Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań Targi

Targi HOBBY 2020 już w ten weekend


fot. materiały prasowe

Wystawa z klocków LEGO, Festiwal Gier Planszowych GRAnat, niesamowite makiety modelarskie, nauka jazdy na longboardzie czy warsztaty z szycia i rękodzieła. To tylko część atrakcji Targów HOBBY, które odbędą się już 5 i 6 września 2020 roku w pawilonach 3 i 3A na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

W najbliższy weekend na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich będzie się sporo działo. Wspomnianym Targom HOBBY towarzyszyć będą także targi zoologiczne Animal Fest oraz wystawa Dinozaurów w 3D. Jak widać atrakcji będzie mnóstwo i to nie tylko dla najmłodszych. Wydarzenia te inaugurują również jesienny cykl targów Grupy MTP.

Targi HOBBY od wielu lat udowadniają, że do dobrej zabawy nie potrzeba konsol i smartfonów. Tegoroczne wydarzenie zostanie podzielone na strefy, aby łatwiej znaleźć to co nas najbardziej interesuje. Przeprowadzane pokazy, wystawy, turnieje, warsztaty czy inne atrakcje, mają nie tylko pogłębić dotychczasowe pasje, ale też dać impuls do znalezienia nowych

Stowarzyszenie Zbudujmy To! Przygotowało w tym roku ogromna wystawę z klocków LEGO. Na zwiedzających czekać będą m.in. największa w Polsce makieta kolejowa z klocków LEGO, a także miasta, zamki, postacie z filmów czy kultowe pojazdy jak… Fiat 125p. Ponadto, Grupa Vintage LEGO Sets zaprezentuje najciekawsze retro zestawy z klocków LEGO.

W czasie targów będzie miał miejsce Festiwal Gier Planszowych GRAnat od Fundacji Zagrajmy z dwoma games roomami, gdzie wolontariusze będą rekomendować gry i tłumaczyć zasady, zarówno profesjonalnym graczom jak i pasjonatom. Dla siebie znajdą tez coś miłośnicy fanów gier fabularnych i bitewnych takich jak Warhammer.

Organizatorzy przygotowali także warsztaty z malowania figurek (w tym speed painting) czy szereg mini prelekcji na temat gier planszowych. Strefę wzbogaci ekspozycja od producentów planszówek takich jak CUBE czy G3, a także przestrzeń od Pampera czyli Poznańskiej Grupy Testerów Gier, którzy podczas targów będą czekali na pasjonatów tworzących własne gry.

Targi HOBBY 2020 stały się areną XX Mistrzostw Polski Modeli Kolejowych organizowanych przez Polski Związek Modelarzy Kolejowych. Bogata wystawa od miłośników kolei w miniaturze zostanie wzbogacona o kolekcje klubów modelarskich z całej Polski, a także prywatnych kolekcjonerów. Na pasjonatów modelarstwa czeka również bogata ekspozycja od największych sklepów w Polsce. Ponadto, grupa Warsztaty Modelarskie Poznań zadba o pokaz na żywo podczas którego każdy uczestnik HOBBY zobaczy, jak to robią profesjonaliści.

W ubiegłym roku sporym zainteresowaniem cieszyło się rękodzieło, dlatego nie mogło go zabraknąć również teraz. Zwiedzający będą mogli spróbować swoich sił w warsztatach tapicerowania paneli ozdobnych, robieniu na drutach, prostych przeróbkach krawieckich czy szyciu worko-plecaka ze starych jeansów. Dodatkowo odbędzie się prelekcja połączona z degustacją nalewek od Nalewkarni Longinus. Liczba miejsc warsztatowych jest ograniczona, dlatego warto zapisać się wcześniej.

To oczywiście tylko część atrakcji. Wzorem lat ubiegłych na targach pojawią się również m.in. Strefa Sportowa z nauką jazdy na longboardzie, geocachingu, treningiem aikido czy piłki nożnej od Akademii Reissa. W ramach targów odbędą się także zawody w drifcie samochodów zdalnie sterowanych RC z torem otwartym dla publiczności czy pokaz mini robotów.

Bilety i karty parkingowe dla samochodów należy zakupić drogą online na stronie www.ToBilet.pl – bilet trzeba pobrać również dla dzieci. Wejściówka na HOBBY upoważni do wejścia na targi zoologicznie Animal Fest i na odwrót. Na oba wydarzenia obowiązuje zniżka na Kartę Dużej Rodziny, a dzieci do 6 roku życia wchodzą za darmo. Dlatego na jednym bilecie każdy otrzyma dwa wydarzenia – HOBBY i Animal Fest. Wystawa dinozaurów w 3D jest dodatkowo płatna.

Wejście na wydarzenia zlokalizowane będzie od ulicy Głogowskiej (Hol Wschodni – vis a vis Mostu Dworcowego), z kolei wjazd dla zmotoryzowanych znajdzie się od ulicy Śniadeckich (główna brama).

Targi HOBBY

5-6 września 2020 roku

Sobota – 10:00-18:00 

Niedziela – 10:00-17:00 

Pawilon 3 i 3A, Międzynarodowe Targi Poznańskie

Bilety: https://tobilet.pl/targi-hobby-2020.html

Więcej o HOBBY: https://targihobby.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *