Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach

Przewodnik po Placu Cyryla Ratajskiego – spotkanie wprowadzające

Kiedy:
Lipiec 16, 2020@5:00 pm – 6:30 pm
2020-07-16T17:00:00+00:00
2020-07-16T18:30:00+00:00
Gdzie:
CENTRALA
Koszty:
Bez opłat
Kontakt:
Kobalt migrating platform
Przewodnik po Placu Cyryla Ratajskiego - spotkanie wprowadzające @ CENTRALA

Spotkanie z artystkami Kobalt migrating platform współtworzącymi sąsiedzki przewodnik po Placu Cyryla Ratajskiego w Poznaniu

16.07.2020 godz. 17.00
Miejsce: Galeria CENTRALA
Plac Cyryla Ratajskiego 6a

XXX-lecie nadania imienia Placu Cyryla Ratajskiego obchodzone w 2020 r. skłania do refleksji na temat historii miejsca, jego znaczenia i możliwych scenariuszy jego przyszłości. Burzliwa historia zmian nazwy, jego dynamiczny charakter, zachęcają do bliższego i stałego poznawania go. To co buduje charakter tego miejsca, związane jest nie tylko z jego historią i architekturą, ale przede wszystkim z jego mieszkańcami. Sam Plac daje szansę na rozmowę do jakiej FOTSPOT i Galeria CENTRALA wraz z projektem edukacyjno-badawczym Kobalt migrating platform chcieliby zaprosić lokalnych mieszkańców.

Czwartkowe spotkanie będzie wprowadzeniem do serii działań z lokalną społecznością mieszkających w obrębie lub w okolicach Placu Cyryla Ratajskiego, przybliży nasz pomysł i pozwoli zaprosić mieszkańców Placu do podzielenia się swoimi historiami. Działania realizowane z lokalną społecznością będą dotyczyć wspomnień i historii miejsc oraz osób związanych z Placem Ratajskiego dawniej i obecnie.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do dołączenia już w ten czwartek do wspólnej rozmowy, która przestawi założenia naszego trzymiesięcznego program.

❗️❗️ UWAGA ❗️❗️

Wstęp dla maksymalnie 18 osób przy zachowaniu zasad bezpiecznego kontaktu (dezynfekcja rąk, maski)

Zapraszamy osoby będące wieloletnimi mieszkańcami Placu Ratajskiego lub jego okolic (obecnie lub w przeszłości).
Zależy nam na dotarciu do najstarszych mieszkańców okolicy Placu oraz na ich opowieściach o codzienności i doświadczeniach z przeszłości, ukazując nam jak sam Plac zmieniał się na przestrzeni lat. Chciałybyśmy poznać osoby zainteresowane historią tego miejsca, posiadające zdjęcia i materiały związane z placem Cyryla Ratajskiego (wcześniej plac Królewski, plac Nowomiejski czy plac Młodej Gwardii). Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się do wspólnych działań piszących historię Placu z perspektywy wspomnień mieszkańców Poznania.

—-
Kobalt migrating platform – interdyscyplinarna platforma badawczo-artystyczna eksplorująca potencjał połączeń obecnych w strukturze miejskiej, przestrzeniach naturalnych oraz zachodzących w nich relacji. Kobalt to wystawy i wydarzenia artystyczne połączone z programem edukacyjnym, warsztaty, alternatywne przewodniki miejskie, ekologiczne notesy, raporty wizualne i ilustracje. Kobalt został założony w 2018 r. przez Martę Węglińską i Patrycję Plich, interdyscyplinarne artystki, absolwentki Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Dotychczas Kobalt współpracował z Narodowym Instytutem Architektury i Urbanistyki w Warszawie; ponadto przeprowadził warsztaty i działania m.in. w: Biurze Wystaw Artystycznych w Tarnowie, Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu, Instytucie Reportażu w Warszawie.

kobalt.migrating.platform@gmail.com
kobalt-migrating-platform.carbonmade.com
Fb.: kobalt.migrating.platform

Galeria CENTRALA – twórcza przestrzeń dla fotografii założona w 2018 r. przez Ankę Gregorczyk i Łukasza Szamałka. Będąc siedzibą FOTSPOT, inicjatywy fotograficznej skupiających wielkopolskich fotografów i sympatyków fotografii działającej aktywnie od 2016 r., gości i organizuje wystawy sztuk wizualnych, spotkania kulturotwórcze wokół fotografii, premiery książek oraz działania animacyjne na pograniczu sztuk wizualnych, socjologii, architektury i działań społecznych. Swoją siedzibę ma przy Placu Cyryla Ratajskiego 6a w Poznaniu.

www.fotspot.pl
www.centrala.art

Organizatorzy: Fotspot, Kobalt migrating platformm CENTRALA
Patronat: Rada Osiedla Stare Miasto, Miasto Poznań

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Poznań oraz budżetu Rady Osiedla Stare Miasto

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *