Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Festiwale

Bifor przed Ale Kino! online

Już w najbliższy czwartek 24 listopada o godz. 18:00 w Multikino Stary Browar odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu „BLISKO”, zdobywcy Nagrody Publiczności na Ale Kino! 2022.

OFF CINEMA. Usłysz świat

Tym razem w ramach bloku DŹWIĘKI DOKUMENTU na tegorocznym OFF CINEMA miałem okazję zobaczyć film Cały ten dźwięk. Reżyser Gunnar Hall Jensen zaprasza nas w podróż po otaczających dźwiękach. Zawraca uwagę, na rzeczy, których na co dzień nie zauważamy, a raczej nie słyszymy.

26. Festiwal Filmów Dokumentalnych OFF CINEMA 

Od wtorku Poznań zamieni się w stolicę polskiego dokumentu. Przez 6 dni widzowie w zabytkowych murach Centrum Kultury Zamek w Poznaniu będą mogli zobaczyć co przygotowali dla nas organizatorzy tegorocznego OFF CINEMA. W programie 50 pełnometrażowych filmów dokumentalnych podzielonych na 8 sekcji tematycznych.

Znamy laureatów tegorocznego Ale Kino!

Dziś ostatni dzień Wyłoniliśmy zwycięzców 40. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! Chętni widzowie mogą jeszcze skorzystać z oferty i zobaczyć festiwalowe propozycje. Niemniej poznaliśmy już rozstrzygnięcia w najważniejszych kategoriach.

Ale weekend z Ale Kino!

Ale Weekend! to głównie propozycja dla rodzin spoza Poznania, ale oczywiście także dla tych ze stolicy wielkopolski. W pierwszy weekend festiwalu, 1 i 2 października, będą one mogły skorzystać ze specjalnej jednodniowej oferty.

Ale drzewa! 40 drzew na 40. edycję Ale Kino!

Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! postanowił zadbać o naszą planetę. Twórcy festiwalu oprócz dostarczania nam cudownych filmowych doznań inicjują akcje mające na celu podnoszenie świadomości ekologicznej. Rozpoczynają od sadzenia 40 drzew z okazji 40-lecia festiwalu.

Short Waves Festival. Publiczność zawsze ma rację

Festiwal Short Waves dobiega końca. Poznaliśmy zwycięzców w poszczególnych kategoriach. W kontekście konkursu międzynarodowego miałem to szczęście, iż zobaczyłem wszystkie nagrodzone tytuły. Jeżeli jesteście ciekawi, moich przemyśleń na ich temat to zapraszam do lektury.

Short Waves Festival. Co nam w duszy gra?

Tegoroczny Short Waves Festival jest dla mnie wyjątkowy. Dostąpiłem zaszczytu dołączenia do patronów festiwalu. Postanowiłem też trochę inaczej podejść do tego co oglądam i dałem szansę filmowym zestawom, na które normalnie nie zwróciłbym większej uwagi. Zaowocowało to cudownym pozakonkursowym seansem Musical Shorts.

Enter Enea Music Festival 2022 czas zacząć

Stali czytelnicy wiedzą jak bardzo czekam na Enter Enea Festival. Trzy jazzowe dni nad jeziorem Strzeszyńskim od lat mają stałe miejsce w moim kalendarzu.

Ale Kino! zaprasza nauczycieli na bezpłatny seans filmowy

31 maja o godzinie 17:30 w Multikinie 51 odbędzie się bezpłatny pokaz dla nauczycieli i Poznania i okolic. Uczestnicy seansu będą mogli zobaczyć film Mała mama w reżyserii Céline Sciammy.