Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Kultura Poznań

Pierwsze kino samochodowe w Poznaniu! Na początek “Sala samobójców. Hejter”

Już w poniedziałek 18 maja w Poznaniu na terenie Wielkopolskiej Giełdy Odzieżowej WGO (ul. Głogowska 248) ruszają pierwsze w Polsce pokazy Kina Samochodowego Ferment! W repertuarze znajdą się polskie i światowe hity ostatnich miesięcy m.in.: “Hejter” czy “Dżentelmeni”.

Kino samochodowe od zawsze kojarzy mi się z USA. Ten sposób spędzania wolnego czasu zyskał tam znacznie większa popularność niż u nas nad Wisłą. Ostatnie wydarzenia związane z koronawirusem zmusiły nas jednak do diametralnej zmiany swojego życia. W dobie licznych obostrzeń okazuje się, że kino samochodowe może być najbezpieczniejszym sposobem na wspólne oglądanie filmów na dużym ekranie.

Z tego samego założenia wyszła Rada Ministrów zmieniając przepisy w taki sposób, aby kino samochodowe było w naszym kraju legalne. Dzięki temu już od 18 maja będziemy mogli cieszyć się tą nową formuła spedzania czasu. Co ciekawe to właśnie w Poznaniu odbędzie się pierwszy taki pokaz. Wystarczy pojawić się na terenie Wielkopolskiej Giełdy Odzieżowej WGO, gdzie przewidziane jest miejsce dla stu samochodów osobowych. 

Filmem otwarcia będzie nagrodzony na festiwalu Tribeca głośny film Jana Komasy “Sala samobójców. Hejter”, który przed zamknięciem kin był obecny na ekranach zaledwie kilka dni. W kolejnych dniach na widzów czekać będą takie tytuły jak “Dżentelmeni”, “Jak zostałem gangsterem”, “Swingersi”, “Psy 3”, “1917”, czy laureat Oscara“Parasite”. Organizatorzy przewidują w repertuarze również pozycje kina familijnego.

Od poniedziałku do czwartku odbywać będzie się jeden pokaz dziennie, natomiast w weekendy aż dwa. W następnych tygodniach organizatorzy przewidują poszerzenie działalności o kolejne lokalizacje w Poznaniu oraz Wielkopolsce.

Organizator pokazów Samochodowego Kina Ferment, Pracownia Ferment Kolektiv, zwraca także uwagę na bezpieczeństwo uczestników wydarzenia. Filmowa rozrywka może dostarczyć przyjemności tylko wtedy, gdy jest bezpieczna dla naszych Widzów – mówi Radek Tomasik, współwłaściciel Ferment Kolektiv. Właśnie dlatego obsługa Kina Samochodowego Ferment wyposażona będzie w maseczki, rękawiczki i zapas środków dezynfekujących. Bilety na seans sprawdzamy bezdotykowo – tak, by bezpieczne wnętrze samochodu takim pozostało. W trakcie całego seansu publiczność pozostaje w swoich pojazdach, nie narażając się na niepotrzebny kontakt.

Sprzedaż biletów rozpocznie się już w piątek, 15 maja o 20:00 pod adresem www.samochodowekino.pl 

Szczegóły dostępne są na Facebooku: www.facebook.com/SamochodoweKinoFerment  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *