Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
21. Millennium Docs Against Gravity

Kiedy:
maj 10, 2024 – maj 19, 2024 całodniowy
2024-05-10T00:00:00+00:00
2024-05-20T00:00:00+00:00
Gdzie:
Kino Muza
Kontakt:
21. Millennium Docs Against Gravity @ Kino Muza

Największy festiwal filmowy w Polsce i największy festiwal filmów dokumentalnych w kraju – w tym roku pod hasłem „W relacji ze światem” – odbędzie się między 10. a 19. maja w siedmiu polskich miastach. W Poznaniu po raz piąty zapraszamy do Kina Muza, gdzie po raz czwarty – przyznamy ufundowaną przez Miasto Nagrodę Wolności.

W ramach 21. Millennium Docs Against Gravity zapraszamy do Muzy na kilkadziesiąt filmów pełno- i krótkometrażowych w 12 sekcjach festiwalowych takich jak: W drodze do szczęścia; Niezapomniane historie kobiet; Bohaterowie są wśród nas; Fetysze i kultura; Historie intymne czy Klimat na zmiany. Wybrane filmy to produkcje, nagradzane na festiwalach w Wenecji, Rotterdamie, Sundance czy na Berlinale. Przygotowaliśmy też kilkanaście wydarzeń dodatkowych, na które zaprosiliśmy ekspertów, a także twórców i bohaterów wyświetlanych w tym roku produkcji. Nagrodę Wolności dla filmu, który najwierniej broni fundamentów tej wartości przyzna jury w składzie Ewa Ewart, Agnieszka Jankowiak-Maik i Klaudiusz Chrostowski.

Festiwal odbywa się w formule hybrydowej. Do oglądania filmów online zapraszamy tuż po zakończeniu odsłony offline. Festiwalowe produkcje będzie można obejrzeć między 21 maja a 3 czerwca na platformie festiwalowej mdag.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *