Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań Sport

Tiba oficjalnie w Lechu

Portugalczyk Pedro Tiba został nowym zawodnikiem Lecha Poznań. Ofensywny pomocnik związał się z Kolejorzem na trzy lata.

Tiba to wychowanek portugalskiego CA Valdevez. W przeszłości reprezentował też barwy takich klubów jak AGS Kastoria, Vitoria Setubal, Sporting Braga, a także w hiszpański Real Valladolid. W nowym ustawieniu forsowanym przez trenera Lecha ma być jednym z trzech ofensywnych zawodników.

– Pedro jest zawodnikiem, który przede wszystkim ma wzmocnić rywalizację w środku pola. Cechuje go duża mobilność, odpowiedzialność, zaangażowanie oraz bardzo dobre wyszkolenie taktyczno-techniczne. Jego atutem jest umiejętność kierowania tempem gry, potrafi utrzymać się przy piłce, swoim podaniem rozpocząć akcję ofensywną i oddać dobry strzał z dystansu – mówi dyrektor działu skautingu Kolejorza, Tomasz Wichniarek.

Ostatnie półtora roku Tiba spędził na wypożyczeniu w GD Chaves, dokąd przyszedł z SC Braga. Do tej pory kibice mieli pretensje do władz klubu, że nie sprowadzają wartościowych zawodników. Ten transfer ma temu zaprzeczyć, ponieważ liczy przemawiają za Portugalczykiem. W 34 spotkaniach zdobył on 11 bramek oraz 7 asyst, gdyby ten wynik osiągnął w Polsce należałoby uznać go za duże wzmocnienie, co podkreśla Tomasz Wichniarek – Grał w lidze silniejszej od polskiej, był kapitanem 6. zespołu ligi portugalskiej. Jeśli przełoży to na polskie warunki, będzie dużym wzmocnieniem naszej drużyny.

Pedro Tiba też wydaje się zadowolony z wybrania Poznania – Miałem kilka ofert z innych klubów, jednak zdecydowałem się przyjść do Lecha. Głównym powodem takiego kroku był fakt, że tutaj mogę walczyć o tytuły. Wiem, że w nowym sezonie walczymy o mistrzostwo Polski i właśnie po to przyszedłem do Poznania – dodaje też – Jestem przede wszystkim zawodnikiem, który gra pod drużynę i dla drużyny, zawsze daję z siebie wszystko. Nie chcę jednak za dużo o sobie mówić. Wolę, żeby kibice zobaczyli mnie podczas gry i sami ocenili. Moja dobra gra będzie moją najlepszą wizytówką.

To trzeci transfer Lecha w letnim oknie transferowym. Wcześniej zawodnikami Kolejorza zostali Tomasz Cywka oraz Karol Szymański.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *