Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Kultura

Piano Day Poznań 2019

W dniach 29-30 marca odbędzie się w Poznaniu Piano Day 2019. Międzynarodowe święto muzyki fortepianowej cieszy się ogromnym zainteresowaniem, dlatego w tym roku potrwa aż dwa dni.

Data wydarzenia nie jest przypadkowa. Fortepian liczy 88 klawiszy, stąd pomysł aby Piano Day odbyło się 88. dnia roku. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest kompozytor i pianista Nils Frahm, który cztery lata temu wpadł na ten doskonały pomysł. Mała impreza w kolejnych latach przerodziła się w wielkie święto muzyki fortepianowej. Poznań należał do pierwszych miast w Polsce, które przyłączyły się do akcji.

Międzynarodowy dzień fortepianu do stolicy Wielkopolski zawita już po raz trzeci. Publiczność będzie miała okazje wysłuchać pięciu artystów, których korzenie sięgają od muzyki klasycznej, przez jazz, blues, rock, a nawet techno. Dwa dni festiwalowe to trzy koncerty i niezwykły wernisaż.

PIANO KIDS

Tegoroczny Piano Day rozpoczną warsztaty dla dzieci, które odbędą się o godz. 16 w Scenie na Piętrze. Poprowadzi je Adam Brzozowski, ceniony kompozytor muzyki teatralnej i filmowej, pianista i DJ, w przeszłości związany z zespołem Snowman. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie Estrady Poznańskiej – przy ul. Masztalarskiej 8 i w serwisie Bilety24.pl.

OKŁADKI I KOMEDA

Stary Browar będzie miejscem głównego koncertu tegorocznego Piano Day. W Słodowni+1 zagrają tak wyjątkowi artyści jak: Michał Kmieciak, Wojtek Szczepanik, Ivan Muela, M. Szczwany i Szymon Siwierski. Koncert przypadnie niemal dokładnie w 50 rocznicę śmierci wybitnego poznańskiego pianisty i kompozytora Krzysztofa Komedy. W związku z tym oprócz własnych utworów, muzycy oddadzą też hołd jego twórczości. Koncert odbędzie się 29 marca o godz. 19.30, wstęp wolny. Bezpośrednio przed koncertem w galerii na Dziedzińcu odbędzie się wernisaż wystawy na najlepszą okładkę płytową Konkursu 30/30.

TAPERZY NAD WARTĄ

Na deser organizatorzy przygotowali klasykę kina i zapomniany już nieco fach taperów. Muzyka do legendarnego filmu Fritza Langa „Zmęczona śmierć” powstawać będzie w Klubokawiarni Meskalina, a za poszczególne części filmu odpowiadać będą Michał Kmieciak, Ivan Muela, Szymon Siwierski i M. Szczwany, którzy zilustrują i wzmocnią obraz dźwiękami pianina. Wyjątkowa projekcja rozpocznie się 30 marca o godz. 19. 

PROGRAM

  • 03 godz. 16 – PIANO KIDS – Scena na Piętrze (bilety: 10 zł)
  • 03 godz. 18 – WERNISAŻ WYSTAWY KONKURSU 30/30 – Stary Browar, Galeria na Dziedzińcu (wstęp wolny)
  • 03 godz. 19.30 – KONCERT PIANO DAY + KOMEDA TRIBUTE – Stary Browar, Słodownia+1 (wstęp wolny)
  • 03 godz. 19 – TAPERZY NAD WARTĄ – pokaz filmowy z muzyką na żywo – Meskalina (wstęp wolny)

Więcej informacji można znaleźć na stronie pianoday.pl  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *