Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Motoryzacja

Poznań Motor Show w obiektywie

Połowa tegorocznego Poznań Motor Show za nami. Zaprezentowano 16 nowych pojazdów, każdego dnia można tam spotkać znane osoby związane z motoryzacją, a co najważniejsze świetnie spędzić czas. Jeżeli jeszcze nie odwiedziliście Międzynarodowych Targów Poznańskich to powinniście to jak najszybciej nadrobić. Tymczasem zapraszam do galerii zdjęć.

Poznań Motor Show 2024

Już w najbliższy czwartek 4 kwietnia rozpocznie się najnowsza odsłona targów Poznań Motor Show. Przez cztery dni Poznań stanie się Polską stolicą motoryzacji. Za zwiedzających będzie czekać ponad sto marek i wystawców, gwiazdy ze świata motoryzacji, pokazy stuntu oraz dryftu, as także wiele innych atrakcji.

Honda ZR-V – auto do miłego podróżowania

Gdy otrzymałem pierwsze auto do testów, bardzo zależało mi nie tylko na samym aucie, ale tez odkrywaniu Wielkopolski. Ostatnio trochę zaniedbałem dalsze podróże i zwiedzałem raczej okolice Poznania. Natomiast teraz w moje ręce wpadła Honda ZR-V. Auto spore, wygodne o sportowym zacięciu. Tu już nie było wymówek i trzeba było ruszyć trochę dalej i tak trafiłem aż na północ Wielkopolski.

Hyundai i20 – najlepsze auto dla zakochanych i nie tylko

Uwielbiam małe auta, ale niestety współczesna polityka europejska robi wszystko, aby było ich coraz mniej na drogach. Producentom zwyczajnie nie opłaca się ich produkować, ponieważ zapewniają znacznie mniejszy zysk niż SUV-y. Dlatego tak bardzo chciałem się przejechać Hyundaiem i20, który powoli zaczyna należeć do wymierającego gatunku. Ponadto to najlepsze auto, jakie możecie kupić i nie zapraszam do dyskusji.

Muzeum Motoryzacji w Poznaniu

Już w najbliższy weekend na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpocznie swoją działalność Muzeum Motoryzacji. Dla zwiedzających będzie otwarte w każdy weekend do 7 kwietnia 2024 roku.

Nowe Clio, czyli auto dla poznaniaka

Wreszcie w moje ręce wpadło auto małe (jak na obecne standardy), zwinne, oszczędne, czyli dokładnie takie jakie lubię najbardziej. W czasach, gdy zwyczajnie coraz bardziej przestaje się opłacać produkcja aut z segmentu B, strasznie się cieszę, że mogłem pojeździć Nowym Clio. To mogłoby być moje kolejne auto, ale wiem, że niestety nim nie będzie.

Muzeum Motoryzacji na MTP

Na odbywającym się w weekend Retro Motor Show oficjalnie ogłoszono powstanie na Międzynarodowych Targach Poznańskich Muzeum Motoryzacji. Przedstawiciele Fundacji Muzeum Motoryzacji Automobilklubu Wielkopolski – Kuźnia Dziedzictwa, Automobilklubu Wielkopolski i Grupy MTP podpisali w tej sprawie list intencyjny.

Retro Motor Show 2023

Ferrari F40, 100 lat Automobilklubu Wielkopolski, 75 lat Porsche. Tegoroczne targi Retro Motor Show na Międzynarodowych Targach Poznańskich zapowiadają się wyjątkowo.

Honda HR-V – czy to auto dla mnie?

Od dłuższego czasu uważam, że charakterologicznie jestem idealnym klientem dla Hondy. Najważniejsza w aucie jest dla mnie praktyczność i wygoda, a duże osiągi schodzą na dalszy plan. I chociaż marka chwali się, że tworzy najlepsze silniki w F1 (Red Bull używa ich silników) i wykorzystuje te technologie w swoich autach to paradoksalnie nie to najbardziej spodobało mi się w Hondzie HR-V e:HEV, którą testowałem.

Volkswagen Amarok – idealne auto na rocznicę

Bardzo zależało mi na teście Volkswagena Amaroka. Data też nie była przypadkowa, ponieważ zbiegła się z moją rocznicą ślubu. Kto śledzi Lokalny Fyrtel wie, że moja lepsza połowa kocha wielkie auta, a do ślubu zapragnęła pojechać Jeepem Gladiatorem. Czy zatem było coś lepszego od jazdy najnowszym Amarokiem w rocznicę?