Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Powiat Poznański

Muzeum w Szreniawie zaprasza na Dzień Dziecka z Tarpanem

Dlaczego lubimy wracać do lat minionych? Na czym polega siła przyciągania starych samochodów i dawnych przedmiotów? Dlaczego wciąż fascynuje nas moda retro? Na te i wiele innych pytań spróbuje odpowiedzieć Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego podczas dwudniowego festynu rodzinnego 1 i 2 czerwca.

Mobilne planetarium Kopernika w Tarnowie Podgórnem

By poczuć się jak astronom, wystarczy podnieść głowę i spojrzeć w niebo. Jak wyglądają najbardziej znane gwiazdozbiory? Gdzie ich szukać? Czy warto? Jest okazja, by się przekonać! Planetobus z Centrum Nauki Kopernik z mobilnym planetarium na pokładzie przemierza Polskę wszerz i wzdłuż, by spotkać się z uczniami.

Szreniawa zaprasza na zajęcia i wykłady ekologiczne

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie pozyskało środki na organizację projektu „Szreniawskie zajęcia i wykłady ekologiczne”. W jego ramach chętne osoby będą mogły brać udział w licznych przedsięwzięciach związanych z szerzeniem wiedzy na temat ekologii.

Naukobus i człowiek-układanka w Skórzewie

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skórzewie 23 i 24 lutego będą mieli szansę zmienić się w odkrywców. Sprawdzić, czy tworzenie szyfrów jest trudne, rozwiązywać łamigłówki i dowiedzieć się, jak zrobić film z kartki papieru. Właśnie w tych dniach w Piotrowie będzie gościł Naukobus prosto z Centrum Nauki Kopernik.

Piwo z kulturą – X Festiwal Piwa

W niedzielę 15 maja Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie zaprasza do udziału w imprezie plenerowej pt. Piwo z kulturą. To X odsłona Festiwalu Piwa organizowanego w tamtejszym muzeum.

Kiedy przydaje się flok?

Flkowanie to bardzo prosty sposób, aby wybrana powierzchnia nabrała odpowiedniego blasku. Można w ten sposób ją odnowić oraz ukryć pewne niedoskonałości. Świetnie sprawdzi się np. przy zdobieniu papieru, tworzeniu gadżetów reklamowych, czy zabezpieczeniu tapicerki auta.

Odzież do pracy – jakie tkaniny warto wybrać?

Wszyscy musimy w czymś chodzić do pracy. Przeważnie nie jest to problem, ale istnieje szereg zawodów, które wymagają specjalnego ubrania. Branża gastronomiczna, medyczna, sprzątająca, czy budowlana często wymagają odpowiedniej odzieży i nie chodzi w tym przypadku tylko o kwestie estetyczne.

LUSOWO NA FOLKOWO

roczna przerwa, choć nie była planowana, spowodowała jeszcze większe pragnienie spotkania z kulturą ludową, która tak bardzo jest nam bliska, bo pokazuje naszą tożsamość. Tęsknotę za powrotem do korzeni będzie można zaspokoić podczas XXI Przeglądu Zespołów Folklorystycznych pod hasłem „Lusowo na Folkowo”.

Promocja -20% na meble Verle i 1000 zł zwrotu za AGD

Firma Verle zaprasza do udziału w wyjątkowej promocji. W wybranych salonach można otrzymać z 20% rabatu na zakupione meble oraz zyskać do 1000 zł premii kupując przy tym urządzenia marki Siemens. Promocja trwa od 1 do 31 października.

Zdalnie Niebanalnie

Koło naukowe „Vinci Square” działające na uczelni Collegium da Vinci 22 października organizuje kolejne wydarzenie z cyklu „Zdalnie Niebanalnie”. Jest to cykl spotkań online, podczas których uczestnicy zdobywają wiedzę z dziedzin zarządzania, marketingu oraz UX.