Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań Wystawy

„Marzenie o lataniu” czyli odlotowa wystawa w Avenidzie

Od 16 marca do 1 kwietnia w centrum handlowym Avenida będzie można oglądać wyjątkowa wystawę zatytułowana Marzenie o lataniu. Składa się ona z siedmiu stanowisk wyposażonych w eksponaty oraz idealnie odwzorowane elementy samolotów. Wystawa jest darmowa.

Każdy kto, wsiadał na pokład samolotu zapewne spoglądał na przełączniki i ekrany, przed którymi siedzieli piloci, albo zastanawiał się co jest w zakamarkach, do których pasażerowie nie mają dostępu. Jeśli tak, to wyjątkowa wystawa „Marzenie o lataniu” będzie idealna dla wszystkich miłośników latania! Podczas wydarzenia będzie można zobaczyć przekrój kadłuba airbusa A320, turbinę w rzeczywistych rozmiarach, zasiąść za sterami eurocoptera i zobaczyć, jak wygląda kokpit pilotów. A jeśli tego mało, to znajdą się również informacje dla fanów technicznych nowinek m.in. co sprawia, że samoloty odrywają się od ziemi oraz z jakich elementów zbudowane są silniki. Pośród eksponatów znajdzie się ównież model szybowca Lilenthala i oryginalny sharklet, czyli skrzydło aerodynamiczne Airbusa A321. Oglądając konstrukcje, każdy zwiedzający dowie się więcej o historii lotnictwa i sprawdzi, jak wyglądał rozwój techniczny, a także pozna ciekawostki na temat wpływu lotnictwa na środowisko naturalne i ekologię. Innymi słowy– mnóstwo niesamowitej wiedzy podanej w niezwykły sposób. Wystawa łączy w sobie edukację oraz zabawę, daję też szansę na spędzenie wspólnego czas w gronie rodziny lub przyjaciół. Nasi mali oraz całkiem dorośli Klienci mogą spełnić swoje marzenia o poznawaniu tajemnic samolotów i nie tylko, to niecodzienna szansa, by zajrzeć do serca podniebnych maszyn– mówi dyrektor Avenidy Poznań Katarzyna Korpak.

Wystawa będzie trwać od 16 marca do 1 kwietnia 2023 roku na poziomie +1 w Avenida Lounge. Ekspozycja jest dostępna w godzinach otwarcia Centrum Handlowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *