Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań

Nowe oblicze KontenerART 2023

KontenerART zmieni się i zyska w tym roku nową aranżację. Przebudowa dotychczasowej przestraszeni jest wymuszona zbliżającą się budową Mostu Berdychowskiego.  Wszystko po to, aby każdy kto odwiedzi KontenerART mógł cieszyć się z miło spędzonego czasu.

Nowy rozkład KontenerART zakłada rozlokowanie obiektów na obszarze zwanym wcześniej plaża przed kontenerami, a więc przesunie się w stronę parkowego amfiteatru. Taka zmiana ma pozwolić maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń nie kolidując przy tym z rozpoczynającą się inwestycją miejską. 

Jak zapewniają przedstawiciele KontenerART, mimo nagłej informacji o rozpoczęciu budowy Mostu Berdychowskiego już wiosną, poradzą sobie z tym zadaniem. Charakterystyką KontenerART są modułowe konstrukcje nie związane na stałe z gruntem. Największym wyzwaniem będzie infrastruktura prądowo-kanalizacyjna.

Według zapewnień, dzięki intensywnym pracom demontującym i rewitalizacyjnym, Kontener zyskają nowa przyjazna przestrzeń, a co najważniejsze zostaną otwarte zgodnie z planem. Już teraz wpisujcie w kalendarze datę 14 kwietnia. Wtedy to po raz 15 KontenerART otworzy swoje wrota dla wszystkich chętnych. Więcej informacji o imprezach z okazji otwarcia znajdziecie tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *