszystko wskazywało, że Opel zaszalał i stworzył auto inne niż zwykle. Czy tak jest rzeczywiście? Zapraszam do lektury.

Mazda Bednarscy w Baranowie skończyła dwa lata

Firma Mazda Bednarscy wywodzi się z Torunia. Właściciele podjęli jednak dwa lata temu decyzję, aby spróbować podbić także poznański rynek samochodowy.

Volvo XC90 – w poszukiwaniu lagom

Zanim jeszcze nastał lockdown, miałem niebywałą okazję przetestować Volvo CX90. Akurat trafił się bardzo deszczowy i chłodny weekend, czyli typowa skandynawska pogoda. Wziąłem to za znak i wyruszyłem do norweskiej wioski Arendel, żeby zgłębić tajniki szwedzkiego Lagom.