Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Festiwale

Znamy program Enter Enea Festival 2023

W dniach 4-7 czerwca nad Jeziorem Strzeszyńskim odbędzie się 13. Edycja Enter Enea Festival. Na gości festiwalu czekać będą premiery, prawykonania, projekty specjalne i muzyczne. Wszystko to jak zawsze pod dyrekcją artystyczną Leszka Możdżera, odbędzie

Prapremiera na Enter Enea Festival 2023

COMPOSITES – prapremiera nowego albumu Leszka Możdżera i Orkiestry Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej MACV w ramach Enter Enea Festival 2023.

Bifor przed Ale Kino! online

Już w najbliższy czwartek 24 listopada o godz. 18:00 w Multikino Stary Browar odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu „BLISKO”, zdobywcy Nagrody Publiczności na Ale Kino! 2022.

OFF CINEMA. Usłysz świat

Tym razem w ramach bloku DŹWIĘKI DOKUMENTU na tegorocznym OFF CINEMA miałem okazję zobaczyć film Cały ten dźwięk. Reżyser Gunnar Hall Jensen zaprasza nas w podróż po otaczających dźwiękach. Zawraca uwagę, na rzeczy, których na co dzień nie zauważamy, a raczej nie słyszymy.

26. Festiwal Filmów Dokumentalnych OFF CINEMA 

Od wtorku Poznań zamieni się w stolicę polskiego dokumentu. Przez 6 dni widzowie w zabytkowych murach Centrum Kultury Zamek w Poznaniu będą mogli zobaczyć co przygotowali dla nas organizatorzy tegorocznego OFF CINEMA. W programie 50 pełnometrażowych filmów dokumentalnych podzielonych na 8 sekcji tematycznych.

Znamy laureatów tegorocznego Ale Kino!

Dziś ostatni dzień Wyłoniliśmy zwycięzców 40. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! Chętni widzowie mogą jeszcze skorzystać z oferty i zobaczyć festiwalowe propozycje. Niemniej poznaliśmy już rozstrzygnięcia w najważniejszych kategoriach.

Ale weekend z Ale Kino!

Ale Weekend! to głównie propozycja dla rodzin spoza Poznania, ale oczywiście także dla tych ze stolicy wielkopolski. W pierwszy weekend festiwalu, 1 i 2 października, będą one mogły skorzystać ze specjalnej jednodniowej oferty.

Ale drzewa! 40 drzew na 40. edycję Ale Kino!

Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! postanowił zadbać o naszą planetę. Twórcy festiwalu oprócz dostarczania nam cudownych filmowych doznań inicjują akcje mające na celu podnoszenie świadomości ekologicznej. Rozpoczynają od sadzenia 40 drzew z okazji 40-lecia festiwalu.

Short Waves Festival. Publiczność zawsze ma rację

Festiwal Short Waves dobiega końca. Poznaliśmy zwycięzców w poszczególnych kategoriach. W kontekście konkursu międzynarodowego miałem to szczęście, iż zobaczyłem wszystkie nagrodzone tytuły. Jeżeli jesteście ciekawi, moich przemyśleń na ich temat to zapraszam do lektury.

Short Waves Festival. Co nam w duszy gra?

Tegoroczny Short Waves Festival jest dla mnie wyjątkowy. Dostąpiłem zaszczytu dołączenia do patronów festiwalu. Postanowiłem też trochę inaczej podejść do tego co oglądam i dałem szansę filmowym zestawom, na które normalnie nie zwróciłbym większej uwagi. Zaowocowało to cudownym pozakonkursowym seansem Musical Shorts.