Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań

Dobre Sąsiedztwo znów na Łazarzu!

Na Łazarzu startuje po raz kolejny program minigrantów #DobreSąsiedztwo. W poprzedniej edycji wielu mieszkańców i lokalnych organizacji zgłosiło swoje projekty, a zwycięskie trzy otrzymały wsparcie finansowe. Teraz społecznicy znów mają okazję do działania!

Organizatorem akcji jest Spravia, znany w Poznaniu deweloper, który aktualnie realizuje na Łazarzu inwestycję 64 Dmowskiego. – Pierwsza edycja Dobrego Sąsiedztwa w tej dzielnicy urzekła nas ogromnym zaangażowaniem mieszkańców – ilość projektów i głosów była imponująca – mówi Andrzej Miś, rzecznik prasowy Spravii. – Przy okazji naszej kolejnej inwestycji na Łazarzu z prawdziwą przyjemnością wracamy z nową odsłoną akcji grantowej. Liczymy, że i tym razem uda nam się wspólnie z lokalnymi organizacjami zrobić wiele dobrego.

Do udziału w programie #DobreSąsiedztwo zaproszeni są wszyscy związani z dzielnicą (fundacje, organizacje, placówki edukacyjne, hufce, parafie, kluby sportowe, spółdzielnie, działające lokalnie przedsiębiorcy i in.), którzy chcieliby zorganizować coś dla mieszkańców  Łazarza.

Może to być piknik, spotkanie integracyjne, festiwal lokalny, zakup książek do biblioteki, doposażenia w sprzęt sportowy czy też wsparcie remontu sali spotkań. Nie ma ograniczeń. Dlatego warto wziąć udział w programie i zgłosić swój pomysł!

Procedura jest bardzo prosta. Zgłaszając projekt, wystarczy w kilku zdaniach opisać swój pomysł. Pojawi się on wraz z innymi propozycjami na stronie internetowej. I to sami mieszkańcy Łazarza, oddając głosy, wskażą trzy, które trafią do realizacji. Zwycięzcy otrzymają po 5.000 zł.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie dobre-sasiedztwo.pl, tam też przyjmowane są zgłoszenia. Zgłoszeń projektów można dokonywać od 15 kwietnia. Rozstrzygnięcie konkursu grantowego nastąpi do 20 czerwca 2024 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *