Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Babi Targ w Poznaniu

Kiedy:
wrzesień 27, 2019@12:00 pm – 4:00 pm
2019-09-27T12:00:00+00:00
2019-09-27T16:00:00+00:00
Gdzie:
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Kontakt:
Babi Targ w Poznaniu @ Międzynarodowe Targi Poznańskie

BABI TARG w Poznaniu czyli jesienne wietrzenie szaf!

Już 27 października 2019 w godz. 12.00-16.00 w hali nr 1 MTP w Poznaniu

Bilety do kupienia od 26 września na stronie bilety24.pl (sprzedaż ruszy ok. 12.00)

Imprezie będzie towarzyszyć będą warsztaty dla dzieciaków przygotowane przez animatorów i animatorki z Zajafka!

Babi Targ to lokalna odmiana znanych już wcześniej na zachodzie swapping parties, polegających w głównej mierze na wymianie ciuchów, butów i innych dodatków.
W miarę rozwoju imprezy uczestniczki i uczestnicy nadali jej własny niepowtarzalny charakter. Oprócz wymiany zaczęli również kupować oraz sprzedawać przyniesione ubrania. Babi Targ stał się imprezą idealną zarówno dla tych, którzy lubią wietrzyć swoje szafy i dla poszukiwaczek/poszukiwaczy ciekawych i nietuzinkowych rzeczy.

💛 O BABIM TARGU
Pierwszy BABI TARG odbył się 12 lat temu w klubokawiarni Meskal w Poznaniu i zainaugurował działalność Babilądu w marcu 2007. W wymianie wzięło wówczas udział 40 pań. Teraz nasze imprezy gromadzą kilkaset osób i są organizowane regularnie w Poznaniu i wielu innych miastach Polski. Do tej pory odbyło się ponad 100 edycji imprezy, Babi Targ był przez trzy lata główną modową imprezą Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Kobiet No Women No Art. W 2013 i 2014 roku znalazł się również w programie Generatora Malty – jednego z ważniejszych projektów Festiwalu Malta. W 2014 zorganizowana została wyjątkowa edycja imprezy – ogólnopolska akcja wymiany ciuchów Babi Targ z OLX, która odbyła się równocześnie w 7 miastach Polski: Warszawie, Gdańsku, Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i Krakowie, i zgromadziła ponad 14 000 uczestniczek i uczestników!

Organizowane są również specjalne edycje Babiego Targu skierowane głównie do rodziców, czyli Mami Babi Targ oraz edycje w innych miastach Polski – m.in. regularnie w Gdańsku i Bydgoszczy, a ostatnio również w Gnieźnie i Łodzi.
Babi Targ® jest najstarszą i największą imprezą tego typu w Polsce!

🎟 BILETY:
5 zł- Odwiedzająca/-y
45 zł- Wystawiająca/-y z 2 torbami (wielkość stoiska: 1×1,5 m, w cenie biletu: dwie torby/ walizki/ kartony/ stojaki z ubraniami)
10 zł – Pomocniczka/Pomocnik

Bilety będą do kupienia od 26 września, ok. godz. 12.00, na portalu Bilety24.pl oraz stacjonarnie w Centrum Informacji Kulturalnej przy ulicy Ratajczaka 44 w Poznaniu.
Bilety dla Odwiedzających będą sprzedawane wyłącznie w dniu imprezy, przy wejściu na wydarzenie.

💜 WAŻNE INFORMACJE

🧡 I. DLA WYSTAWCÓW:
Wstęp na salę dla Wystawiających i Pomocników/-czek, którzy zakupili bilet w przedsprzedaży – w godz. 10.30- 11.45.

Wstęp dla Wystawiających i Pomocników/-czek, którzy nie zakupili biletu w przedsprzedaży (obowiązuje jedynie w przypadku, jeśli pula biletów dla Wystawiających nie zostanie wyczerpana w przedsprzedaży) – od godz. 11.00 do 11.45.
Na imprezę należy zabrać ze sobą bilet z widocznym QR Code (w telefonie lub wydrukowany).
Każdy Wystawca może dokupić maksymalnie 1 bilet dla Pomocnika /-czki. Pomocnik musi towarzyszyć Wystawcy podczas pierwszej kontroli biletów.
Limit bagaży to 2 sztuki!
Przy pierwszym wejściu na halę należy mieć przy sobie wszystkie torby z ubraniami, powinien być również obecny Pomocnik, dla którego Wystawca zakupił bilet. Bilety należy zachować do ponownej kontroli na Hali!
Nasze stojaki będą rezerwowane na profilu Babiląd na Facebooku. Tych Wystawców, którym nie uda się zarezerwować stojaka prosimy o zabranie ze sobą wieszaków, stojaków, stolików lub innych przedmiotów, które będą przydatne w wyeksponowaniu przyniesionych ubrań (za taki sprzęt nie jest pobierana opłata).

💚 II. DLA ODWIEDZAJĄCYCH:

Osoby Odwiedzające, które nie wystawiają swoich ubrań a przychodzą na imprezę na zakupy zapraszamy od godz. 12.00 – bilety, w cenie 5 zł, będą do kupienia przy wejściu do Hali (prosimy zabrać drobne, płatność wyłącznie gotówką).

💙 III. DLA WSZYSTKICH:

Na teren targów można się dostać WEJŚCIEM POŁUDNIOWYM (w dawnym McDonaldzie – obok pawilonu nr 1, przy ul. Głogowskiej).

Na terenie Targów, w pobliżu Hali nr 1, znajduje się płatny parking MTP (w dniu 27.10.2019 możliwy jest wjazd – w cenie 20 zł – wyłącznie dla Wystawców i Pomocników po okazaniu biletu na Babi Targ) – wjazd od ul. Śniadeckich. Uwaga- ilość miejsc na parkingu jest ograniczona. Miejsca parkingowe znajdują się również wzdłuż okolicznych ulic, a przy Dworcu Zachodnim zlokalizowany jest parking buforowy.

Na teren Targów można wejść/ wjechać od godz. 10.00!
Uwaga! Na teren przed Halą najpierw wpuszczane są osoby stojące w kolejce przed Wejściem Południowym, od strony ul. Głogowskiej, a dopiero w drugiej kolejności osoby, które wjechały na teren Targów autem.

ORGANIZATOR
BABILĄD®

KĄCIK DLA DZIECI:
Zajafka to grupa artystów, która czerpie z wielu dziedzin sztuki m.in. ze świata teatru, muzyki, plastyki i sportu, co pozwala im tworzyć niekonwencjonalne wydarzenia, które zapadają w pamięć. W Poznaniu i innych miastach w całej Polsce organizują zabawy i spektakle dla dzieci, eventy oraz występy artystyczne dla dorosłych, a także niesztampowe kampanie reklamowe (tzw. ambient marketing). Bogata wyobraźnia oraz olbrzymie zaplecze sprzętowe umożliwiają im podjęcie się realizacji nawet najbardziej szalonych pomysłów. Ich Animatorzy, to osoby niezwykle kreatywne, zaangażowane oraz otwarte na innych.

OBSŁUGA PRZEDSPRZEDAŻY:
Bilety24.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *