Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Kultura Poznań

Poznaliśmy laureatów tegorocznego OFF CINEMA


A HAPPY MARRIAGE reż. Antonio Zagal

W czasie uroczystej gali przyznano nagrody 23. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych OFF CINEMA.

Wszystko co dobre szybko się kończy. Festiwalowe dni minęły błyskawicznie. Niedawno byłem na pierwszym pokazie, a już poznaliśmy laureatów tegorocznego OFF CINEMA. W tym roku konkurs głównym zostało podzielony na dwie kategorie: krótkiego i długiego metrażu.

W skład jury filmów krótkometrażowych weszli: Marian Marzyński, Emilia Mazik i Marta Prus. W czasie konferencji prasowej pan Marian Marzyński opowiadał jak niewdzięczne to jest zadanie. Przyrównał konkurs do zawodów sportowych, gdzie będzie trzeba wybrać zwycięzce, co w przypadku filmów nie jest tak proste. Ostatecznie doszli do porozumienia i przyznali nasypujące nagrody:

Złoty Zamek filmowi A HAPPY MARRIAGE, reż. Antonio Zagal
Srebrny Zamek filmowi KRZYŻOKI, reż. Anna Gawlita
Brązowy Zamek filmowi BLUE BOY, reż. Manuel Abramovich

Z kolei w skład jury filmów długometrażowych weszli: Wojciech Staroń, Katarzyna Mąka-Malatyńska oraz Francesco Clerici. Nagrodzili następujące filmy:

Złoty Zamek filmowi MIŁOŚĆ BEZWARUNKOWA, reż. Rafał Łysak
Srebrny Zamek filmowi MIDNIGHT TRAVELER, reż. Hassan Fazili
Brązowy Zamek filmowi IN TOUCH, reż Paweł Ziemilski

OFF CINEMA ma jeszcze jedno jury i kto wie czy z punktu widzenia twórców nie najważniejsze. Są nim oczywiście widzowie. Tegoroczna nagroda publiczności powędrowała do Grzegorza Paprzyckiego za film MÓJ KRAJ TAKI PIĘKNY.

Ale to jeszcze nie koniec! Nagrody rozdane, ale jeszcze przez całą niedzielę możecie oglądać dokumenty  w ramach 23. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych OFF CINEMA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *