Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Sport

Tomasz Kędziora oficjalnie w Lechu Poznań


źródło: lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

Wychowanek Lecha Poznań, Tomasz Kędziora ponownie zagra dla poznańskiej lokomotywy. 27-letni obrońca podpisał z Kolejorzem kontrakt, który będzie obowiązywać do końca sezonu 2021/22.

Kędziora w Lechu Poznań grał przez siedem lat. W lipcu 2017 rok przeniósł się do Kijowa, gdzie grał w tamtejszym Dynamie. W tym czasie zdobył mistrzostwo kraju, dwukrotnie sięgnął po tamtejszy puchar, trzy razy zdobył Superpuchar, regularnie występował również w Lidze Mistrzów oraz Lidze Europy.

Z uwagi na sytuację na Ukrainie przepisy wprowadzone przez FIFA pozwoliły Kędziorze na związanie się do końca sezonu z innym klubem. Lechowi bardzo zależało, aby umożliwić swojemu wychowankowi grę, a także walkę o najwyższe cele.

Tomek to nasz wychowanek, który zdobywał z nami ostatnie mistrzostwo Polski. W zaistniałej sytuacji naturalne było, że chcemy wyciągnąć do niego rękę i pomóc jemu, a także jego rodzinie. Tak się stało, że Tomek dołączył do nas przed dwoma tygodniami, trenował z nami, a po zmianie przepisów możemy podpisać kontrakt do końca sezonu – mówi dyrektor sportowy Kolejorza, Tomasz Rząsa. – To olbrzymia wartość dodana, kolejny reprezentant Polski w szatni, nasz wychowanek, człowiek który przeżył z nami ostatnie mistrzostwo kraju. Mamy nadzieję, że teraz swoimi umiejętnościami piłkarskimi i doświadczeniem pomoże nam w odniesieniu sukcesu na koniec sezonu – dodaje.

Kędziora do Kolejorza dołączył przed dwoma tygodniami, i rozpoczął treningi z zespołem. Wychowanek Lecha już wcześniej współpracował z trenerem Maciejem Skorżą. Dodatkowo w niebiesko-białej szatni są Dawid Kownacki czy Barry Douglas, którzy wspólnie z Tomaszem Kedziorom sięgali po mistrzostwo Polski w sezonie 2014/15.

Czuję się tutaj bardzo dobrze. Miałem przyjemność grać już w Lechu, pamiętam to, co działo się tutaj wcześniej. Trochę ludzi zostało tutaj, może nie w samej drużynie, ale w sztabie czy w pionie klubowym. Zespół się zmienił, ale jest naprawdę wysoka jakość i wszystko, by osiągnąć cele, które zostały założone przed sezonem – mówi Tomasz Kędziora. – Trenuję już prawie dwa tygodnie z drużyną, jestem gotowy fizycznie i psychicznie, żeby zagrać w sobotę – kończy wychowanek Lecha.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *