Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań Targi

Targi Hobby w obiektywie

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywają się targi Hobby. To niezwykła okazja dla wszystkich szukających ciekawych sposobów na zagospodarowanie wolnego czasu. Liczba propozycji jest naprawdę duża i kto wie, może znajdziecie tam nowe hobby.

Targi Hobby zostały podzielone na kilka stref tematycznych. Od wejścia przywita was wystawa ze świata Gwiezdnych Wojen. Możemy zobaczyć unikatowe rekwizyty związane z Mandalorianami stworzone przez Project Mandalorian. Tuż obok znajduje się wystawa figurek wykonanych z papieru. Znajdziemy tam wiele pokemonów, a także ulubionych postaci z komiksów, czy anime. Nie zabraknie również propozycji dla miłośników kolei. Liczne makiety oraz pociągi powinny przypaść wam do gustu.

Ja swoje kroki skierowałem w stronę miniaturowych aut. Zbiory te robią duże wrażenie. Zobaczyć można wiele wyjątkowych modeli. Są działy militarne, komunikacji publicznej, czy pojazdy z popularnych filmów. Fani mocniejszych wrażeń będą dobrze się bawić w strefie aut zdalnie sterowanych. Będziecie zachwyceni oglądając co tymi małymi nicponiami wyrabiają kierowcy.

Ogromne wrażenie robi także strefa lego. Cudne makiety, czy modele przykuwają uwagę. Zobaczymy tu świat Gwiezdnych Wojen, życie na pustyni, a nawet genialnie wykonane mini miasteczko. Ponadto można było podziwiać makiety z LEGO, po których jeździły pociągi. Kawałek dalej znajdował się plac budowy obsługiwany przez dźwigi i koparki, a wszystko to z klocków!

Świetnie prezentuje się także Park Miniatur z popularnymi budowlami ożywionymi za pomocą pokazów świetlnych. Dźwięk oraz animacje robią niesamowite wrażenie i przy opowiadając ciekawą historię związaną z danym miejscem. Oprócz tego jak zawsze na Targach Hobby znajdziemy strefę sportu, gdzie zagramy w piłkę, pojeździmy na desce, czy rolkach lub zobaczymy na czym polega capoeira. 

Najwięcej czasu spędziłem jednak w strefie gier. Możemy tam nie tylko kupić popularne planszówki, czy gry fabularne, ale też w nie zagrać. Mamy do tego kilka specjalnie wyznaczonych miejsc. Nie jestem maniakiem gier, ale bawiłem się tak dobrze, że jeden z tytułów zakupiłem i zabrałem ze sobą.

To oczywiście nie wszystkie atrakcje dostępne na Targach Hobby. Najlepiej wybrać się tam samemu i znaleźć coś dla siebie. Jeżeli nadal nie jesteście przekonani to zachęcam do zobaczenia poniżej galerii.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *