Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Motoryzacja

Retro Motor Show w obiektywie

Tegoroczna edycja Retro Motor Show prezentuje się imponująco. Mnóstwo klasyków, inscenizacji filmowych, kącik renowacji, czy różne pojazdy użytkowe. Potrzeba było aż 6 hal targowych, aby pomieścić wszystkie eksponaty. Co więcej nawet spacerując po parkingu MTP może natknąć się na wyjątkowe egzemplarze.

Retro Motor Show 2022

W dniach 28-30 października 2022 odbędzie się kolejna edycja Retro Motor Show. Ponad 100-letnie samochody, egzemplarze sprowadzane prosto z magazynów Porsche Museum w Stuttgarcie, unikalne perły motoryzacji i wiele więcej. Przez trzy dni na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich będziemy mogli podziwiać prawdziwe legendy światowej motoryzacji. 

Mazda CX-60 – Marian, tu jest jakby luksusowo

Ten znany cytat z filmu Kogel mogel, świetnie oddaje moje wrażenie z jazdy Mazdą CX-60. Ponadto Japończycy nie przestają zadziwiać i konsekwentnie idą pod prąd wobec współczesnych trendów. W dobie downsizingu wypuszczają na rynek auto o pojemności 2,5 litra z ponad 300 końmi na pokładzie. I jak tu nie kochać Mazdy? Nie wiem jak oni to robię, że wszystkie tabelki w Excelu się zgadzają, ale oby działali tak jak najdłużej.

Dwa dni z elektromobilnością w Poznaniu

27 i 28  września br. na parkingu przy Centrum Handlowym M1 odbędzie się wydarzenie pod nazwą Renault E-Tech Tour 2022 − prezentację elektrycznych i hybrydowych samochodów Renault. każdy chętny będzie miał okazje lepiej poznać takie modele elektryczne Renault jak Megane E-Tech, Zoe E-Tech, Kangoo E-Tech i Master E-Tech oraz hybrydy: Arkana E-Tech, Captur E-Tech i Clio E-Tech.

49. Poznański Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych w obiektywie

W miniony weekend na Torze Poznań odbył się finał tegorocznego Międzynarodowego Rajdu Pojazdów Zabytkowych. Do Poznania zjechały ekipy nie tylko z Polski, ale i różnych krajów Europy. Na zebraną publiczność czekały wyjątkowe samochody, które bardzo ciężko spotkać po za tego typu wydarzeniami.

Jeep Gladiator – czy to dobre auto na ślub?

W moim życiu zaszły spore zmiany, które zmusiły mnie do poszukiwania auta na mój własny ślub. Gdybym mógł zadecydować pewnie wybór padłby na Alfę Romeo Giulia, ale wiadomo, kto w związku podejmuje decyzję. Lepsza połowa zapragnęła pick-upa, a że rok…

Dwa słowa o Alfa Romeo Tonale

Alfa Romeo Polska do 18 czerwca organizuje Dni Otwarte z ich najnowszym dzieckiem, czyli Alfą Romeo Tonale. Nie mogłem przegapić takiej okazji i w ostatnią sobotę pobiegłem do poznańskiego salonu Alfa Romeo Voyager Group, żeby sprawdzić jak prezentuje się najnowsze auto włoskiej marki.

VW Taigo – Powrót do przeszłości

Tym razem w moje ręce wpadł nietuzinkowy Volkswagen. Odważna stylistyka jednym się podoba, innym nie, ale wreszcie VW stworzył auto, które nie musi się wszystkim podobać. Żeby sprawdzić jak sprawuje się Taigo i czy to ciekawy wybór z pośród gamy producenta postanowiłem cofnąć się w czasie i odwiedzić dawną polską wieś.

Alfa Romeo Tonale przedpremierowo w Poznaniu

Małe grono szczęśliwców miało okazję wziąć udział w przedpremierowym pokazie Alfy Romeo Tonale w salonie Voyager Group w Poznaniu. Byli to zaproszeni goście: klienci i miłośnicy marki Alfa Romeo. Oprócz pięknego auta na zebranych czekało także włoskie jedzenie. Wszystko to pod hasłem: Śniadanie z Alfą Romeo Tonale.

Dacia Jogger, czy to dobre auto dla podróżnika?

W ostatni weekend miałem przyjemność jeździć Dacią Jogger. Chciałem sprawdzić czy to auto jest tak dobre jak mówią jego entuzjaści i czy ma tyle wad ile wyliczają jego przeciwnicy. Pierwotny plan na podróż był zupełnie inny, ale zbieg okoliczności sprawił, że Dacią zwiedziłem znaczny kawałek Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego.