Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Powiat Poznański

Naukobus i człowiek-układanka w Skórzewie

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skórzewie 23 i 24 lutego będą mieli szansę zmienić się w odkrywców. Sprawdzić, czy tworzenie szyfrów jest trudne, rozwiązywać łamigłówki i dowiedzieć się, jak zrobić film z kartki papieru. Właśnie w tych dniach w Piotrowie będzie gościł Naukobus prosto z Centrum Nauki Kopernik.

Piwo z kulturą – X Festiwal Piwa

W niedzielę 15 maja Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie zaprasza do udziału w imprezie plenerowej pt. Piwo z kulturą. To X odsłona Festiwalu Piwa organizowanego w tamtejszym muzeum.

Kiedy przydaje się flok?

Flkowanie to bardzo prosty sposób, aby wybrana powierzchnia nabrała odpowiedniego blasku. Można w ten sposób ją odnowić oraz ukryć pewne niedoskonałości. Świetnie sprawdzi się np. przy zdobieniu papieru, tworzeniu gadżetów reklamowych, czy zabezpieczeniu tapicerki auta.

Odzież do pracy – jakie tkaniny warto wybrać?

Wszyscy musimy w czymś chodzić do pracy. Przeważnie nie jest to problem, ale istnieje szereg zawodów, które wymagają specjalnego ubrania. Branża gastronomiczna, medyczna, sprzątająca, czy budowlana często wymagają odpowiedniej odzieży i nie chodzi w tym przypadku tylko o kwestie estetyczne.

LUSOWO NA FOLKOWO

roczna przerwa, choć nie była planowana, spowodowała jeszcze większe pragnienie spotkania z kulturą ludową, która tak bardzo jest nam bliska, bo pokazuje naszą tożsamość. Tęsknotę za powrotem do korzeni będzie można zaspokoić podczas XXI Przeglądu Zespołów Folklorystycznych pod hasłem „Lusowo na Folkowo”.

Promocja -20% na meble Verle i 1000 zł zwrotu za AGD

Firma Verle zaprasza do udziału w wyjątkowej promocji. W wybranych salonach można otrzymać z 20% rabatu na zakupione meble oraz zyskać do 1000 zł premii kupując przy tym urządzenia marki Siemens. Promocja trwa od 1 do 31 października.

Zdalnie Niebanalnie

Koło naukowe „Vinci Square” działające na uczelni Collegium da Vinci 22 października organizuje kolejne wydarzenie z cyklu „Zdalnie Niebanalnie”. Jest to cykl spotkań online, podczas których uczestnicy zdobywają wiedzę z dziedzin zarządzania, marketingu oraz UX.

Pomaganie przez podróżowanie 

Stowarzyszenie “the GOOD in the BLOOD” postanowiło podczas wypraw w Sudety propagować ideę krwiodawstwa. Wszystko w ramach akcji “ZDOBĄDŹ SZCZYT DOBRA, ODDAJ KREW”.

Festiwal na Wolnym Powietrzu powraca

W dniach od 1 do 10 sierpnia 2020 roku odbędzie się 3 edycja Festiwalu Na Wolnym Powietrzu. Tegoroczną ideą jest pokazanie spektakli inspirowanych wielką literaturą.

Z Poznania rusza duchowa pielgrzymka

86. Poznańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się pod hasłem “Spotkajmy się!”. Ze względów organizacyjnych i bezpieczeństwa drogę do Częstochowy przejdą księża przewodnicy tworząc “sztafetę”.