Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Powiat Poznański

LUSOWO NA FOLKOWO

roczna przerwa, choć nie była planowana, spowodowała jeszcze większe pragnienie spotkania z kulturą ludową, która tak bardzo jest nam bliska, bo pokazuje naszą tożsamość. Tęsknotę za powrotem do korzeni będzie można zaspokoić podczas XXI Przeglądu Zespołów Folklorystycznych pod hasłem „Lusowo na Folkowo”.

Promocja -20% na meble Verle i 1000 zł zwrotu za AGD

Firma Verle zaprasza do udziału w wyjątkowej promocji. W wybranych salonach można otrzymać z 20% rabatu na zakupione meble oraz zyskać do 1000 zł premii kupując przy tym urządzenia marki Siemens. Promocja trwa od 1 do 31 października.

Zdalnie Niebanalnie

Koło naukowe „Vinci Square” działające na uczelni Collegium da Vinci 22 października organizuje kolejne wydarzenie z cyklu „Zdalnie Niebanalnie”. Jest to cykl spotkań online, podczas których uczestnicy zdobywają wiedzę z dziedzin zarządzania, marketingu oraz UX.

Pomaganie przez podróżowanie 

Stowarzyszenie “the GOOD in the BLOOD” postanowiło podczas wypraw w Sudety propagować ideę krwiodawstwa. Wszystko w ramach akcji “ZDOBĄDŹ SZCZYT DOBRA, ODDAJ KREW”.

Festiwal na Wolnym Powietrzu powraca

W dniach od 1 do 10 sierpnia 2020 roku odbędzie się 3 edycja Festiwalu Na Wolnym Powietrzu. Tegoroczną ideą jest pokazanie spektakli inspirowanych wielką literaturą.

Z Poznania rusza duchowa pielgrzymka

86. Poznańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się pod hasłem “Spotkajmy się!”. Ze względów organizacyjnych i bezpieczeństwa drogę do Częstochowy przejdą księża przewodnicy tworząc “sztafetę”.

Powiedzmy stop marnowaniu żywności!

Od dziś do walki z marnowaniem jedzenia wraz z Too Good To Go mogą włączyć się również mieszkańcy Poznania i okolic.

Darmowa pomoc dla dzieci medyków

Załap.pl to platforma, która na co dzień oferuje zdalne korepetycje. W ramach akcji #zalaplekcje bezpłatnie oferuje pomoc w nauce dzieciom medyków w podziękowaniu za ich walkę z epidemią koronawirusa.

Wyjątkowy “Poznań za pół ceny” 

Ze względu na sytuacje wywołana przez koronawirusa tegoroczna edycja akcji „Poznań za pół ceny” odbędzie się w wersji wirtualnej i wyjątkowo potrwa ponad tydzień od 2 do 10 maja.

„Wolontariat Kryzysowy” Caritas

Caritas w Poznaniu postanowił powołać do życia „Wolontariat Kryzysowy”.