Lokalny Fyrtel

Najciekawsze wydarzenia z Poznania i okolicy

Kalendarz wydarzeń
Sty
24
pt
Śniadanie 2020
Sty 24 – Lut 2 całodniowy
Śniadanie 2020

WYBIERZ NAJLEPSZE ŚNIADANIE W POZNANIU!

Szaleństwo śniadaniowe ogarnęło polskie miasta. W związku z tym Culinary Fest w 2018 roku postanowiło stworzyć festiwal, który pozwala dokonać rozeznania w aktualnej ofercie restauracji oraz kawiarni. Sukces minionych edycji dowodzi, iż warto jadać śniadania na mieście!

Jeżeli chcecie być na bieżąco polubcie profil: Śniadanie Roku

Wszystkie śniadanie festiwalowe będą w cenie 15 zł
Tematem przewodnim najnowszej edycji jest: Kolacja na śniadanie
Ogólnoświatowy nurt „dinner for breakfast” stanowi punkt wyjścia do przygotowania śniadań festiwalowych. Śniadaniowe wersje dań, które zazwyczaj kojarzymy głównie z kolacją zawalczą teraz o tytuł najlepszego śniadania w 2020 r. w Poznaniu.

Festiwal odbywa się raz do roku i pozwala zaktualizować bazę najlepszych śniadań w Poznaniu.

Możecie również śledzić Festiwal na: instagram.com/sniadanieroku

Lut
14
pt
8.Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń @ Międzynarodowe Targi Poznańskie
Lut 14 – Lut 16 całodniowy
8.Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń @ Międzynarodowe Targi Poznańskie
14-16.02.2020 r. Save the Date! Już ósmy raz zapraszamy Was do Poznania na największe podróżnicze święto w Wielkopolsce!
8.edycja Festiwalu Podróżniczego Śladami Marzeń nadchodzi! Tradycyjnie jako impreza towarzysząca targom Tour-Salon. ŚM to jeden z największych polskich festiwali podróżniczych, słynący z niepowtarzalnej atmosfery i wysokiego poziomu przedstawianych prezentacji, często uzupełnionych o specjalistyczne informacje medyczne, prawne i fotograficzne.

W ramach Festiwalu wysłuchacie ponad 20 prezentacji podróżniczych, będziecie mogli wziać udział w jednym z kilkunastu warsztatów (m.in fotograficzne, survival, pisania książek podróżniczych, podróżniczym speed dating), w konsultacjach z prawnikami i lekarzami medycyny podróży. Przygotowaliśmy dla Was także podróżnicze After Party z koncertem Klub u Bazyla (15.02.2020) oraz tradycyjny before przed afterem w Cooliozum (14.02.2020)

Miejsce: Sala Ziemi – Poznań Congress Center,
Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Najbliższa 8. edycja Festiwalu wskakuje na nowy, wyższy poziom i odbędzie się w Sali Ziemi, gdzie przygotujemy dla Was 700 miejsc w wygodnych fotelach oraz kilkaset dodatkowych przed samą sceną! Łącznie ponad 1000 osób będzie mogło jedncześnie wysłuchać prelekcji podróżniczych i zobaczyć prezentacje na ogromnym ekranie o powierzchni 120 metrów kwadratowych.

BILETY:
KARNET 3 DNI – 45 PLN
BILET 1 DZIEŃ – 25PLN
https://bit.ly/2D2f0Yi

FAQ Bilety: https://drive.google.com/file/d/0BwF2jlPV27hRUWJhWUZBd3lNRlFxVkhDV3M1d3g5WTNHT0dj/view?usp=sharing

Aktualnie trwa przyjmowanie zgłoszeń do konkursu o Złoty Ślad w kategoriach Polska i Świat oraz w konkursie fotograficznym.

1.Zgłoszenia Polska i Świat do 30.11.2019
Wszystkie szczegóły znajdziecie tutaj:
https://sladamimarzen.pl/wyslij-zgloszenie-i-wystap-podczas-festiwalu/

2.Konkurs Fotograficzny pt.” pod wiatr, pod słońce, po horyzont…” do 26.01.2020
https://sladamimarzen.pl/wyslij-zgloszenie-i-wystap-podczas-festiwalu/

Migawka z zeszłego roku:
https://www.youtube.com/watch?v=z3_QV0TrupE

Ważne daty na przyszłość:
01.12.2019 rozpoczęcie sprzedazy biletów na koncert
12.12.2019 przedstawienie zwycięzców pierwszej części konkursu o Złoty Ślad, którzy zaprezentują swoje podróże na Festiwalu w kategoriach Polska i Świat.
24.12.2019 – 31.12.2019 ogłoszenie programu Festiwalu
14.01.2020 rozpoczęcie zapisów na warsztaty
26.01.2020 ostatni dzień na przesłanie zgłoszenia do konkursu Foto.
22-27.01.2020 dystrybucja puli zaproszeń organizatora
14-16.02.2020 Festiwal!
14.02.2020 Podróżniczy Befor przed Afterem w Cooliozum
15.02.2020 Podróżniczego AfterParty z koncertem w Klubie u Bazyla
16.02.2020 After po afterze Lot Chmiela

Podróżujcie Śladami Marzeń
Jaśmina & Tomek

Pokaż mniej

Mar
7
sob
Apetyt na Azję – festiwal azjatycki @ Concordia Design
Mar 7 – Mar 8 całodniowy
Apetyt na Azję - festiwal azjatycki @ Concordia Design

Zapraszamy Was w wyjątkową podróż po smakach Azji! 🍣

Masz ochotę na aromatyczny ramen? Uwielbiasz japońskie sushi? A może jesteś fanem indyjskiego curry? 😋

Jeśli MASZ APETYT na AZJĘ, nie może Cię zabraknąć na tym wydarzeniu!

Przyjdź i poznaj naszych wystawców – czekać będą na Was najlepsze poznańskie (i nie tylko) restauracje specjalizujące się w kuchni azjatyckiej. Oczywiście dania będą dostępne również w wersji wegetariańskiej i wegańskiej!

A jeśli najdzie Was ochota na przygotowanie azjatyckich specjałów w domu, czekać będą stoiska z oryginalnymi produktami oraz aromatycznymi przyprawami prosto z Azji!

Na wydarzeniu znajdziecie również strefę piw rzemieślniczych. Co więcej zapraszamy na food pairing, w którego tajniki wprowadzi Was Browar Golem! 🍺

To jak? Macie apetyt na … więcej?

Data: 7-8 marca 2020
Miejsce: Concordia Design, Poznań

BĄDŹCIE TAM Z NAMI!

Kontakt dla wystawców:
Mail: apetytna@apetytna.pl
Telefon: 663-207-080

Partnerzy medialni:
Radio Eska
Lepszy Poznań
Nasz Głos Poznański

Mar
20
pt
Śniadanie 2020
Mar 20 – Mar 29 całodniowy
Śniadanie 2020

WYBIERZ Z NAMI NAJLEPSZE ŚNIADANIE!
Trend śniadaniowy ogarnął polskie miasta w tym także Poznań. W 2018 roku stworzono festiwal, który pozwala dokonać rozeznania w aktualnej ofercie restauracji i kawiarni. Sukces minionych edycji jest dowodem na to, że warto jadać śniadania na mieście!
Polub profil i bądź na bieżąco: Śniadanie Roku

Śniadanie festiwalowe – 15 zł
Temat przewodni: Kolacja na śniadanie
Światowy nurt „dinner for breakfast” stanowi punkt wyjścia do przygotowania śniadań festiwalowych. Śniadaniowe wersje dań, które kojarzymy głównie z kolacją zawalczą o tytuł najlepszego śniadania w 2020 r. w Poznaniu.

Festiwal odbywa się raz do roku, aktualizując bazę najlepszych śniadań w Poznaniu.

instagram.com/sniadanieroku

Produkcja wydarzenia: Culinary Fest

Kwi
3
pt
ERA JAZZU – Espen Eriksen Trio @ Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu
Kwi 3@7:00 pm – 10:00 pm
ERA JAZZU - Espen Eriksen Trio @ Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu

Kolejny projekt przedstawiający geniusz muzyki Krzysztofa Komedy. Norweskie Espen Eriksen Trio przedstawi premierowy program „Czas Komedy” i do swojego repertuaru włączy impresje-kompozycje Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego wraz z premierowym wykonaniem specjalnie dedykowanego utworu „Komeda”. „ Norweskie Espen Eriksen Trio –jest sztandarowym zespołem doskonale oddającym cały kreatywny, artystyczny oraz wizerunkowy obraz dzisiejszego “scandinavian touch of jazz”. Prestiżowy brytyjski magazyn The Milk Factory porównał trio Espena Eriksena do zespołu Torda Gustavsena i trio E.S.T. Esbjörna Svenssona, ale „poziom przejrzystości i wszechstronności sprawia, że trio jest całkowicie wyjątkowe ”.

„ Dzisiaj już nikt nie ma wątpliwości, co znaczy „scandinavian touch of jazz” – wyjaśnia Dionizy Piątkowski. To już nie tylko światowe kariery i jazz Jana Garbarka, Terje Rypdala i Arilda Andersona, popularność Rebekki Bakken i Mari Boine, ale także plejada skandynawskich pianistów, którzy – jakby na nowo – wyznaczyli ramy dzisiejszego, nowoczesnego jazzu. Sukcesy muzyki Esbjörna Svenssona, Bugge’a Wesseltofta, Torda Gustavsena, Emila Lundqvista, Iiro Rantali, Martina Tingvalla, Ketila Bjørnstada, Kari Ikonena oraz Espena Eriksena są oczywiste. Także rozległa dyskografia albumów dzisiejszego jazzu znaczona jest nagraniami skandynawskich pianistów oraz ich zespołów. Jest także nawiązaniem do tej szczególnej, artystycznej estetyki, którą wyznaczają nagrania np. dla słynnej ECM Records oraz zestaw wybitnych albumów, jakie skandynawscy pianiści realizują w swoich lokalnych oficynach”.

Liderem trio jest pianista i kompozytor Espen Eriksen, który w 2007 roku zaprosił do współpracy kontrabasistę Larsa Tormoda Jenseta oraz perkusistę Andreasa Bye’a. Nim pianista zdecydował się na autorskie trio jego solowe koncerty entuzjastycznie przyjmowano na festiwalowych estradach a muzykę i wirtuozerię konfrontowano z pianistyka Esbjørna Svenssona i Torda Gustavsena. Espen Eriksen błyskawicznie dołączył do elity skandynawskiego jazzu i stał się sensacją europejskich festiwali. Krystalizację stylu oraz konsekwencję artystyczną Espen Eriksen odnalazł w autorskim trio. Początkowo zespół wtapiał się swoją muzyką w estetykę skandynawskiego jazzu, by wraz z debiutanckim albumem “You Had Me At Goodbye” ( 2010 ) stać się sensacją na lokalnym rynku i wiodącym zespołem dla Rune Grammofon Records. Realizowane w tej oficynie albumy stanowią doskonały dokument nie tylko kreacji Espen Eriksen Trio, ale także oczywistej jazzowej estetyki, jaką lansuje stylistyka wytwórni. Espen Erikson Trio zaproponowało muzykę określaną często jako „nordic sound”, z wielobarwnymi brzmieniami szukającymi odniesień do europejskiej klasyki, nowoczesnego jazzu i skandynawskich skojarzeń. Stąd sporo w muzyce Trio melancholijnej zadumy, jazzowej, wirtuozerskiej improwizacji oraz pogodnych i melodyjnych impresji. Ich jazz opiera się na bardzo melodyjnych strukturach kreowane niezwykle ascetycznym podejściem do muzycznej faktury. Koncepcja artystyczna określana przez muzyków jako „im mniej tym lepiej” stała się zgrabnym syndromem koncepcji jazzu Trio. Koncertem „Czas Komedy” Espen Eriksen Trio przedstawi autorską wizję kompozycji Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego.
więcej:www.jazz.pl

Partnerem Strategicznym Ery Jazzu jest Aquanet S.A.
Projekt realizowany jest przy współpracy Miasta Poznań oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego

Bilety: 120/150
Ticketmaster, bilety24, CIK, kasa CK Zamek

ERA JAZZU – Grit Ensemble @ Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu
Kwi 3@7:00 pm – 10:00 pm
ERA JAZZU - Grit Ensemble @ Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu

Realizowany w Poznaniu projekt „ Czas Komedy” przestawia nie tylko unikalne prezentacje kompozycji Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego grane przez wybitnych, światowych artystów, ale także autorskie projekty wielkopolskich muzyków, którzy swoje pomysły przyporządkowują muzyce wybitnego kompozytora. Zrealizowany w 2018 roku „Czas Komedy” przedstawiał spektakl muzyczny kwintetu Weezdob Collective ( płytowa premiera ekskluzywnego CD na najbliższym festiwalu). Tym razem nowe oblicze mniej znanych kompozycje K. Trzcińskiego w ekskluzywnym „Komeda Deconstructed” przygotowała poznańską formację Grit Ensemble, traktująca jazz Komedy jako kreatywny eksperyment, którego strukturą jest współczesny język muzyczny a punktem odniesienia kompozycje wybitnego Wielkopolanina. Istotą brzmienia „Komeda Reconstructed” jest idea zespolenia nowego, akustycznego obrazu brzmieniowego kompozycji Komedy z ich elektronicznym pierwowzorem i pozostawienie muzykom formacji przestrzeni do improwizacji.

Grit Ensemble powstał w 2013 roku jako efekt wspólnej inicjatywy studentów, absolwentów i wykładowcy poznańskiej Akademii Muzycznej. Wraz z liderem – kontrabasistą Patrykiem Piłasiewiczem – stworzono interesujący kolektyw improwizatorów zafascynowanych muzyką Krzysztofa Komedy. W obszarze zainteresowania zespołu znalazły się mniej znane kompozycje Komedy oraz ich współczesne interpretacje obejmujące zarówno klasyczną, jazzową balladę, jak i formy mainstreamowe, free jazz a nawet elektroniczny eksperyment. „ Choć Grit Ensemble to zespół, który ma bardzo akustyczny fundament, nie chcemy się zamykać i ciągle poszukujemy, inspiruje nas także muzyka elektroniczna w której jest cała masa pięknych brzmień, które pozwalają inaczej spojrzeć na narrację w muzyce” – wyjaśnia Patryk Piłasiewicz.

Formację Grit Ensemble tworzą Kacper Grzanka (trąbka, flugelhorn), Maciej Sokołowski (saksofon tenorowy), Piotr Rakowski (wibrafon), Piotr Scholz ( gitara, ukulele), Andrzej Konieczny ( perkusja, electronics), dwaj pianiści Jakub Królikowski i Krzysztof Dys oraz kontrabasista Patryk Piłasiewicz – wielbiciel i popularyzator muzyki Krzysztofa Komedy, Gila Evansa i Charlesa Mingusa, szukający dialogu między różnymi idiomami współczesnej ekspresji a tradycją jazzową.

„To silna i chętna do pracy ekipa i mam nadzieję, że to, co się do tej pory wydarzyło, to pierwszy krok na naszej długiej drodze. Na razie zajmujemy się tylko Komedą, który jakby uśmiechnął się do nas z zaświatów. Nie planowaliśmy, że damy więcej koncertów i dokonamy nagrań, ale po kilku spotkaniach ludzie zaczęli pytać, czy to, co robimy, nagramy. I tak powstała myśl, że warto to zarejestrować – mówił Patryk Piłasiewicz na krótko przed rejestracją albumu „ Komeda Deconstructed”, który ukazał się w 2015 roku i stał ważnym epizodem w „komedowskiej” dyskografii. Muzycy Grit Ensemble stworzyli nową jakość na nowo odczytując, aranżując oraz prezentując mniej znane kompozycje K.Trzcińskiego. Album przedstawia nowe wersje „After Catastrophe”, „Okolice Peronów”, „Kraksa”, „Mój Stary”, „Sztandar\Cmentarz Remu”, „Jutro Premiera” oraz alternatywne wersje dwóch kompozycji „Cmentarz Remu” i „After Catastrophe”. Najbardziej „komedowska” jest słynna piosenka „Nim Wstanie Dzień” – brawurowo zinterpretowana przez duet Krzysztof Dys – Patryk Piłasiewicz.

Kompozycje przygotowane przez Grit Ensemble obdarzone są jazzowym nastrojem i zadumą, są czymś więcej niż tylko utworami jazzowymi. Każdy z nich jest śladem minionego świata, zapisem pozornie nieuchwytnej, ale bezbłędnie wyczuwalnej atmosfery wolności i alchemii tworzenia. Album zrealizowano w Studiu Krzysztofa Komedy Radia Merkury/Poznań. To właśnie tam Sekstet Komedy nagrywał w połowie lat 50-tych muzykę swoich czasów. Po pół wieku poznańscy muzycy na nowo odkryli subtelną, trochę zapomnianą mapę pięknej, rozpoczętej właśnie w Poznaniu epoki polskiego jazzu.

„Grit Ensemble udało się wyciągnąć z muzyki Komedy utajone dodatkowe sensy – pisał w entuzjastycznej recenzji Wojciech Sobczak-Wojeński na łamach JazzPRESS – Słyszę natomiast, że jego muzyka stanowi dla całej ekipy poważne źródło inspiracji, jak również dobry pretekst do szukania własnego brzmienia i pomysłów. Na tle różnych adaptacji muzyki Krzysztofa Komedy album ten stanowi próbę udaną, niepozbawioną trafionych rozwiązań, jakkolwiek z grubsza uporządkowaną, nowoczesną i dającą nadzieję na ciekawą przyszłość tej kapeli”.

Koncert jest częścią gali “Czas Komedy”, na której wystąpi także GRIT ENSEMBLE

Kwi
4
sob
ERA JAZZU – Andrea Motis @ Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu
Kwi 4@7:00 pm – 10:00 pm
ERA JAZZU - Andrea Motis @ Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu

Po raz pierwszy w Polsce przedstawi się Andrea Motis – największe odkrycie sezonu wśród europejskich artystów. “Cudowne dziecko jazzu” to komplement, którym talent, muzykę, grę i śpiew katalońskiej wokalistki oraz trębaczki skwitował legendarny Quincy Jones. Z taką rekomendacją Andrea Motis znalazła się w kręgu najważniejszych protegowanych wybitnego kompozytora, aranżera i producenta. Młoda artystka podpisała kontrakt z prestiżową, jazzową oficyną Impulse/Verve Records, tą samą, dla której nagrywała m.in. Ella Fitzgerald, Billie Holiday i Sarah Vaughn. Do elitarnego grona geniuszy nowoczesnego jazzu dołączyła piękna, subtelna Andrea Motis. „Jej debiutancki album „Emotional Dance” – rekomenduje artystkę Dionizy Piątkowski – był sporym wydarzeniem a śpiewająca trębaczka stała się sensacją i atrakcją światowych festiwali i sal koncertowych. I robi to w brawurowy sposób: z jednej strony bawi się śpiewem i stylistyką zawieszona gdzieś między Norah Jones i Chet Bakerem, z drugiej strony wspaniale improwizuje grając na trąbce”.

Mieszkająca w Barcelonie trębaczka, wokalistka i kompozytorka Andrea Motis ma dopiero 25 lat, ale jej muzyczna dojrzałość imponuje a mistrzowska gra na trąbce zachwyca. Naukę gry na tym instrumencie rozpoczęła mając zaledwie 7 lat, dzisiaj doskonale odnajduje się nie tylko w pogodnych smooth-jazzowych frazach, ale także w skomplikowanych wybiegach improwizacyjnych. Faktycznym odkrywcą talentu wokalistki-trębaczki jest kataloński basista Joan Chamorro, który zwrócił uwagę na nastoletnią Andreę w szkole Sant Andreu, na przedmieściach Barcelony. To on zauroczył młodą artystkę stylistyką jazzu i jest teraz jej głównym mentorem. W 2010 roku, jako wokalistka, nagrała solowy album „ Joan Chamorro Presents Andrea Motis” zawierający ciekawe interpretacje standardów jazzowych. W 2011 roku Andrea Motis otrzymała ważną nagrodę “Català de l’any” – Katalończyk Roku , przyznawaną przez El Periódico de Catalunya, dla wybitnych osobowości społeczności katalońskiej. Na profesjonalnej estradzie zaistniała wraz z albumem „ Emotional Dance”, zestawem wspaniałych piosenek, w których śpiewem raz bliższa jest Norah Jones ( do której ją coraz częściej porównują), raz jest bluesowo nostalgicznej Billie Holiday, innym razem bawi się latynoską bossa-novą jak Astrud Gilberto. To zauroczenie latynoskimi rytmami , sambą i bossa-novą stało się inspiracją do nagrania albumu „Do Outro Lado Do Azul”, który nie unikając jazzowej maniery artystki, jest dojrzałą synteza portugalskich, brazylijskich nut i nastrojów. Dobór repertuaru na nowej płycie to wybór ciekawych, melodyjnych „klasyków” latynoskiego jazzu, samby i bossa-novy. „Do Outro Lado Do Azul” to dla młodej artystki album przełomowy, bo z „ cudownego dziecka jazzu” staje się „rasową”, wielką i dojrzałą artystką.

więcej:www.jazz.pl

Partnerem Strategicznym Ery Jazzu jest Aquanet S.A.
Projekt realizowany jest przy współpracy Miasta Poznań oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego

Bilety: 120/150
Ticketmaster, Bilety24, CIK , kasa CK Zamek

Kwi
5
nie
ERA JAZZU – Kandace Springs @ Aula UAM Poznań
Kwi 5@7:00 pm – 10:00 pm
ERA JAZZU - Kandace Springs @ Aula UAM Poznań

Kandace Spring jest przebojowa, atrakcyjna, dysponuje jazzowym głosem, gra na fortepianie i jest już dzisiaj niekwestionowaną gwiazdą. Don Was – producent i szef słynnej Blue Note Records entuzjastycznie potwierdza „ Kandace Springs jest kolejną Cassandrą Wilson ! ”. Z taką rekomendacją Kandace Springs, skromna, piękna dziewczyna z Nashville nie już tylko “rising star” prestiżowej Blue Note Records, ale podejmowana jest w glorii i chwale na estradach świata a jej stylistykę porównuje się do najważniejszych dam jazzu : Billie Holiday, Elli Fitzgerald, Niny Simone, Roberty Flack oraz – pozostającej chyba najbliżej folk-jazzowym skojarzeniom – Norah Jones.

„ Bestsellerowe albumy zrealizowane dla Blue Note Records – mówi Dionizy Piątkowski – to najlepsza rekomendacja dla młodej artystki. Kandace Springs z wielką gracją oraz subtelnością łączy jazzem złożone pomysły i stylistyki. To wróży tylko jedno : do jazzowej elity wokalistek jazzu dołączyła skromna i piękna dziewczyna z Nashville”.

Charyzmatyczna wokalistka przebyła długą drogę w poszukiwaniu własnego stylu. Perfekcyjnie, muzycznie wykształcona, osłuchana swingowymi i jazzowymi nagraniami. Podczas pracy przy sesji „Soul Eyes” wokalistka poprosiła o wsparcie legendarnego producenta Larry’ego Kleina (znanego m.in. ze współpracy z Lizz Wright, Melody Gardot, Joni Mitchell, Herbiem Hanckock’em). „Larry chciał, żebym w studio była całkowicie wolna –wspomina Kandace Springs – Brałam udział w wielu sesjach, podczas których producenci chcieli przejąć kontrolę nad brzmieniem. Larry mówił po prostu: Zagraj to tak, jak czujesz. Takie podejście dało zdumiewające rezultaty. Nagrania zabrzmiały perfekcyjnie”. Debiutancki album „Soul Eyes” zrealizowany dla kultowej Blue Note Records to mieszanka autorskich kompozycji Kandace Springs orz standardów jazzu. Wypracowane brzmienie jest subtelne, bazujące na jazzowej estetyce. Stworzono piękne, spójne nagrania przywodzące na myśl najciekawsze albumy Abbey Lincoln, Leny Horne, Cassandry Wilson czy Norah Jones.

Jej kolejny, zrealizowany także dla Blue Note Records, album „Indigo” jest zdecydowanie inny od debiutu. To kilkanaście ciekawych oraz różnorodnych kompozycji, które Kandace Springs brawurowo interpretuje wraz z standardowym kwartetem lub subtelnościami duetu. „ Jeśli nowy album Kandace Springs brzmi jak coś nowego, to dlatego, że tak jest. Prosty, a jednocześnie funky. Klasyczny, ale współczesny” – entuzjastycznie rozpisują się o nowym albumie wokalistki amerykańskie media.

więcej:www.jazz.pl

Partnerem Strategicznym Ery Jazzu jest Aquanet S.A.
Projekt realizowany jest przy współpracy Miasta Poznań oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego

Bilety: 100/120/150/180
Ticketmaster, Bilety24, oraz CIK

Kwi
16
czw
Poznański Festiwal Sztuki Komiksowej @ NOVA. Czytelnia Komiksów i Gazet
Kwi 16 – Kwi 19 całodniowy
Poznański Festiwal Sztuki Komiksowej @ NOVA. Czytelnia Komiksów i Gazet

Trzecia edycja festiwalu, który łączy naukowe spojrzenie na komiks z jego popularną – konwentową formą. Tradycyjnie nie zabraknie mnóstwa gości, wystaw, wydarzeń, atrakcji oraz darmowych komiksów.

Maj
8
pt
Pyrkon 2020 – Fantastyczne Miejsce Spotkań @ Międzynarodowe Targi Poznańskie
Maj 8 – Maj 10 całodniowy
Pyrkon 2020 - Fantastyczne Miejsce Spotkań @ Międzynarodowe Targi Poznańskie

Pyrkon tworzą ludzie – fani fantastyki, twórcy, producenci, wystawcy i… Ty!

Pyrkon to fantastyczne miejsce spotkań! Spotkaj się z innymi fantastycznymi uczestnikami, z pisarzami, twórcami, cosplayerami, reżyserami, artystami. Spotkań z literaturą, z kinem, z teatrem, z wszystkim, co jest związane z fantastyką!

Edycja Pyrkon 2020 będzie absolutnie wyjątkowa! Pyrkon kończy w tym roku 20 lat. Dołącz do nas, by świętować tę okazję i wpisz się w bogatą historię Festiwalu.

Dlaczego warto być na Pyrkonie, zapytasz? To proste!
Pyrkon to największa impreza tego typu w Polsce i jedna z największych w Europie. Liczba uczestników stale rośnie! Od 600 osób w 2000 roku do ponad 52 000 w roku 2019.

Czeka Cię tam moc atrakcji! Pyrkon to bogactwo wyboru i miejsce pełne różnorodności – dziesiątki sal wypełnionych warsztatami, prelekcjami, wykładami, wystawami, konkursami i pokazami cosplay.
Festiwal rokrocznie odwiedzają najbardziej znani twórcy fantastyki – wśród naszych gości znalazły się sławy takie jak: Felicia Day, Christopher Judge, Graham Masterton czy Stan Sakai!

Co więcej, czasie najbliższej edycji będzie na Ciebie czekać ponad 14 000 m2 powierzchni wystawienniczej z książkami, komiksami, odzieżą, gadżetami i wszystkim, co kochają geeki.

Pyrkon to fantastyczne miejsce spotkań – spotkaj się z nami w maju 2020!

PAKIET SPECJALNY:
● koszulka Pyrcorp Technology Inc;
● możliwość zarejestrowania się na 4 punkty programu;
● rejestracja na punkty programu otwarta TYDZIEŃ wcześniej niż dla biletów standard;
● osobne wejście na Pyrkon;
● puszka Red Bulla;
● pyrkonowy gadżet;
● dostęp do Strefy Wypoczynkowej w cenie (do wyboru opcjonalnie).

BILET STANDARDOWY:
● 119 zł w I progu i 139 zł w drugim (od 2.04.2020);
● możliwość zarejestrowania się na 2 punkty programu w I progu i możliwość
zarejestrowania się na 1 punkt programu w II progu;
● puszka Red Bulla;
● pyrkonowy gadżet.

Maj
28
czw
II Festiwal Filmów Grozy FilmSteria
Maj 28 – Maj 29 całodniowy
II Festiwal Filmów Grozy FilmSteria

Brrrr… Powiało grozą!
To już pewne! Nastrrrrraszniejszy festiwal w Polsce zbliża się wielkimi krokami… Druga edycja odbędzie się już 28 i 29 maja 2020 roku.

Dwa dni festiwalu, dwa razy więcej przerażających doświadczeń!!!
Czekamy na Wasze zgłoszenia do 5 maja
(Bądźcie czujni i wypatrujcie dalszych szczegółów).
Niech strrrach będzie z Wami!

II edycję Festiwalu Filmów Grozy organizuje XII Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu we współpracy z Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, Kino Pałacowe oraz Instytut Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych UAM

https://festiwalfilmsteria.wixsite.com/groza

Cze
26
pt
Cytadela 2020 Festiwal Fantastyki @ Garnizon Modlin
Cze 26 – Cze 28 całodniowy
Cytadela 2020 Festiwal Fantastyki @ Garnizon Modlin

Mamy już datę naszej IV edycji Festiwalu Fantastyki Cytadela: 26 – 28 czerwca 2020!
– nieście w świat wici – szczegóły wkrótce!

Cze
27
sob
Festiwal Kolorów w Poznaniu 2020 @ Jezioro Malta
Cze 27 całodniowy
Festiwal Kolorów w Poznaniu 2020 @ Jezioro Malta

Najbardziej kolorowa impreza na świecie zawita do Poznania już 27 czerwca 2020!
Zapraszamy 🙂

Sie
22
sob
X Festiwal BLusowo @ Lusowo
Sie 22@2:00 pm – 11:30 pm
X Festiwal BLusowo @ Lusowo

Jubileuszowa dziesiąta edycja Festiwalu BLusowo odbędzie się 22.08.2020.