Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Motoryzacja

Dwa słowa o Alfa Romeo Tonale

Alfa Romeo Polska do 18 czerwca organizuje Dni Otwarte z ich najnowszym dzieckiem, czyli Alfą Romeo Tonale. Nie mogłem przegapić takiej okazji i w ostatnią sobotę pobiegłem do poznańskiego salonu Alfa Romeo Voyager Group, żeby sprawdzić jak prezentuje się najnowsze auto włoskiej marki.

VW Taigo – Powrót do przeszłości

Tym razem w moje ręce wpadł nietuzinkowy Volkswagen. Odważna stylistyka jednym się podoba, innym nie, ale wreszcie VW stworzył auto, które nie musi się wszystkim podobać. Żeby sprawdzić jak sprawuje się Taigo i czy to ciekawy wybór z pośród gamy producenta postanowiłem cofnąć się w czasie i odwiedzić dawną polską wieś.

Alfa Romeo Tonale przedpremierowo w Poznaniu

Małe grono szczęśliwców miało okazję wziąć udział w przedpremierowym pokazie Alfy Romeo Tonale w salonie Voyager Group w Poznaniu. Byli to zaproszeni goście: klienci i miłośnicy marki Alfa Romeo. Oprócz pięknego auta na zebranych czekało także włoskie jedzenie. Wszystko to pod hasłem: Śniadanie z Alfą Romeo Tonale.

Dacia Jogger, czy to dobre auto dla podróżnika?

W ostatni weekend miałem przyjemność jeździć Dacią Jogger. Chciałem sprawdzić czy to auto jest tak dobre jak mówią jego entuzjaści i czy ma tyle wad ile wyliczają jego przeciwnicy. Pierwotny plan na podróż był zupełnie inny, ale zbieg okoliczności sprawił, że Dacią zwiedziłem znaczny kawałek Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego.

Poznań Motor Show 2022 – subiektywnie

Wczoraj zakończyły się tegoroczne targi Poznań Motor Show. Trochę inne i znacznie skromniejsze niż do tej pory. Mimo wszystko nie zabrakło pozytywnych akcentów. Widać, ze organizatorzy zrobili wszystko co mogli, aby nie zawieźć publiczności. Zapraszam do lektury.

Poznań Motor Show 2022 w obiektywie

Poznań Motor Show od lat przyciąga tłumy zwiedzających. Nic dziwnego, w końcu w jednym miejscu możemy podziwiać wiele wyjątkowych aut, motocykli, spotkać znanych dziennikarzy, czy zawodników. Mimo znacznie mniejszej skali niż w ubiegłych latach i w tym roku było czym nacieszyć oko.

Poznań Motor Show 2022 – Droga Do Elektromobilności

Długie oczekiwanie miłośników motoryzacji wreszcie zostanie wynagrodzone. Po przerwie spowodowanej pandemią na Międzynarodowe Targi Poznańskie powraca Poznań Motor Show. Motywem przewodnim tegorocznej edycji będzie elektromobliność.

Alfa Romeo Giulia – miłość to piękne uczucie

Ostatni weekend był wyjątkowy. Odwiedziłem kilka ciekawych miejsc, poznałem sympatycznych ludzi i spełniłem swoje kolejne motoryzacyjne marzenie. Wszystko dzięki Alfie Romeo Giulia, którą wybrałem się w podróż na południe Wielkopolski.

Wielkopolanki za kółkiem

Zbliża się Dzień Kobiet. Z tej okazji Automobilklub Wielkopolski od ponad 20 lat organizuje wyjątkowy rajd, przeznaczony tylko dla kobiet. Najbliższa edycja już 6 marca.

Walentynkowa podróż z Hondą Jazz

Gdyby ktoś powiedział mi, że w romantyczną podróż mam wyruszyć hybrydową Hondą Jazz do Nowego Tomyśla to bym stwierdził, że ma naprawdę dużą wyobraźnię. Życie lubi jednak zaskakiwać i dzięki Honda Karlik takowe zdarzenie rzeczywiście miało miejsce. Czy Jazz może być romantyczny? Czy można zakochać się w Nowym Tomyślu? Zapraszam do lektury.