Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Film

Walentynkowy Klub Krótkiego Kina


Fot. materiały prasowe

Short Waves Festival zaprasza na specjalną, podwójną odsłonę Klubu Krótkiego Kina w lutym – (Nie)miłosne filmy krótkometrażowe 14 i 15 lutego w Kinie Pałacowym! 2 pokazy i 2 programy na Walentynki.

Klub Krótkiego Kina to cykl filmowy realizowany we współpracy z Kinem Pałacowym w Centrum Kultury Zamek. Raz w miesiącu widzowie mają okazję ujrzeć różnorodność kina krótkometrażowego. Mamy tu ogromną różnorodność gatunkową i realizacyjną. Fabuły, animacje, dokumenty, a nawet filmy eksperymentalne zrealizowane zarówno przez obiecujących debiutantów, jak i uznane postaci ze świata filmu. Całoroczny program obejmie pokazy produkcji nagradzanych na festiwalach, pokazy tematyczne, ulubione filmy publiczności czy nominowane tytuły do najważniejszych nagród filmowych.

Tegoroczny Klub Krótkiego Kina walentynkowo zaprasza nie tylko do krainy miłości, ale także wita w klubie złamanych serc. Z okazji walentynek przygotowano dwa oddzielne programy filmowe, które zostaną zaprezentowane 14 i 16 lutego w Kinie pałacowym.

14 LUTEGO (godz. 19:00) celebrować będziemy różne barwy namiętności, patrząc przez różowe okulary i z motylami w brzuchu śledząc urocze historie relacji mniej lub bardziej miłosnych, niezręcznych, beztroskich, niewinnych. Poznamy starszą parę, która wciąż potrafi z czułością patrzeć na swoje słabostki, komika próbującego zwrócić na siebie uwagę chłopaka pracującego w rzeźni (który kroi serca na pół, dosłownie!) czy zbadamy, dlaczego związki na odległość muszą być tak skomplikowane.

A jeśli widok całujących się par i splecionych rąk doprowadza Was na skraj szaleństwa (te wszystkie serduszka w sklepach i komedie romantyczne w kinach…), już 15 LUTEGO (godz. 19:00) przyjdzie czas na filmową ucztę antywalentynkową! Specjalny program o rozstaniach na wesoło. Wyprowadzka od byłego z ujaranym tatą? Pijackie urodziny po zerwaniu z ukochaną, która miała być na całe życie? Te i inne historie pozwolą na ucieczkę z przeromantyzowanego świata i dystans od codziennych, emocjonalnych huśtawek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.